rss
10/27/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ Культурне життя у південно-західній Флориді
Title 
 Український Релігійний і Культурний Осередок
ім. св. Андрія

Українська громада в Норт-Порті, південно-західній частині Флориди, існує вже від 1975 року, коли сюди почали приїздити пенсіонери із північної Америки та Канади, щоб жити біля озера «Молодості» у Warm Mineral Springs.

Вони заснували Український Релігійний і Культурний Осередок ім. св. Андрія та українські церкви. Культурне та релігійне життя громади жваво розвивалося з приїздом нових емеритів, які плідно включалися в працю громади і її культурне життя.

Особливо успішно проходили концерти визначних солістів та музикантів, на які приходили не тільки українські слухачі, але також і американці. Ці концерти оголошувалися і в українській пресі, і в американській.

Концерт славного «Київського тріо», до якого входять піаніст Володимир Винницький, віолончеліст Наталія Хома та скрипаль Назар Пилатюк, відбувся в березні 2013 року. Незабутньою атракцією вечора була присутність і участь композитора і піаніста маестро Мирослава Скорика з Києва, який відзначав своє 75-річчя. Слухачі у переповненій залі Осередку ім. св. Андрія були зачаровані прекрасною музикою, особливо композиціями маестро Скорика: «Карпатська рапсодія», «Українська мелодія», «Поема», та «Три Джазові композиції».

Пропам’ятний Концерт «An Artistic Tribute» на відзначення 85 річниці Голодомору-Геноциду 1932-22 рр. відбувся в листопаді 2018 р. у модерній величавій залі Venice Presbyterian Church у Венисі, Флорида. У концерті брали участь: Ансамбль Бандуристок Північної Америки, диригент Оксана Родак, скрипаль Соломія Івахів, баритон Олег Чмир, та тріо в складі Володимира Винницького, Наталії Хоми та Зої Рожко. Твори українських та світової слави композиторів блискуче виконували співаки і музиканти, а їхні виступи були нагороджені бурхливими оплесками присутніх.

Title 
 Концерт Софії Федини: (зліва) Нуся Маріяні,
Софія Федина і Віра Боднарук

Концерт «Manhattan Piano Trio», що складається із українки Соломії Івахів – скрипальки, молдаванки Мілани Стрезової – піаністки, та Софі Шао, віолончелістки з Техасу, відбувся в лютому 2020 року, в залі «Military Heritage Museum» в Punta Gorda, Флорида. Це Тріо виступало з концертами у 40 штатах Америки, в престижних музичних залах. В їхніх програмах можна почути світових класиків музики, між ними і українських.

Від 2014 року українська громада в Норт-Порті спонсорує сучасних співаків з України на благодійні концерти, увесь прибуток з яких призначений на лікування поранених воїнів України в США (через Revived Soldiers Ukraine, керівник – Ірина Ващук). В грудні 2014 р. відбувся концерт і доповідь др. Софії Федини, співачки та учасниці Євромайдану в Києві і Львові. Вона представляє лемківську громаду в Україні і за кордоном, та, крім концертів, працює викладачем міжнародних відносин у ЛНУ ім. І. Франка. Вона була стипендіаткою Товариства Української Мови, Чикаго, США, в 2004 році.

Благодійний концерт співачки Анички зі Львова, відбувся до річниці Злуки Земель України – у січні 2017 року. Аничка почала свій виступ піснею «Пливе кача», в пам’ять Героїв Небесної Сотні, ппродовжила піснею «Ми об’їхали землю довкола», а далі полилися лемківські та народні й сучасні пісні. На концерт прибув полковник Віталій Галіцин, який втратив зір підчас боїв на Донбасі, і перебуває на лікуванні в США. Він сказав, що готовий повернутися на Донбас, як тільки зможе знову бачити!

