rss
10/24/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ У Чикаго демонтували дві статуї Христофора Колумба

Статуї, розташовані у Grant Park і Little Italy, було тимчасово демонтовано, аби «захистити громадську безпеку». Про це заявила мер Чикаго Лорі Лайтфут.

Демонтаж відбувався вночі, 24 липня. До 6 години ранку в Grant Park залишився лише п’єдестал, на якому статуя простояла з 1933 року, з часів другого світового ярмарку в Чикаго.

«Цей захід було реалізовано після консультацій із різними зацікавленими сторонами. Це відбувається у відповідь на демонстрації, які стали небезпечними як для протестувальників, так і для поліції, а також через спроби людей самостійно демонтувати статую у Grant Park, що є вкрай небезпечно. Цей крок – це спроба захистити громадську безпеку та зберегти безпечний простір для всебічного та демократичного громадського діалогу щодо символів нашого міста. Крім того, наші ресурси громадської безпеки повинні бути зосереджені там, де вони найбільш потрібні у всьому місті, особливо у громадах у південній та західній частинах міста», – йдеться у заяві мерії.

Протестувальники вимагали демонтувати статуї Колумба. На їхню думку, італійський дослідник несе відповідальність за геноцид та експлуатацію аборигенних народів Америки.

Натомість деякі американці італійського походження у Чикаго заявили, що не підтримують такий крок.

Title 
 Демонтаж статуї Христофора Колумба у Grant Park

«Колумб – це символ надії, якого ми вшановували роками. Можливо, ми всі забули, чому ми вшановували Христофора Колумба», – зауважив Sergio Giangrande, президент Joint Civic Committee of Italian American. «Демонтувати (статую – ред.) когось, хто є символом надії для нас? Ми з цим не погоджуємось».

Він додав, що його організація усвідомлює важливість проблеми гарантування безпеки, проте сподівається на компроміс.

«Я можу вам гарантувати, що італійські американці – не в захопленні від цього», – сказав він.

Мер Лорі Лайтфут заявила, що міська влада проведе інвентаризацію пам’ятників, картин «та інших речей, які увіковічнюють» минуле та історію Чикаго.

«Із часом наша команда працюватиме над тим, що в цьому місті немає пам’ятників афроамериканцям», – зазначила Лайтфут. «Немає пам’ятників жінкам. Немає пам’ятників, які відображають внесок людей у розвиток міста Чикаго, які сприяли величі цього міста».

Раніше Лайтфут виступала проти демонтажу статуй Христофору Колумбу.

«Знаю, що питання Колумба, Дня Колумба – це питання великої дискусії. Але думаю, що спосіб, у який ми навчаємо наших молодих людей, зокрема, історії, полягає у тому, щоб розповідати їм повну історію», – заявляла Лайтфут минулого місяця.

Минулого тижня біля Grant Park відбулися масові сутички протестувальників із поліцією. Учасники протестів закликали демонтувати статуї Колумба. Під час сутичок 49 чиказьких поліцейських та чотири протестувальники отримали поранення. Було заарештовано понад десять осіб.

У червні статую Христофора Колумба у Grant Park спреєм написали літери «BLM». Наступного дня вандали сплюндрували статую президента Джорджа Вашингтона у міському Washington Park. На статуї спреєм написали слово «рабовласник» (slave owner) та «Боже благослови Америккку» (God Bless Amerikkka), а на саму статую одягнули білий капюшон.

Минулого місяця статуї Колумба також були пошкоджені протестувальниками як у Grant Park, так і в Little Italy.

Статуї Колумба були зруйновані або демонтовані у Boston, Miami, Richmond, (Virginia) та St. Paul (Minnesota). Одній зі статуй відбили голову.

Протестувальники у Чикаго вимагали припинити фінансувати поліцію

Майк Дітка розкритикував рішення спортсменів ставати на коліна під час звучання національного гімну

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com