rss
09/26/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Звернення Собору єпископів УПЦ США та діаспори до духовенства та вірних церкви про повне закриття церков під час пандемії COVID 19

Дорогі улюблені брати і сестри у Христі,

Христос посеред нас! Є і завжди буде!

Подальша загроза COVID-19 / коронавірусу продовжує впливати на життя кожного з нас. Ми звертались до нашого духовенства з початку цієї загрози, звершувати Божественну Літургію у церквах за допомоги дяка чи читача. Ми наголошували, що ВСІ наші віряни віком старше 65 років НЕ ПОВИННІ брати участь у цих Божественних Літургіях, і ми наполегливо закликали ВСІХ НАШИХ ВІРЯН ЗАЛИШАТИСЯ І МОЛИТИСЯ ВДОМА. Ми наголошували нашим вірянам, про можливості парафій показувати богослужіння в прямому ефірі через Facebook, і щоб звернулися до свого священика чи парафіяльної управи щодо того, як парафії зможуть вести трансляцію.

Сьогоднішня (неділя, 22 березня) статистика – про кількість госпіталізованих людей з вірусом – вражає і чітко демонструє, що вірус загрожує НЕ лише людям похилого віку. 40% госпіталізованих є віком до 55 років. 20% госпіталізованих – віком до 20 років! Сьогодні, поговоривши з багатьма нашими священнослужителями, ми дізналися, що занадто багато вірян не прийняли до уваги наші вказівки та настанови і вирішили відвідати Божественну Літургію в цю Третю Неділю Великого Посту. Ми усвідомлюємо, що вони зробили це зі щирого бажання та необхідності брати участь у Божественній Літургії, прославляючи Бога в Тройці Святій, дякуючи за благословення в вашому житті та благаючи захисту від цієї загрози вірусу для себе, ваших родин та всього людства. Однак, через занадто велику присутність у деяких наших церквах - слова, які ми не могли собі уявити, що будуть виходити з наших уст, не говорячи уже до цих днів про наші серця, - ми зобов’язані постановити, що всі наші церкви від тепер закриті для загального служіння протягом усієї цієї загрози для всіх нас. Ми приймаємо це рішення також враховуючи постійно зростаючі обмеження, які щодня оголошуються федеральними, державними та місцевими органами влади. Ми наближаємося до найбільш небезпечної частини коронавірусної загрози, і всі ми повинні бути надзвичайно обережними.

Ми благословляємо нашому духовенству звершувати Божественну Літургію у своїх церквах - за закритими дверима - і щоб дяк або читач допомагали їм. Ми просимо цих священнослужителів використовувати власний розсуд, зокрема щодо свого здоров’я та здоров’я дяка або читача, приймаючи рішення про те, чи потрібно служити чи ні. Будь ласка, отці, дотримуйтесь власного розсуду, приймаючи свої рішення. Беріть до уваги одне, НІХТО З ВІРЯН ВАШОЇ ПАРАФІЇ ЧИ З БУДЬ-ЯКОГО ІНШОГО МІСЦЯ НЕ МОЖЕ БУТИ ПРИСУТНІМ У ЦЕРКВІ ЗА ЛІТУРГІЄЮ. Це благословення надається, щоб Євхаристія та наші особливі молитви звершувалися «за всіх і за все» наших вірних та все людство.

Ми розуміємо, що бажання бути на Божественній Літургії - це прийняти Святу Євхаристію - Кров і Тіло нашого Господа - у Причасті від Святої Чаші, як джерела всього зцілення. Сьогодні ми навчились чогось іншого, що не було поширене ЗМІ, і це сильно вплинуло на наше рішення, проголошене тут. Справа в тому, що ті, кому сьогодні було поставлено діагноз вірусу, насправді були заражені минулого тижня або тиждень раніше. Це означає, що вони, ймовірно, поширюють вірус на інших протягом тижня-двох, не відчуваючи жодних симптомів захворювання. Саме те, що ми можемо бути носіями вірусу, не усвідомлюючи цього, і можемо завдати шкоди іншим простою близькістю. Тому було вирішено написати цей лист.

Всі наші вірні можуть бути впевнені, що за них ми будемо молитися під час Літургії, яка буде звершуватись щонеділі у прямому ефірі з Церкви-Пам’ятника Святого Андрія. У цю Третю Неділю Великого Посту -- майже 400 людей дивились Святу Літургію онлайн, і понад 13 500 інших людей переглянули відео з Літургії лише за чотири години після завершення богослужіння. І дані, які нам повідомляє Facebook, що загалом відео переглянули 26 000 людей. Ми запрошуємо вас приєднатись до нас у наступну неділю. Як ми пояснили в попередньому зверненні, возлюблені, ви безумовно, не отримаєте жодної духовної кари під час цієї кризи. Доброта нашого Господа виходить далеко за рамки нашого розуміння, і Він безумовно, огортає нас у будь-який час, коли ми молимося в наших домівках або дивимося пряму трансляцію Божественної Літургії на Facebook та YouTube.

Ранкові молитви о 7:30 ранку, Вечірні молитви о 9:00 вечора з особливими проханнями за тих, хто страждає вірусом та за наших медичних працівників вже проводяться в прямій трансляції, через сторінку Facebook, з каплиці Трьох Святителів Свято-Софіївської Української Православної Семінарії. Недільна Божественна Літургія продовжуватиме транслюватися із Церкви-Пам’ятника о 10:00 ранку через сторінку Семінарії у Facebook, так через сторінку Facebook нашої Української Православної Церкви США. Також можливий прямий ефір на YouTube. Відвідайте сайт нашої Церкви - www.uocofusa.org - щоб дізнатися, як підключитися до обох трансляцій та прочитати будь-які подальші оновлення від нас протягом цього важкого для всіх часу.

Ми любимо вас усіх, дорогі наші духовні діти. Бог довірив усіх вас нам на нашій духовній ниві, і ми важко переживали над усіма постійно зростаючими обмеженнями, які нам доводилося вносити. Ми запевняємо вас у наших постійних молитвах за кожного з вас - не лише в час кризи. Ми люди віри, і ця віра і надалі буде надавати нам охорону нашого люблячого Господа. Кожного дня промовляйте ці величні слова: «Уповання моє – Отець, пристановище моє – Син, захист мій Дух Святий.» Благодать, надана у нашому житті через Святі Таїнства, дозволить нам залишатися вірними. Дозвольте цій Благодаті перебувати всередині вас кожну мить вашого життя, щоб вона проникала через вас у життя всіх навколо вас. Христос посеред нас - повсякчас!

У Всеобіймаючій Любові у Христі,

+ АНТОНІЙ, Митрополит

+ ДАНИЇЛ, Архієпископ

+ ЄРЕМІЯ, Архієпископ

У Ватикані пояснили, як Церква святкуватиме Великдень та Страсний тиждень

Проповідь Глави УГКЦ у П’яту неділю Великого посту: «Пити чашу Господню означає кожному відчути відповідальність не тільки за здоров’я, а й за життя ближнього»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com