rss
08/07/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Змова, якої не було
Title 
 Алан Ліхтман. Фото з офіційного твіттера політолога

Алан Ліхтман (Allan Lichtman) був практично єдиним, хто з впевненістю передбачив перемогу Трампа у 2016-му році, як і результат 8 з 9 виборів із 1984 року. Він не переглядає опитування, вважає, що це не має сенсу. Замість цього у нього є 13 основних факторів (keys), за якими він оцінює ситуацію.

Я не буду усіх перераховувати, їх легко знайти в інтернеті. Тут вам і стан економіки, і харизма кандидатів, і наявність кандидата від третьої партії, і війни за кордоном, і кількість кандидатів у праймеріз. Фактори оцінюються за бінарною шкалою: 0 або 1. Чия сторона набере більше балів, та і переможе.

Так ось, рік тому я слухала шоу Andres Oppenheimer на CNÑ Español. Там виступав Ліхтман. Якщо ви пам’ятаєте, на той момент демократи у Конгресі серйозно обговорювали питання імпічменту. Але не у зв’язку з Україною – це все було пізніше – а в зв’язку з Росією і розслідуванням Мюллера. Ліберали виступали за імпічмент, а Пелосі казала, що рано, не потрібно, нам є чим тут зайнятися і т. д. І тут з’являється Ліхтман і каже, що імпічмент нам потрібен, дуже потрібен, вже зараз. Ліхтман, зауважимо, не політик. Він – політолог та історик. Чого він раптом поліз у політичні скандали?

Треба віддати належне Ліхтману.

З того, що я наразі про нього чула, він – чесна людина. У тому ж 2016-му він говорив, що сам терпіти не може Трампа, але факт є фактом – Трамп виграє. І як його не штовхали, наполягав на своєму. У минулому році, в Оппенхаймера, він про Росію до пуття не говорив, жодні гріхи Трампа притягнути за вуха не намагався. Зате раз п’ять разів згадав фразу «turn the key». Ліхтман пояснив, що Трамп (на той момент), за його шкалою, виграє 10:3. І що єдиний спосіб його зупинити, це вплинути на ті основні фактори, на які можна вплинути. Пропонувати «вбити» економіку або розв’язувати війну він не став, але сказав, що скандал – дуже важливий фактор, і наразі скандалу – замало. Нам потрібен великий скандал. Так, безпосередньо так і сказав. Він також пояснив, що якісь чинники ми змінити не можемо, наприклад, incumbency (той факт, що Трамп – чинний Президент) або харизму кандидата від протилежної партії. А якісь змінюються і за рік можуть змінитися – та ж економіка.

Або social unrest. Він його згадав у тому ж сенсі, мовляв, і цього зараз також немає. Так-так, це – один із факторів Ліхтмана.

Коли я писала той минулорічний пост, то полізла в інтернет, щоб перевірити якісь факти і, бува, не написати дурницю. На свій подив, я виявила вагон і маленький візок посилань на Ліхтмана. Не загальних, а конкретно на те, про що я написала вище. Він робив те, що у нас називається making the rounds: ходив на всі шоу, на які його запрошували, і говорив приблизно одне й те ж. Тільки скандал, погана економіка, social unrest можуть зупинити Трампа. Інакше він виграє.

Я ніяк не пов’язана з політикою. Я – не політолог, не працюю на політичну кампанію, не пов’язана з жодною партією. І я – зовсім стороння – чудово все це пам’ятаю. Як ви думаєте, люди, які цим займаються професійно, яким за це платять, знають про фактори Ліхтмана? Або якось вже призабули єдину людину, яка безпомилково передбачила майже всі попередні вибори за останні 35 років? Випадково не звернули увагу на його медіа-бліц рік тому? Ви у це вірите? З усіх його 13 keys є буквально 3-4 (ну, залежно від того, як дивитися), які можна реалізувати за певний час до виборів.

Зазвичай всі ці політичні оперативники намагаються знайти компромат на кандидата протилежного боку, будь-якого боку, незалежно від партії (за Ліхтманом – скандал). Зараз не потрібно бути ні лівим, ні правим, аби знати, що до Трампа нічого не липне. Він – абсолютно унікальний у цьому, і політологи будуть довгі роки вивчати його феномен, але факт залишається фактом. Якщо зараз хтось вилізе і почне буркотіти про банкрутства, податки та виплати порнозірці, то на нього свої ж дивитимуться з подивом. Ти чого, чоловіче, не знаєш, що це не працює? Не марнуй часу.

Чинного Президента також оцінюють за виконаною роботою. Але і тут – накладки. По-перше, як не дивно, за Ліхтманом, це – не фактор, хіба що Трамп розв’яже війну або «вб’є» економіку. По-друге, Трамп і тут – унікальний. Для його прихильників – дивіться старий жарт про «пристрелити когось на П’ятій Авеню» – He can do no wrong. Для його противників – навпаки. І ці сторони одна одну давно перестали чути. Противники Трампа так довго кричали «Вовк!» на кожне його «апчхи», задихаючись від правовірного гніву на кожному повороті, що тепер, навіть коли вони говорять про реальні проблеми, їх не хочуть слухати. Ніхто не вірить ні в чию об’єктивність, і правильно робить, адже її немає. Коротше кажучи, критика роботи Трампа – кепський підхід.

