rss
05/06/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Справа МН17: за якими статтями Нідерланди подали позов проти Росії

Нідерланди надали додаткову інформацію щодо позову проти Росії до Європейського суду з прав людини у зв’язку зі знищенням літака рейсу МН17.

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

«Сьогодні (14 липня – ред.) відбувся брифінг у міністерстві юстиції Нідерландів, де представники держав-членів Міжнародної спільної слідчої групи (JIT) та країн, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака, надали розгорнуту інформацію щодо позову Нідерландів до ЄСПЛ проти РФ та висловили пропозицію підтримати такий крок. Також було надано уточнення щодо правової основи звернення Нідерландів. Зокрема, країни, котрі бажають приєднатися до позову як треті сторони, зможуть це зробити впродовж 12 тижнів після офіційної передачі позову РФ секретаріатом ЄСПЛ», – розповів Ченцов.

Він також зазначив, що у позові Нідерландів ідеться про порушення Росією трьох статей Європейської конвенції з прав людини: 2-ї, 3-ї та 13-ї.

Стаття 2 Конвенції визначає, що право кожного на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше ніж шляхом виконання смертного вироку суду, винесеного після визнання особи винною у вчиненні злочину, за який закон передбачає таке покарання.

Стаття 3 наголошує, що нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському поводженню або покаранню чи приниженню гідності.

Стаття 13 вказує: кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

«Нідерланди посилаються на Статтю 13 Конвенції у зв’язку з неналежним рівнем співпраці РФ у розслідуванні збиття літака усупереч її зобов’язанням відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах», – зазначив посол.

Нагадаємо, Нідерланди ухвалили подати позов до Європейського суду з прав людини проти Росії у зв’язку зі знищенням шість років тому над окупованою частиною Донбасу пасажирського літака рейсу МН17.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до цієї катастрофи.

10 липня 2020 року Нідерланди ухвалили рішення подати позов до Європейського суду з прав людини проти Росії у зв’язку з катастрофою літака рейсу МН17.

Вартість угод з РФ. Невивчений урок, сьомий рік повторення...

Вибори-2020 у Білорусі. Чи встоїть Лукашенко – і хто його намагається замінити? Частина друга

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com