rss
07/02/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Минулі вихідні у Чикаго – одні з найкривавіших за останній рік

Під час акцій протесту, які тривали упродовж трьох днів минулого тижня, 21 особу було вбито, щонайменше 80 – поранено. У зв’язку із заворушеннями у Чикаго було запроваджено комендантський час і введено Національну гвардію. Близько 240 протестувальників було заарештовано.

Тисячі учасників демонстрацій закликали до проведення поліцейської реформи після смерті афроамериканця Джорджа Флойда у Міннеаполісі, який загинув під час затримання поліцією. Результати офіційної судмедекспертизи округу Хеннепін, штат Міннесота, яку було оприлюднено 1 червня, підтвердили, що Флойда задушив співробітник поліції.

Пізніше мирні протести перетворилися на пограбування, підпали та акти вандалізму. Найбільше постраждали райони, розташовані вздовж River North і Loop.

Кілька найпопулярніших великих магазинів у Чикаго учасники протестів розікрали, а деякі – підпалили. Постраждали від рук вандалів, зокрема, Zara, Nike, CVS, Walgreens та Neiman Marcus. У Macy протестувальники розбили вітрину, а Chicago Sports & Novelty – підпалили.

На думку мера міста Лорі Лайтфут, протести були організованими.

«Немає сумніву, що люди, які билися та принесли із собою зброю, були, ясна річ, організовані та координовані (кимось – ред.)», – заявила Лайтфут під час прес-конференції.

«Здається, також зрозуміло, що пожежі, через які згоріли як транспортні засоби, так і будівлі, – були організовані. Це не було імпульсивне рішення».

Мер переконана, що пограбування були чітко сплановані заздалегідь.

«Хтось під’їжджає з U-Haul, члени команди вистрибують, розбивають вікна, заходять, і в буквальному сенсі скоординовано витягують товар», – згадує вона. «Каравани автомобілів роблять подібні речі: люди вистрибують і за допомогою металевих пристроїв вибивають вікна, застрибують у магазини, а потім завантажують машини, ніби це – конвеєрна лінія».

Мер порівняла протести, які відбулися після смерті Laquan McDonald, з подіями минулого тижня.

«Люди вийшли на вулицю, люди протестували, люди закрили Мічиган-авеню в Чорну п’ятницю, але все це було зроблено мирно», – каже Лайтфут. «Це ж було щось інше. Явно було докладено зусиль, щоб дестабілізувати мирний протест, перетворити його на щось інше».

«У нас сьогодні було поранено десятки поліцейських, – розповів суперінтендант поліції Чикаго David Brown у суботу, 30 травня. – У нас один офіцер – зі зламаними кістками. Скажу вам, що це – досить серйозно. Інші отримали незначні травми».

Мер Чикаго оголосила комендантську годину, яка триватиме з 21 до 6 год щодня до подальших вказівок. За її словами, деякі демонстранти розбили вікна поліцейських позашляховиків та пошкодили будівлі району під час маршу.

«Те, що почалося як мирний протест, зараз перетворилося на злочинну поведінку. Я спостерігала, як протестувальники кидали не просто слова чи важкі речі у наш департамент поліції, а пляшки із сечею і хтозна-чим ще. Я бачила протестувальників, озброєних лопатами, битками, молотками та металевими трубами», – каже Лайтфут.

«У поліцейських кидали коктейлі Молотова, розпилювали газ», – додав Brown. «Люди билися, ламали кістки поліцейським, і все ж наші поліцейські вистояли».

Під час протестів було пошкоджено понад десяток автомобілів поліції. Протестувальники також розмальовували незаконні графіті та били вікна у машинах.

Усього, за даними поліції, за минулі вихідні від вогнепальної зброї постраждали 80 осіб, 21 людина загинула. Ці вихідні у місті назвали «найкривавішими» у році.

За словами Лайтфут, міська влада співпрацює з ФБР, прокуратурою США та підрозділом ATF’s Bomb and Arson, щоб знайти винуватців заворушень.

У зв’язку із заворушеннями влада окремих округів, зокрема, Kankakee, рекомендувала мешканцям залишатися вдома. У Kenosha, Tinley Park, Oak Lawn і Chicago Ridge було оголошено комендантську годину.

В Іллінойсі триває 3 етап виходу з карантину

В Іллінойсі храми зможе відвідувати більша кількість вірян

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com