rss
08/02/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ День пам’яті жертв політичних репресій молитовно вшановано в духовному осередку УПЦ США
Title 

17 травня, в 5-ту Неділю після Пасхи, в Неділю про Самарянку, на світському календарі відзначався День Пам’яті Жертв Політичних Репресій.

Пам’ять усіх жертв у цей день молитовно згадали і серед Української Православної Церкви США, зокрема – під час божественної літургії у духовному осередку УПЦ США в Церкві-Пам’ятнику Святого Андрія Первозванного, яку очолив ієрарх церкви Високопреосвященнійший Архиєпископ Даниїл.

Запис літургії ви маєте нагоду переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=NQQgMVgq2lc&feature=youtu.be.

Під час літургії, перед заупокійною єктенією, Високопреосвященнійший Архиєпископ Даниїл звернувся до всіх людей, згадавши про всі ті страшні події, які відбувалися в Україні та світі за час правління більшовицько-комуністичного режиму. Владика сказав, що кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку, адже це – неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, зокрема, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% – українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

 
 

TitleТерор і репресії уразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 30-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.

Впродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева.

У своєму зверненні, єпископ також згадав про один із трагічних символів тієї доби, яким є київська Биківня – у Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 30-х – в 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Однією з найкривавіших стала ніч у Києві 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду із такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. На сьогодні вже встановлено імена понад 19 тисяч розстріляних громадян з Биківнянського поховання жертв сталінських репресій.

Title 

Після цих слів Архиєпископ Даниїл закликав всіх пом’янути та вшанувати пам’ять всіх тих людей, які стали жертвами комуністичного режиму: «Сьогодні, під час літургії, ми молитовно єднаємося із мільйонами українців по цілому світі у молитовному вшануванні жертв репресій тоталітарного режиму Союзу Радянських Соціалістичних Республік» – сказав Владика Даниїл. По закінченні літургії, в пам’ять усіх жертв у храмі тричі пролунав тропар Пасхи «Христос Воскрес».

Title 

Нехай гасло «Ніколи Знову» не залишить нікого з нас байдужими до Вічної Пам’яті усіх Жертв Політичних Репресій, і з Божого Благословення пробудить у кожному з нас справжню християнську любов, яка й не дозволить більше такому трапитись.

Вічна Пам’ять Усім Жертвам Політичних Репресій.

Христос Воскрес!

Автор: іподиякон Микола Зомчак

Джерело: пресслужба УПЦ США
(https://uocofusa.org/news_200519_1)

Парафія УГКЦ Святого Михаїла в Арізоні: «Ми тут усе зробили своїм руками»

Сурогатне материнство: позірне милосердя, що обертається бідою. Звернення Українського католицького університету

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com