rss
10/22/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Блаженніший Святослав на Квітну неділю: «Сила Божа є союзником людини перед обличчям хвороби, страждання і смерті»

Нехай сьогоднішнє свято буде святом сили Божої, яка є союзником людини, що шукає всякого добра. Бог буде союзником людини у пошуках ліків від хвороби. Нехай Бог буде союзником молодої людини, яка захоче змінювати цей світ на краще. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ під час проповіді до вірних на Квітну неділю в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

12 квітня Церква святкувала одне з найбільших християнських свят у році – свято урочистого Входу Господнього в Єрусалим. Ця подія безпосередньо розпочинає і відкриває перед нами дорогу Страсного тижня і вводить нас у таїнство страждання, смерті та воскресіння нашого Спасителя.

«Ми сьогодні чуємо про історичну подію, в якій Ісус Христос, перед тим воскресивши Лазаря, тепер, сидячи на осляті, входить у Єрусалим. Місто в особі Ісуса Христа впізнало свого Бога, який навідується і входить по-новому в життя свого народу. Єрусалимська молодь вбачає в Ісусі Христі того, через кого діє надзвичайна Божа сила. Після воскресіння Лазаря вони бачать Бога, який перед обличчям хвороби та смерті є союзником людини. Вони розуміють, що Бог рятує і визволяє навіть тоді, коли людина – безсила. Сила Божа є союзником людини перед обличчям хвороби, страждання і смерті», – наголосив проповідник.

«Історія Європи показує, що кожного разу, коли через цей континент проходили смертоносні хвороби – чума й холера, то вони спричиняли початок нової ери. Як бруньки на деревах показують, що буде зміна пори року, так сьогодні ми бачимо, що настає час нового життя», – зауважив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив, що після великих епідемій, які в минулому руйнували людські фундаменти суспільства, люди починали по-новому дивитися одне на одного й переосмислювати життєві цінності «Ми бачимо сьогодні, що перед нами саме такий «новий час». Ми можемо з впевненістю сказати, що глобальне людство стане іншим. Проте яким воно буде, залежить лише від нас».

«Тому сьогодні, коли ми стоїмо на порозі «нового часу», співаємо «Осанна!» нашому Спасителеві, який входить в Єрусалим і через ту подію входить в новий час і робить нас новим людством», – сказав він.

На його думку, ми можемо стати кращими лише тоді, коли за обставин цієї смертоносної хвороби переосмислимо цінність людського життя, коли перестанемо інвестувати у смерть, а почнемо інвестувати в життя, коли зрозуміємо, що жодні мури, поділи на сфери впливу й жодні геополітики не можуть стримати навіть найменшого вірусу, бо перед ним мури і кордони не мають жодної сили.

Глава Церкви переконаний, що «новий світ» кращим повинна зробити молодь.

«Ви є тими пагонами людства і тими зеленими галузками, які сьогодні випускає світова людська спільнота. Вами вона тішиться і вітає нашого Спасителя», — сказав Предстоятель УГКЦ.

«Я сьогодні прошу молодь України і всього світу: візьміть у свої руки, як зелені галузки, базові християнські цінності, ними привітайте Христа і внесіть їх у нову культуру», — попросив він.

«Нехай тими зеленими галузками нашої молоді буде повага до людини, до життя, її гідності і здоров’я. Нехай тими зеленими галузками будуть справжні цінності, які нам допоможуть бути справжнім народом, а це — відчуття спільного блага, відповідальності за іншого, відповідальності за наше довкілля», — побажав Глава Церкви.

«У Твої руки, наш Спасителю, вручаємо наше життя і наше майбутнє. Бо віримо, що Ти допоможеш нам зробити його новим і кращим», – підсумував духовний лідер українців.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело: Інформаційний ресурс Греко-Католицької Церкви (http://news.ugcc.ua/video/blazhennіshiy_svyatoslav_na_kvіtnu_nedіlyu_sila_bozha_ie_soyuznikom_lyudini_pered_oblichchyam_hvorobi_strazhdannya_і_smertі_89314.html)

Папа Франциск у пасхальному посланні «Місту і світу»: «Нехай припиняться страждання населення східних регіонів України»

Звернення Собору єпископів УПЦ США стосовно послаблення державними та місцевими урядами постанов та обмежень щодо COVID-19

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com