rss
04/19/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Здоров’я \ Соломія Котик: «Часте використання рукавиць створює середовище для розвитку грибка — тепло і мокро…»

Люди скаржаться, що через часте миття та дезінфекцію антисептиками руки пересушили до тріщин. Як правильно мити руки, щоб не допустити травмування шкіри, кореспондент «ВЗ» запитала у лікаря вищої категорії, дерматовенеролога Львівського обласного шкірвендиспансеру Соломії Котик.

– Українці вчаться часто мити руки, як радять вірусологи. Дехто до ран пересушив шкіру антисептиками і спиртовими розчинами. Як не допустити до такого?

Title 
 Фото Мирона Маслюка

– Рекомендація часто мити руки – одна із основних у період карантину. Окрім миття рук, рекомендовано використовувати дезінфікуючі засоби, антисептики. Усі повинні прислухатися до цих рекомендацій. Але часте миття рук, використовування спиртових розчинів для дезінфекції висушує епідерміс. Тим, хто чемно дотримується карантину, тобто не виходить на вулицю у магазини й не контактує з іншими людьми, не треба надто часто мити руки вдома. Достатньо звичних правил гігієни: після відвідин туалету, перед їдою. Якщо ви – весь час вдома, то для чого мити руки упродовж 20-30 секунд мильним розчином у гарячій воді? Та ще й кожних 20-30 хвилин. Вимиваємо захист – природні жири зі шкіри, які слугують природним бар’єром для проникнення вірусів. Після зими шкіра пересушена й виснажена, тому не треба її додатково травмувати. Що потрібно робити? Використовувати емольєнти. Це – креми, які у своєму складі мають жири, відповідні жирам шкіри. Вони зволожують шкіру настільки, наскільки потрібно наситити її жирами. В результаті виробляється захисна плівка, яка не пропускає віруси, грибки, бактерії. Ці креми можна придбати в аптеках. Плівка від них зберігатиметься на два-чотири миття рук із милом. Якщо виходимо у людні місця за межі свого помешкання, бажано використовувати нітрилові рукавиці. Якщо берете латексні, то не опудрені всередині. Пудра всередині латексних рукавиць сприяє пересиханню шкіри. Наносите спершу захисний крем, потім одягаєте рукавиці.

– Що робити, якщо на шкірі від частого миття появилися тріщинки?

– Можуть з’явитися контактні дерматити, екземи… Особливо це стосується тих, хто має атопічні дерматити, а тут ще й часте миття мильними розчинами і дезрозчини, – усе це загострить хронічні проблеми шкіри.

– Кажуть, на карантин бажано зняти шел-лак, тобто гель-лаки для нігтів. Чому?

– Якщо часто використовувати рукавиці, збільшується ймовірність приєднання грибкової інфекції. Варто лак зняти і мати здорові нігті. Мали пацієнтів, які приходили з ураженням нігтьової пластини після гель-лаку. Є олійки, які відновлюють нігтьову пластину, укріплювачі, вітамінні розчини. Карантин – саме час для такого лікування та зміцнення нігтів. Якщо ж є підозра на грибкове ураження, однозначно треба прийти до лікаря-дерматолога, необхідно зробити аналізи у лабораторії й розпочати лікування. Рукавиці створюють умови для розвитку грибка: всередині – тепло і мокро.

– Антисептики теж вимивають природний захист, і змінюється PH шкіри?

– Безумовно, що антисептики висушують і воду, і жир, і природний захисний бар’єр, який має шкіра. Тому використовувати агресивні спиртові розчини потрібно лише у разі особливої необхідності.

– Скільки разів нормально мити руки з милом на день?

– На самоізоляції вдома, без контактів з людьми, — після кожного відвідування туалету і перед їдою. Звична гігієна. Якщо виходити за межі помешкання, то після повернення з вулиці необідно ретельно помити руки, навіть якщо були у рукавичках, й обробити деззасобами. Після миття нанести захисний крем, який створить плівку на руках.

– Оскільки часто носимо маски, шкіра обличчя також потребує особливого догляду?

– Використовуйте гігієнічні помади або захисний віск на губи, щоб уникнути пересихання. Особливо вразливі кутики рота, носа, які потрібно регулярно зволожувати. Не допускайте утворення тріщин й приєднання грибкової чи іншої інфекції. У масці дихаємо і виділяємо власні бактерії, які осідають на шкірі під маскою. Змінювати маску треба кожні дві години. Шкіру обличчя потрібно захищати кремами.

Автор: Ірина Кушинська

Джерело: «Високий замок»
(https://wz.lviv.ua/interview/411158-chaste-vykorystannia-rukavyts-stvoriuie-seredovyshche-dlia-rozvytku-hrybka-teplo-i-mokro)

 

Комплекс вправ МакГілла

Цілющий бур’ян. Що і як готують з кульбаби?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers