rss
09/27/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Illinois State University змінить назви поверхів у гуртожитках, які були названі на честь осіб, пов’язаних із рабством
Title 
 Watterson Towers. Фото – Wikipedia

Університет змінить назви поверхів, названих на честь державних секретарів США, котрі мали рабів. Про це йдеться у прес-релізі університету.

Студентський гуртожиток Watterson Towers, який складається з 10 будівель, було відкрито на території кампуса в 1968 році. За даними університету, 10 будівель було названо на честь осіб, які володіли рабами.

Департамент житлового господарства університету вже розпочав процес перейменування поверхів у будівлях.

За словами в. о. заступника президента університету з питань соціокультурного різноманіття та рівних можливостей Doris Houston, зміни – це позитивний крок на шляху до відображення цінності рівних можливостей для університету.

«Прохання до студентів жити у місцях, які носять імена тих, хто презентує століття гніту та системної несправедливості, стає частиною травми, яку расизм щодня завдає людям», – зауважила вона.

Президент університету Larry Dietz заявив, що рішення про зміну назв поверхів було прийнято після смерті Джорджа Флойда.

«Шлях пошуку соціальної справедливості повернувся до історичних артефактів, які продовжують символізувати модель нетерпимості та системного расизму в нашій країні», – зазначив Dietz. «За останні кілька місяців Америка шукала новий підхід до багатьох символів расизму – статуй, пам’ятників, прапорів, пам’ятних дошок і творів мистецтва – й демонтувала їх на знак масової демонстрації підтримки рівності та соціальної справедливості».

За даними університету, Watterson Towers – один із найвищих гуртожитків у світі та найвища точка між Чикаго та Сент-Луїсом.

Нові назви поверхам гуртожитків буде надано восени.

Тим часом тривають дискусії і навколо талісманів закладів чи спортивних команд, що використовують зображення корінних американців. Дебати, зокрема, розгорнулися і в Chicago’s Lane Tech College Prep.

Автори інтернет-петиції, яку було створено минулого місяця, вимагають змінити талісман закладу – корінного американця, одягненого у головний убір із пір’ям, який носили індіанці. Петицію вже підписали понад 2200 осіб.

На думку Derrick David, першокурсника Lane Tech, який є корінним американцем, це питання навіть не варто обговорювати.

Натомість багато випускників виступають проти зміни талісману закладу.

«Усвідомлюю, наскільки все у сучасному світі може завдавати болю, але я не вірю, що в цьому імені може бути щось образливе. Думаю, що це – добре ім’я, яке має залишитися», – переконаний Patrick Boomer, який закінчив Lane Tech у 1982 році.

American Indian Center «наполегливо виступає проти використання расових зображень, зокрема, логотипів та талісманів у вигляді зображення американських індіанців».

Рада Lane Tech вже розпочала опитування серед студентів та випускників, зокрема, електронною поштою.

Як відомо, у неділю, 2 липня, лідери у сфері освіти, політики та інших сферах зібралися в Evanston, щоб попросити освітню раду штату Іллінойс змінити навчальну програму з історії у школах штату. Вони також вимагають тимчасово припинити навчання з цієї дисципліни, поки не буде затверджено альтернативну програму.

Під час пресконференції член Палати представників штату LaShawn K. Ford заявив, що сучасна програма з історії сприяє формуванню расистського суспільства. У ній, на його думку, не відображається й внесок жінок і меншин.

Ford попросив ISBOE та шкільні округи негайно забракувати навчальну програму з історії та книги, які «несправедливо розповідають» про історію, «поки не буде розроблена відповідна альтернатива». Про це йдеться у заздалегідь розповсюдженому пресрелізі депутата.

Він запропонував школам приділити більше уваги громадянській освіті та сприяти тому, щоб учні розуміли демократичні процеси.

«Це дорого коштуватиме нам як суспільству в довгостроковій перспективі, якщо ми не будемо розуміти наших братів і сестер, з якими живемо, працюємо та бавимось», – наголосив Ford.

Депутат також є автором законопроекту, який вимагатиме від початкових шкіл розповідати учням про рух за громадянські права.

Заявки на виборчі бюлетені подали понад 100 тис. виборців округу Cook

Злочин без покарання

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2021-38
Архієпископ Вігано (Erzbischof Viganò): Захід стоїть перед загибеллю, я закликаю всіх вставати і боротися
Вікно Овертона Як зробити прийнятним канібалізм (чи інше вироджене явище)?
Байден і Харріс намагаються використовувати поняття «систeмний рaсизм» для радикального перетворення Америки
Протистояння США і Китаю: хто збере більше союзників та партнерів? Про нинішню геополітику альянсів двох супердержав
Есей Джорджеві Орвеллові (уривок з книги «Соратник»)
Іван Франко у Музеї Марійки Підгірянки
Мистецькі події в Українському Чикаго
СКУ засуджує проведення Росією виборів до Державної Думи рф на окупованих українських територіях
Одна з найдавніших українських діаспор
Кремль поставив експеримент на жителях ОРДЛО Що відбувалося під виглядом народного волевиявлення на тимчасово окупованих Росією українських землях?

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com