rss
09/25/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Керівник центру оцінювання якості освіти вважає неетичною участь вчителів у ЗНО

Таку точку зору висловив в. о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко в інтерв’ю Укрінформу.

«Ми щороку спостерігаємо неприємну, а, в певній мірі, ганебну ситуацію, коли на ЗНО приходять репетитори та вчителі, і, зрозуміло, що їхній рівень підготовки у порівнянні з їхніми вихованцями – у рази вищий! А вони потім хизуються: «Я набрав 200 балів з такого-то предмету». З точки зору етики, це – не зовсім красиво, тому що людина використовує абсолютно безпідставно зовнішнє незалежне оцінювання, аби капіталізувати свою оцінку 200 балів у більш вигідну для себе ціну, як репетитора», – сказав він.

На думку керівника Центру, не зовсім чесно конкурувати зі своїми дітьми й хизуватися, що ти – кращий за них. «Наша шкала – рейтингова, і якщо на верхньому щаблі серед 200-бальників опиняються лише репетитори, від цього страждають діти.

Наприклад, максимальний можливий бал, який можна набрати за тест з української мови та літератури – 104, а серед учасників щорічно є близько 10 дітей, які набрали, наприклад, 95 балів й опинилися б на найвищому щаблі. А тут один репетитор набирає максимально можливий бал із максимально можливого й отримує 200 балів. Якщо б він не прийшов, то 10 дітей отримали б 200 балів своїм результатом і мали б значно кращі шанси на вступ до закладу вищої освіти», – пояснив він.

Цього року такого нема, але в інші роки ми спостерігали, коли репетитори, займаючи верхні щаблі своїми результатами «крали» рейтингову позицію у своїх же вихованців.

За словами Бойка, цього року кількість абітурієнтів, які отримали 200 балів, наприклад, з фізики – 64, а минулого року їх було лише четверо.

Всього ЗНО-2020 на максимальні 200 балів склало 447 учасників тестування. Минулого року їх було 274.

Уроки на дивані. Як українці впоралися з дистанційною освітою

Українську військову освіту реформують за стандартами НАТО

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com