rss
08/08/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Транзит газу: в Україні повідомили про втрати після пуску першої черги «Турецького потоку»

Про це у Facebook написав генеральний директор ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.

«На жаль, доводиться констатувати, що після запуску першої нитки Турецького Потоку, Україна фактично повністю втратила транзит газу з РФ до Туреччини і Південної Європи (Греції та Болгарії)», – написав він.

На думку Макогона, «після закінчення будівництва трубопроводу в Болгарії і запуску другої нитки Турецького Потоку, Україна втратить ще частину транзиту, який йде до Угорщини і Сербії (до 15 млрд м3). Запуск очікується наприкінці 2020 року або на самому початку 2021 року.

Тому критично важливо не допустити закінчення будівництва Північного Потоку-2, оскільки це призведе до повної втрати транзиту вже з 2025 року. Для України це 2,5-3 млрд доларів щорічного доходу від транзиту», – вважає він.

До цього Макогон додав, що «потенційне рішення німецького енергетичного регулятора поширити правила європейської газової директиви на ПП-2 може значно знизити рентабельність цього проекту, оскільки Газпром зможе завантажити тільки 50% його потужності. Але нам всім не можна розслаблятися. Боротьба з ПП-2 повинна залишатися ключовим завданням не тільки для Оператора ГТС України, Нафтогазу України, але і для МЗС і Мінекоенерго», – підкреслив чиновник.

Нагадаємо, 8 січня 2020 року президенти Росії Володимир Путін і Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган офіційно відкрили газопровід «Турецький потік».

Експорт – імпорт – карантин

«Енергетична безпека Польщі і України»: почалося будівництво газопроводу Baltic Pipe

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com