rss
09/29/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Стипендіяти Товариства Української Мови
 Title
 Зустріч в Острозькій Академії (зліва):
член управи «Просвіти» з Луцька, Богдан
Боднарук, ректор Ігор Пасічник, Віра Боднарук,
мер Острога, Євгенія Гладунова – член

Рівненської міської управи «Просвіти»

Товариство Української Мови (ТУМ) у США від 2000 року висилало фінансову поміч для здібних студентів з незаможних родин в Україні, які навчалися в Києво-Могилянській та Острозьких Академіях, Університеті ім. Петра Могили, університетах в Києві, Львові, Харкові, Одесі, Чернівцях, Ужгороді, Рівному, Ялті.

Від початку цього проєкту було надано стипендії 103 студентам із 15 областей України. Багато з них після закінчення студій працюють в державних установах, учителюють, а деякі стали воїнами на сході України.

Останні чотири роки ТУМ фінансово підтримує проєкт навчання студентів з Острозької Академії в Назарет Коледжі (Nazareth College, Rochester, NY). Ця програма (exchange student program) дає нагоду студентові/студентці з Острогу навчатися один семестер в Назарет Коледжі, поглибити свої знання і пізнати життя в США.

Першим студентом Острозької Академії в програмі обміну в Назарет Коледжі в 2017 році був Дмитро Байда, який наразі працює вчителем і журналістом у Луцьку, та бере активну участь у громадсько-культурному житті міста.

Title 

Як студент, який цікавився мовою з погляду інформації, він брав курси, які розширювали його розуміння сучасних проблем інформаційного простору. Крім навчальної бази, він мав змогу відвідувати студентські клуби, культурні заходи та користуватися спортивними комплексами Коледжу.

Він вдячний українській громаді Рочестеру, особливо п. Тамарі Денисенко, за їхню поміч у пізнанні американського життя та життя української громади. Його світогляд розширився.

У 2018 році стипендіяткою була Катерина Басюк, кредо якої – «Мріяти треба сміливо». Катерину з дитинства вчили наполегливо працювати, вчили що «знання і доброчесність забезпечать роботу, щастя і здоров’я». До цього ще треба додати вчителів, наставників, друзів. Вона вдячна, що мала змогу навчатися у Назарет Коледжі і поглибити своє знання улюбленого предмету –літератури, а також пізнати нову культуру і пізнати свою з іншого боку. Її мрія — написати “the next great Ukrainian novel”!

У 2019 році стипендіянткою була Анна Гринків, яка навчалася на гуманітарному факультеті в Острозькій Академії. Її спеціялізацією була «культорологія». І тому, пише вона, інтеркультурний досвід, який вона осягла в Назарет Коледжі, став надзвичайно важливим для усвідомлення місця України серед світових культур. Вона була зворушена бачити, як українська громада в Рочестері береже память про батьківщину та національні традиції. В майбутньому Анна плянує працювати у арт-галереї та брати участь у культурних проєктах.

Title Title 

Учасницею програми 2020 року була Дарина Іщук, яка навчається на факультеті політико-інформаційного менеджменту. Завдяки навчанню у Назарет Коледжі, вона мала змогу пізнати інші культури через знайомство зі студентами з інших країн, та почути про проблеми, які існують у сучасному світі. Вона також глибше зрозуміла проблеми, які існують в Україні, та готова намагатися шукати шляхи їх вирішення.

Всі чотири стипендіяти висловлюють щиру подяку усім, хто уможливив їхні студії в Назарет Коледжі.

Професор зі США запропонував рецепт створення українського Гарварду

Уроки на дивані. Як українці впоралися з дистанційною освітою

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com