Title 
 Ансамбль Бандуристок виступає на концерті
«An Artistic Tribute» на вшанування пам’яті жертв
Голодомору-Геноциду

В жовтні 2019 р. популярна сучасна співачка Оксана Муха прибула до Норт-Порту з благодійним концертом, щоб зібрати кошти на лікування відважних воїнів України, які захищають кордони своєї батьківщини на сході. З нею прибула голова фонду «Revived Soldiers Ukraine» Ірина Ващук з пораненим вояком з України Миколою. Підчас перерви було показано короткий фільм про тяжко поранених воїнів на Донбасі, які лікуються в різних медичних центрах Америки. Присутні були захоплені співом Оксани Мухи, і щедро відгукнулися на поміч пораненим героям України.

Перед тим, коли почалася гібридна війна на сході України, і більшість концертів були організовані на збірку фондів для лікування поранених воїнів, концерти визначних українських співаків і музикантів були організовані на відзначення важливих дат в житті українського народу. Громадський Комітет рік-у-рік відзначає День Злуки Земель України (22 січня), Свято Тараса Шевченка (9-10 березня), Чорнобильську Аварію (26 квітня), День Незалежності України ( 24 серпня) і День пам’яті жертв Голодомору-Геноциду 1932-33 рр.

В січні 2012 року на відзначення Свята Злуки Земель України було запрошено відомого артиста України – баритона Олега Чмира. Його репертуар складався з пісень «Дивлюсь я на небо», «Рідна мати моя», «Як у нас на Україні», «Я піду в далекі гори», «Україна», арія з опери «Кармен» та «Ой у лузі червона калина».

Title 
 Громадський Хор, диригент – маестро Михайло Цапар

Оксана Кровицька, лірико-драматичне сопрано, родом зі Львова, з 1993 р. на запрошення New York City Opera стала солісткою цього оперного театру. Вона прибула до Норт-Порту в січні 2015 року, щоб гідно відзначити День Злуки Земель України. Пані Оксана співала виключно пісні українських композиторів, між ними пісні Січових Стрільців. Вона також виконала арію Одарки з опери «Запорожець за Дунаєм» та арію Наталки з «Наталки Полтавки». Христина Карпевич, яка акомпанувала Оксані Кровицькій, також виконала дві українські пісні.

Цей концерт-бенефіс був на користь «Фонду жертв війни Гідності» через СУА.

Концерт Української Музики на честь геніального Поета України Тараса Шевченка у виконані гостей з Європи відбувся в березні 2019 року. Сестри Наталія і Ольга Пасічник прилетіли на кілька днів, щоб гідно звеличати пам’ять невмирущого Поета.

Наталія Пасічник, піаністка Королівської Академії Музики в Стокгольмі, Швеція, давала короткий вступ до музичних композицій, які вона і Оля виконували, та розповідала про українських композиторів, які створили ті унікальні шедеври (М. Лисенко, Я. Степовий, Д. Бонковський, М. Скорик, В. Косенко, М. Колеса).

Title 
 Оксана Муха виступає на благодійному концерті

Ольга Пасічник, солістка Варшавської Опери, з великим почуттям передавала зміст пісень, які співала своїм чудовим, сильним сопрано. Вона виконала пісні на слова Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Мені однаково», «Ой три шляхи широкії», «Нащо мені чорні брови», та «Якби мені черевички». Вона також виконала кілька пісень на слова Лесі Українки та на музику В. Косенка.

Авдиторія гучними оплесками дякувала виконавцям за чудовий вечір на честь Тараса Шевченка.

Цьогорічний концерт на честь Тараса Шевченка, до якого невтомно готувався Громадський хор в Норт-Порті, під здібним проводом маестро Михайла Цапара, не відбувся через пандемію коронавірусу. Дуже шкода, що громада не змогла насолоджуватися чудовим співом українських пісень.

Але є надія, що це відбудеться наступного року!

Фото Богдана Боднарука

У США відзначили День Героїв України

Відзначення 29-ї Річниці Незалежності України на Флориді

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com