rss
08/07/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Кандидати у президенти Польщі виступили на ТБ перед виборами

Кандидати у президенти Польщі – чинний президент Анджей Дуда і мер Варшави Рафал Тшасковський – у понеділок ввечері провели окремі теледебати, не досягнувши згоди про їх спільне проведення. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Президент Польщі взяв участь у дебатах, організованих державним телеканалом TVP у місті Конське, Свентокшиського воєводства (південь Польщі). Зі свого боку, Тшасковський відповідав на запитання 20-ти провладних та опозиційних ЗМІ у місті Лешно, Великопольського воєводства, на заході РП, що транслювали у прямому ефірі польські комерційні телеканали.

У залах, де відбувалися дебати обох кандидатів, поряд із трибунами присутніх кандидатів були також порожні трибуни з прізвищами опонентів. Під час своїх виступів вони наголошували на тому, що супротивник злякався взяти участь у спільних дебатах.

У питаннях до кандидатів на посаду президента Польщі основний акцент робився на внутрішній політиці: соціальних та економічних темах, розвитку стратегічних і локальних інфраструктурних проєктів, протидії пандемії коронавірусу та її наслідків, світоглядних орієнтирах кандидатів тощо.

Міжнародної тематики у дискусії обох кандидатів було небагато. У цьому контексті Анджей Дуда акцентував увагу, що у закордонній політиці він робить ставку на стратегічне партнерство зі США.

«Серед усіх відносин Польщі з іншими країнами польсько-американські відносини для мене найважливіші. Я намагаюся будувати євроатлантичні відносини», – підкреслив Дуда.

Тим часом Тшасковський підкреслив, що у міжнародних відносинах він робитиме ставку на співпрацю з ЄС та європейськими партнерами. Зокрема, він намагатиметься «відбудувати позицію Польщі в ЄС», яку Варшава, на його думку, втратила за урядування нинішньої владної коаліції. Тшасковський підкреслив, що намагатиметься швидко домовитися про інтенсифікацію співпраці у рамках Веймарського трикутника (Польща, Німеччина, Франція), а перший свій закордонний візит він здійснить до Брюсселя, де розташовані керівні органи ЄС та НАТО.

Відповідаючи на запитання щодо санкцій проти Росії, Тшасковський підкреслив, що політика щодо Москви має бути «твердою і принциповою».

«Як міністр із європейських питань я вів переговори щодо запровадження санкцій (проти РФ – ред.), і для мене абсолютно очевидно, що ця політика має бути твердою і принциповою», – підкреслив кандидат на посаду президента.

Тшасковський також запевнив, що він виступає проти проєкту «Північний потік-2», який шкодить безпеці Польщі та ЄС.

Під час виступів жоден із кандидатів не згадував про відносини з Україною чи ситуацію на сході країни та у Криму.

Президентські вибори у Польщі відбудуться 12 липня. Згідно з соцопитуваннями, Дуда, якого підтримує правляча Об’єднана правиця, і Тшасковський, за підтримки опозиційної Громадянської коаліції, мають практично однакові шанси на перемогу.

Джерело: «Укрінформ» (https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3058360-kandidati-u-prezidenti-polsi-proveli-okremi-teledebati-pered-viborami.html)

Вибори-2020 у Білорусі. Чи встоїть Лукашенко – і хто його намагається замінити? Частина перша

Вибори в Польщі: двопартійна система знову перемагає

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com