rss
07/02/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Бомбардувальники над Україною. Що США хочуть сказати Путіну

Необхідно роз’яснити, наскільки важливим є цей крок наших американських союзників.

Важлива подія, яка сталася вперше в історії, – два стратегічних бомбардувальники ВПС США В-1 Лансер зайшли у повітряний простір України й у супроводі українських винищувачів долетіли до Києва. Лансери у цей день злетіли з бази Еллсворт у США, перелетіли Атлантику і всю Європу, з України вилетіли через Чорне море до Туреччини. У російських ЗМІ виник величезний переполох, російський Генштаб випустив офіційну заяву, тож необхідно роз’яснити, наскільки важливий цей крок наших американських союзників.

У чому значення Лансерів над Україною?

  1. Росія погрожує вторгненням в Україну й застосуванням балістичних і крилатих ракет, авіації для знищення українських міст та інфраструктури за сценарієм Грузії-2008. Однак готовність ВПС США негайно перекинути свої сили в українське небо і відпрацювання такого сценарію – це найпотужніший чинник стримування. Бо якщо ВПС США оголосять наше небо «закритою зоною», як у Сирії, то Росія не посміє туди зайти. А без прикриття з повітря у російської армії жодних шансів на бліцкриг не буде. Їхня наземна армія – порівняно невелика для окупації великих областей України, й ударне угруповання не матиме очевидної переваги над наземними силами ЗСУ. 2014-й рік показав, що Росія не може ввести в Україну понад 15 батальйонно-тактичних груп одночасно, тобто сил для наступу у противника – небагато, російська армія – велика, але більшість військовослужбовців служать у небойових частинах. Готовність США прикрити Україну з повітря – це, по суті, гарантія того, що російське вторгнення дуже швидко зупинять, щойно противник втягнеться у контактні бої в населених пунктах, що загрожуватимуть для обох сторін великими втратами.

Зрозуміло, нам ніхто цього наразі не обіцяв, але США показують Путіну, що готовність до такого сценарію відпрацьовується. Це – дуже важливий сигнал.

  1. Цей виліт – одна з найбільших демонстрацій проти Росії. У травні 2020-го США вийшли з договору з РФ про «відкрите небо», а стратегічні бомбардувальники США здійснили п’ять вильотів впритул до території РФ. Америка показує Путіну, що готова захищати свої інтереси. Лансеру не треба заходити у повітряний простір Росії, щоб знищити основні об’єкти. Бомбардувальник оснащений високоточними крилатими ракетами AGM-158 JASSM, які, залежно від модифікації, вражають цілі на відстані від 370 до 1000 кілометрів.
  2. Варто подякувати адміністрації президента Трампа й керівництву США. Сподіваюся, керівництво України, хоча б МЗС, Генштаб, Міноборони, а оптимально – президент, висловлять подяку президенту Дональду Трампу й керівництву США за цей найважливіший сигнал. Практика вильотів ВПС США в Україні, проведення спільних маневрів вимагає максимального схвалення і в українському громадянському суспільстві. Держава мовчить, а люди можуть висловлювати своє схвалення.

Автор: Юрій Бутусов, журналіст,
головний редактор сайту Цензор.НЕТ

Джерело: ФБ-сторінка Юрія Бутусова
(https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4108537329186532&set=a.479663955407239&type=1&theater)

Про гримаси капіталізму і людство на шпагаті

Арсен Аваков. Останній із майданівських могікан Кабміну

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com