rss
07/22/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Трамп розширив заборону на в’їзд іноземців у США для окремих типів віз
Title 
 Фото: Білий дім

Президент США Дональд Трамп розпорядився щодо розширення обмежень щодо використання віз, які дозволяють іноземним громадянам тимчасово працювати в США, а також перебувати в країні з низки окремо визначених інших причин.

Про це повідомив у понеділок офіційний представник Білого дому: «Президент продовжує ці обмеження на тлі, відверто кажучи, зростання рівня безробіття, а також збільшення кількості американців, які залишились без роботи».

Обмеження охоплюють візи L-1 для працівників американських компаній, які переводяться з-за кордону в офіс у США; H-1B для працівників високої кваліфікації; H-2B для низькокваліфікованих працівників несільськогосподарської галузі; J-1 для студентів за обміном; а також візи H-4 для подружжя.

Нове розпорядження, яке набуває чинності 24 червня, не впливатиме на іноземців, які вже перебувають у США.

Разом з тим, раніше Верховний суд США постановив, що офіс президента Дональда Трампа не може негайно припинити дію програми DACA. Цією програмою користуються понад 700 тис. іммігрантів у США. За даними CNN, учасники цієї програми – батьки понад 250 тис. дітей громадян США.

«Ми не вирішуємо, чи дія DACA, чи її скасування – раціональна політика», – написав головний суддя John Roberts у своєму рішенні, яке підтримали чотири члени суду. «Ми розглядаємо лише те, чи виконало агентство процедурні вимоги щодо надання аргументованих пояснень своїх дій».

У відповідь Дональд Трамп заявив: «Ці жахливі та політично мотивовані рішення, що виходять із Верховного Суду, – це вибухи рушниць в обличчя людей, які з гордістю називають себе республіканцями чи консерваторами».

Мексиканські чиновники побоюються, що обмеження на кордонах, які були продовжені до 21 липня, триватимуть і восени.

З березня, коли було накладено обмеження, США відхилили заявки понад 41 тис. мігрантів, зокрема, й претендентів на отримання статусу біженця, повідомляє Arizona Republic. Ці мігранти були негайно вислані за межі США або до своєї країни, як це було у випадку зі 17-річним біженцем Imanol Luján, про що повідомили NBC News і Telemundo Investiga. Майже 1000 підлітків було вивезено з країни у рамках реалізації цих заходів.

Офіс Трампа запропонував запровадити нову норму, яка підвищила б рівень доказової бази для біженців, яким необхідний притулок, коли будуть скасовані обмеження. Ця норма дозволить суддям відхиляти позови, які не матимуть достатньої доказової бази, без розгляду на судовому засіданні, та визначати, хто належить до «певної соціальної групи», повідомляє Washington Post.

Як стверджують юристи, імміграційні судді вимагають від затриманих мігрантів, претендентів на отримання притулку, сплачувати високу плату за зобов’язаннями – від $10 тис. до $30 тис. Така практика раніше застосовувалася тільки до іммігрантів, які мали судимість або які нелегально в’їхали в країну, повідомляє NBC News. Одному із отримувачів DACA, який очікує на поновлення свого статусу, сказали, що він повинен звітувати перед ICE та сплатити $12 тис., щоб уникнути арешту. Цю вимогу адвокати прирівняли до викупу, повідомляє Arizona Daily Star.

Офіс Трампа також розробив кілька законопроектів щодо обмеження спеціальних робочих віз, таких як H1-B – для кваліфікованих робітників і H2-B – для участі в тимчасових несільськогосподарських роботах, терміном на 180 днів, повідомляє Bloomberg.

Після того як компанія GitHub, що належить Microsoft, заявила, що не продаватиме поліції програмне забезпечення для розпізнавання обличчя на підтримку руху Black Lives Matter, працівники також попросили компанію переглянути свої договори з ICE, повідомляє LA Times. Виконавчий директор компанії заявив, що продовжить дію контрактів, оскільки не вибирає клієнтів.

ICE також взяв під варту нелегального іммігранта Johan Montes Cuevas після того, коли його було заарештовано за участь у заворушеннях у Феніксі. Він та його друзі оскаржують дії ICE.

Судді Верховного суду США відмовилися підтримати заклик офіса Трампа, який стосується законодавства Каліфорнії щодо нелегальних мігрантів. В офісі президента стверджують, що штат незаконно втручається в імміграційне право. Натомість, юристи Каліфорнії переконують, що законодавство штату не обмежує правоохоронні органи, а, швидше, відмовляється від їхньої допомоги. Закон, який обмежує право поліції обмінюватися інформацією про іммігрантів, діятиме і надалі.

Оскільки в Латинській Америці зростає кількість хворих на коронавірус, чиновники Міністерства охорони здоров’я заявили, що зосереджують зусилля на профілактиці коронавірусу в сільських прикордонних регіонах, зокрема, на кордонах між Гаїті та Домініканською Республікою, Нікарагуа, Коста-Рікою та амазонським регіоном Бразилії. У цій місцевості переселенці не мають доступу до належної медичної допомоги, повідомляє New York Times.

Тим часом Філадельфія подала позов, у якому вимагає негайного громадянства для осіб, які чекають на те, щоб дати присягу й отримати громадянство, повідомляє AP. У позові цитується федеральний закон, який дозволяє судам прискорити процес за надзвичайних обставин.

Минулого тижня місцеві органи влади у штаті Вірджинія заборонили поліції запитувати про імміграційний статус у нелегальних мігрантів, а Prince William-Manassas Jail Board вирішив припинити свою співпрацю з ICE. Округ Prince William тісно співпрацював із ICE з 2007 року.

США вважають, що нова угода щодо ядерних озброєнь має бути тристоронньою

Держава, де зносять пам’ятники й ліквідовують поліцію, перестає існувати

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers