rss
08/07/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Суд постановив, що Пріцкер не має права обмежувати діяльність мешканців штату

Губернатор Дж. Р. Пріцкер перевищив свої повноваження, оголосивши надзвичайний стан у галузі охорони здоров’я упродовж перших 30 днів початку пандемії коронавірусу. Відповідне рішення прийняв Michael McHaney, окружний суддя округу Clay. Про це повідомляє Associated Press.

Як впливатиме рішення судді округу, розташованого на півдні Іллінойсу, наразі не зрозуміло. В офісі губернатора стверджують, що інші суди, натомість, підтримали його розпорядження.

Суддя McHaney постановив, що 30 днів надзвичайних повноважень, наданих губернатору законодавством штату, закінчилися 8 квітня, а будь-які розпорядження, пов’язані з COVID-19, більше не чинні. У судовому рішенні зазначається, що конституція штату не дозволяє Пріцкеру «обмежувати рух чи діяльність громадянин та/або насильно закривати господарські об’єкти».

Позов подав член Палати представників, республіканець Darren Bailey з Xenia. Йому заборонили брати участь у засіданні Палати представників у травні, коли він відмовився носити маску.

Пріцкер поступово скасовує обмеження, пов’язані з коронавірусом, накладені після того, коли 9 березня він ввів у штаті надзвичайний стан.

Прес-секретар Пріцкера Emily Bittner каже, що рішення судді не буде виконано.

«Інші суди – і штату, і федеральний, які розглянули ці конкретні питання, погодилися з офісом губернатора, що право видавати розпорядження, які захищають здоров’я і безпеку мешканців Іллінойсу, належить до конституційних повноважень губернатора», – заявила Bittner.

Минулого тижня федеральний суддя виніс рішення на користь Пріцкера. Таким чином суддя відхилив прохання Республіканській партії тимчасово заблокувати розпорядження губернатора, яке забороняє політичним партіям проводити зібрання.

Суддя Sara Ellis написала, що республіканці «не показали, чому ця заборона є очевидним втручанням у їхні конституційні права», і відхилила їхнє прохання накласти тимчасову судову заборону.

«Позивачі просять дозволити їм збиратися без обмежень – незважаючи на поради медичних експертів і спалах інфекції», – написала Ellis. «Ризики при цьому – занадто великі».

Очільник Республіканської партії Tim Schneider заявив, що він – розчарований. І запевнив: «Наша боротьба за забезпечення права на Першу поправку – не завершена».

У Чикаго – криваві вихідні на День незалежності

Медсестри лікарні Joliet оголосили страйк

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com