rss
01/27/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Через «плівки Деркача» Офіс генпрокурора завів на Порошенка ще одну справу про «держзраду»

Правоохоронна система має зреагувати на аудіоматеріали, оприлюднені народним депутатом Андрієм Деркачем, які начебто вказують на те, що колишній віцепрезидент США Джо Байден чинив вплив на п’ятого президента України Петра Порошенка.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив Голова ВР Дмитро Разумков.

«На жаль, у мене не було можливості подивитися весь ефір, але ті вижимки… та інформація, вона, м’яко кажучи, вражає, – і сама інформація, і те, з яких кабінетів, можливо, вона з’явилася. Але сто відсотків має відреагувати правоохоронна система, на мій погляд, мають відреагувати і спеціальні служби… Головним питанням для мене як для громадянина є те, чи відповідає вона дійсності. Якщо це відповідає дійсності – то наслідки повинні бути більш ніж жорсткими», – сказав Разумков.

За його словами, поки що стосовно цих плівок питань більше, ніж відповідей.

«Вже є ініціатива в парламенті щодо створення тимчасової слідчої комісії, пов’язаної з оцінкою та розглядом питань, які… були медійно заявлені. Поки що вона ніяк документально не оформлена, але мені чомусь здається, що це буде мати продовження», – додав Голова ВР.

19 травня народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які можуть свідчити про нібито вплив Джо Байдена на п’ятого президента України Петра Порошенка.

За словами Деркача, «плівки» він отримав від журналістів-розслідувачів, а запис розмов робив особисто Порошенко.

 Title

Перша тема аудіозаписів, як зазначив депутат, стосується отримання «$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції». За його словами, розмови датовані 2015-2016 рр., у них, зокрема, йдеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, «який розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена».

Як заявив Деркач, отриманий $1 млрд був спрямований на отримання військових держзамовлень підприємствами, які мають стосунок до Порошенка.

Друга тема записів, за словами депутата, стосується розвалу парламентської коаліції та виборів у лютому 2016 року. Окрім того, додав Деркач, у розмовах ідеться про вплив Байдена через наглядові ради великих держпідприємств.

«Ми передали всі наявні сьогодні в нашому розпорядженні багатогодинні записи разом із заявою про держзраду, а також факти міжнародної корупції до Офісу генерального прокурора... для реєстрації кримінального провадження», – підсумував народний депутат.

Як стало відомо, Офіс Генпрокурора вже вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо «плівок Деркача». Про це повідомляють джерела «Української правди» в ОГП.

Розслідування було розпочате за ч. 1 ст. 111 («Державна зрада») та ч.2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем») ККУ.

До матеріалів провадження долучать надану нардепом Андрієм Деркачем флешку із аудіозаписами, де звучать голоси, схожі на голоси п’ятого президента та лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка, ексвіцепрезидента США Джо Байдена та ексдержсекретаря США Джона Керрі.

Зі свого боку, в «Європейській солідарності» заявили, що оприлюднені аудіофрагменти «сфабриковані заради дискредитації України і штучного її втягнення в американську виборчу кампанію».

У Порошенка додали, що одним із завдань пресконференції Деркача «є лобіювання інтересів олігарха Коломойського», мовляв, «очевидно, Приватбанк – це винагорода за участь у цій російській провокації».

 

Народний Трибунал: як покарати «недоторканних» та встановити справедливість?

«Корисні ідіоти всіх країн – єднайтеся!» Стратегія «гібридної війни» була створена... понад півстоліття тому

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com