rss
10/24/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Активісти BLM позиваються до федералів – мовляв, ті заважатимуть мітингувати

Протестувальники вимагають, щоб суддя заборонив федеральним агентам, скерованими до міста для боротьби зі злочинністю, перешкоджати акціям протесту. Про це йдеться у позові, який подали активісти, зокрема, «Black Lives Matter Chicago». На їхню думку, федерали заважатимуть мешканцям проводити демонстрації. Про це повідомляє Associated Press.

У позові згадується ім’я генерального прокурора William Barr, а також керівників інших федеральних відомств, агенти яких мають допомогти Чикаго боротися зі злочинністю. Рішення судді мало б, на думку активістів BLM, зменшити побоювання мешканців Чикаго, що присутність агентів призведе до жорстоких сутичок між демонстрантами та федеральними агентами, які спостерігаються у Портленді.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп скерував до Чикаго та інших міст зі складною криміногенною ситуацією федеральних агентів, аби допомогти місцевій владі боротися зі злочинністю. Натомість Aislinn Pulley, співзасновниця Black Lives Matter Chicago, заявила: «Ми не будемо стримувати свою лють, якщо федерали заважатимуть протестувальникам».

Автори позову також просять суддю запобігти арештам чи затриманню людей у Чикаго без вагомих причин, а також вимагати від агентів ідентифікувати себе та своє агентство та пояснити, чому вони арештовують підозрюваних.

Подібний позов також було подано у штаті Орегон генеральним прокурором штату Ellen Rosenblum. Вона звинувачує федеральних агентів в арешті протестувальників без вагомої причини, перевезенні їх у автомобілях без спецзнаків і застосуванні надмірної сили.

Федеральні органи оскаржили ці звинувачення.

Генеральний прокурор штату Вісконсин Josh Kaul заявив, що вживатиме «відповідних юридичних заходів», якщо федеральні агенти будуть втручатися у мирні протести.

Проти такої федеральної допомоги виступили більшість губернаторів-демократів. Натомість губернатор-республіканець штату Огайо Mike DeWine заявив, що очікує на «зовсім інший тип допомоги, ніж ви бачили у Портленді».

«Я не знаю точно, що трапилося у Портленді», – сказав DeWine. «Можливо, люди приїхали, проте не було згоди людей на місцях. Це було б проблемою в Огайо. Але не думаю, що це відбудеться. У нас немає умов, через які це може трапитися».

Під час прес-конференції Лайтфут заявила, що у Чикаго федерали не діятимуть так, як у Портленді. За її словами, вона «твердо» заперечувала проти застосування такої сили.

«Якби щось таке сталося, ми б переконалися, що зробили все можливе, аби миттєво це зупинити», – додала Лайтфут. «Це – не військо. Військо – це люди, які належать до збройних сил».

Мер очікує, що федеральні агенти продовжуватимуть прибувати до Чикаго у найближчі дні для реалізації програми Operation Legend, в межах якої у місті вже відбулося кілька арештів.

Незважаючи на заяву мера, багато чиновників і досі скептично ставляться до прибуття федералів. Понад 60 обраних чиновників надіслали листа Лайтфут та Tom Dart, шерифу округу Cook, із проханням заборонити федеральним агентам використовувати власність, персонал або ресурси міської поліції під час перебування у Чикаго.

Лайтфут запевняє, що федеральні агенти приїжджають до міста лише для того, щоб надати допомогу таким відомствам, як ATF, DEA та FBI.

«Ці агенти мали офіси у Чикаго, мабуть, 50 або й більше років», – сказала вона. «Вони завжди активно займаються різноманітними питаннями... тому (вони – це плюс) до вже існуючої інфраструктури».

Лайтфут розповіла, що агенти зосереджуватимуться на наданні допомоги поліції у справах, пов’язаних зі зброєю, наркотиками та бандами. Вона не уточнила, коли саме прибуде останній федеральний агент.

У Чикаго демонтували дві статуї Христофора Колумба

Протестувальники у Чикаго вимагали припинити фінансувати поліцію

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com