А перемогти його треба. Будь-якою ціною. Пандемія, звичайно, прийшла вчасно, але люди можуть списати це все (ви не повірите) на пандемію, а оцінка роботи Трампа під час пандемії – дивіться пункт вище. Може не вистрілити. Треба терміново використати усі, які тільки можна, ключі.

* * *

Коли я пишу, що впевнена, що це все організовано, у мене просять докази змови. Я не думаю, що є змова. Сорос не сидить у бункері з Пелосі і, вороже підсміюючись, тицяє в карту – де б нам ще що розгромити. Це – безглуздя.

Понад те, аби щось довести, треба щось розслідувати. А що тут розслідувати (та й кому)? Я не думаю, що хтось робить щось нелегально. Якісь політичні оперативники розмовляють із якимись community organizers, з лідерами БЛМ, з лояльними до них людьми у медіа, пресі та бізнесі. Це ж – величезна машина, на будь-яку політичну кампанію працюють тисячі людей, у всіх штатах. Усі демонстрації організовуються легально. А якщо хтось відбився від рук і пішов громити, то це – не наша вина, вони самі, народний гнів. Усі пожертви – теж легальні, тому ж БЛМ зараз шлють мільйони. Триває політична кампанія. Закони порушують тільки якісь покидьки на вулицях, але ми що, ми – нічого, ми – не причетні.

Однак важко не помітити, що коли демонстранти пішли трощити пам’ятник Джефферсона у Вашингтоні, Трамп зупинив їх «однією лівою». Полили водичку, і вони втекли. Він підписав указ про суворе покарання за вандалізм державної власності. Усе. Борці за права «злилися» в одну мить, жодних боїв з поліцією не було. Жоден пам’ятник на федеральній землі не знесли і не розмалювали. Це наводить мене на думку, що цих «героїв» не так вже й важко зупинити, вони не готові жертвувати життям на барикадах. Але чому ж їх не зупиняють? Чому продовжують валити пам’ятники – Колумбу знесли у Балтіморі ось буквально на цих вихідних. Жоден із цих демократичних мерів навіть не намагався їм протидіяти. Коли мер Сіетла захотіла знести CHOP, відбулося точнісінько те ж саме – за один ранок розчистили. Коли захотіла.

У містах – величезний спалах злочинності, але мери вважають, що зараз – саме час цькувати й розпускати поліцію. Постійно відбуваються якісь демонстрації, і жоден із цих мерів не вийшов і не сказав, ну com’on, хлопці, ми вже все зрозуміли, ми будемо реформувати поліцію, ми будемо боротися з pacизмoм, у нас – пандемія, у нас – безліч проблем, досить. Весь цей ажіотаж підтримується і підтримується. Постійно викопуються нові гріхи своїх же, бознаякої давності, викопуються якісь старі твіти, пости, статті, епізоди шоу... Варто чомусь вщухнути, як вони знаходять щось нове. П’ятий виток полювання на відьом переходить у шостий.

І ніхто не може дати відповідь на питання, чому з усією 250-річною історією США ми вирішили розправитися саме зараз, хоча при Обамі вона була такою ж. Флойд був останньою краплею? А Мартін або Грей не були? ОК.

Я вже не кажу про те, про що писали десятки моїх друзів. Що у нас падає смертність від ковіду, але це написано на надцятій сторінці, а перша смуга «кричить» про рекордну кількість діагностованих.

Суспільство підтримується у стані мандражу. Той самий social unrest. І у мене повне відчуття, що навіть ті, хто організовує це спонтанно, хто не знайомий із теоріями Ліхтмана, чудово розуміють, на підсвідомому рівні, що тримати країну на межі нервового зриву, коли 80% незадоволені напрямком, в якому вона рухається, працює їм на руку. А тому ми це також напишемо на першій шпальті: 80% незадоволені. Я вже не кажу про те, що це заважає відновленню економіки. Їм – а вони у цьому випадку – купа народу – від демократичних оперативників до лідерів БЛМ, від спонсорів/донорів партії до журналістів – не потрібна зараз благополучна, сита, задоволена обраним курсом країна. Це – aнaфeмa. І жодні зовнішні чинники не змінять цього до листопада.

А конспірації тут немає. Я – не прихильниця конспірологічних теорій. Все – відкрито. Вони спокійно стоять у вас під носом і цілком легально провертають свої «ключики». А якщо за цей час у Чикаго, Нью-Йорку або тому ж Міннеаполісі пристрелять на кілька десятків людей більше, ніж за той же час в усі останні роки, ну вибачайте. Ліс рубають, тріски летять. Чиї там життя mаttеr – розберемося потім.

Автор: Світлана Букіна

Джерело: «Континент»
(https://kontinentusa.com)

У Чикаго демонтували дві статуї Христофора Колумба

Протестувальники у Чикаго вимагали припинити фінансувати поліцію

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com