rss
09/30/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Університет як соціальний ліфт

Український католицький університет пропонує якісну освіту і прагне мати здібних студентів, однак вартість навчання може стати на заваді навіть найталановитішим вступникам. Як Університет підтримує абітурієнтів, які цього потребують, в чому полягає соціально-академічна знижка та чому меценати готові вкладати кошти у студентів УКУ – про це та інше у розмові з Тарасом Добком, Софією Опацькою та Ярославом Рущишиним.

Title 

Тарас Добко

перший проректор Українського католицького університету, про те, чому УКУ запровадив знижки на навчання та кого насамперед прагне підтримувати Університет.

Забезпечувати доступ до якісної освіти – таким було, є і буде завдання УКУ. Тут має значення і «якісна освіта», і «доступ». Ми прагнемо, щоб молода людина, відчуваючи потенціал і покликання змінювати своє життя і навколишній світ на краще, мала змогу здобувати якісну освіту в Україні, а не виїжджати за кордон. Проте така освіта коштує дорого, адже вимагає вмотивованих викладачів, сучасного обладнання, доброї бібліотеки з найновішою літературою та багатьох інших сервісів. З іншого боку, УКУ не бажає бути університетом лише для заможних. Кожен, незалежно від статків, повинен мати шанс на якісну освіту. Щоб створити можливість «соціального ліфта», в УКУ діє система знижок на навчання. Це означає, що будь-яка талановита дитина матиме змогу навчатися в УКУ, навіть якщо її батьки не можуть оплатити повну вартість навчання. Головне – щоб була жага вчитись і пізнавати світ!

Свого часу Іван Франко зміг здобути освіту і стати тим, ким він став, не лише завдяки неймовірній обдарованості, а й через випадковість – він був найстаршою дитиною в сім’ї. За свідченнями людей, які знали родину Франка, його брат Онуфрій був, можливо, навіть здібніший за Івана. Але йому не пощастило – він мусив залишитися з батьками на господарстві. Хоча обставини життя суттєво змінились, і тепер існує значно більше можливостей здобути освіту, все одно є діти з родин, які через майнові обставини не мають змоги оплатити навчання дітей, щоб ті здобули справді якісну освіту. Скільки «Іванів Франків» ми при цьому втрачаємо?!

Тому важливо давати шанс «засвітитися» всім, кого Господь наділив талантом.

УКУ не може прислужитися кожному, бо ми невеликий університет і маємо обмежену кількість студентів. Але ми хочемо створити умови, щоб кожна талановита молода людина, яка до нас прийде, мала такий шанс.

Title 

Ярослав Рущишин

меценат, почесний Сенатор Українського католицького університету, про те, чому жертводавці підтримують студентів УКУ та якими прагнуть їх бачити.

УКУ – це унікальний заклад не лише в Україні, а й у світі. Він запропонував новий формат співпраці з жертводавцями, фундаторами стипендій від бізнесу – людьми, які можуть дозволити собі підтримати талановитих активних студентів. Ця унікальність полягає в тому, що фундатор має можливість спілкуватися зі студентом впродовж навчального року, дізнаватися про його успіхи і труднощі. Мене особисто захоплюють листи, які пишуть стипендіати до своїх жертводавців. Через таке спілкування можна відслідковувати прогрес молодої людини.

Маючи багаторічний досвід співпраці з УКУ в цьому напрямку, я ні на хвилину не сумніваюся в необхідності інвестувати в молоде покоління, особливо в тих людей, яких Університет пропонує підтримати. Адже успішність цих студентів оцінюється не лише за кількістю знань, які вони засвоїли впродовж свого навчання, а й за морально-етичним ядром, я б навіть сказав – «хребтом». Це дуже важливо, коли молода людина може дати собі раду з проблемами, які виникають у неї на роботі, в особистому житті чи в країні, коли вона не опускає руки, а об’єднується з однодумцями з різних поколінь, забезпечує поступальний рух суспільства у майбутнє, базуючись на християнських цінностях.

УКУ дбає про формування студента як впевненої освіченої особи, яка може знайти своє місце у світі та вміє відповідати на складні виклики сьогодення.

Title 

Софія Опацька

проректорка з науково-педагогічної роботи Українського католицького університету, про те, чому варто взяти участь у Конкурсі на отримання соціально-академічної знижки та які переваги вона надає.

УКУ не отримує коштів на навчання студентів від держави. Проте ми розробили свою модель того, як талановиті діти, не маючи змоги оплатити своє навчання, можуть вступити в УКУ. Для них ми заснували соціально-академічні знижки. Наша ціль – стати соціальним ліфтом для таких дітей. Ті абітурієнти, які відповідають чітким критеріям щодо соціального статусу, можуть подаватися на конкурс і отримати знижку на оплату за навчання. Для вступників на бакалаврські програми знижка покриває 100% вартості навчання за перший і другий рік, та 50% – за третій і четвертий.

Ми очікуємо, що нашими абітурієнтами стануть талановиті, успішні у навчанні молоді люди, що мають лідерську харизму та є соціально активними. Якщо відчуваєте, що готові, – приєднуйтеся до нашої спільноти!

Прес-служба УКУ

 

Школи штату Іллінойс закриють до кінця навчального року

Яким має бути Міністр освіти й науки в Україні? Звернення Українського католицького університету

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com