rss
09/23/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Forbes: за часів коронавірусу на ринках панує кеш

Ще нещодавно один із провідних світових фінансистів доводив на Давоському форумі, що кеш – це сміття. Однак після того, коли ВООЗ оголосила Covid-19 пандемією, фондові ринки впали, й інвестори пішли в кеш. Понад те, ця тенденція поширилася і на готівкові кошти, викликавши брак купюр в одному з банків.

Ймовірно, цей прогноз запам’ятається як один із найневдаліших в історії фінансових ринків, нарівні з прогнозом журналу Busi­ness­Week, який проголосив смерть цінних паперів напередодні буму на фондових біржах.

Мільярдер Рей Даліо (Ray Dalio), який заснував один із найбільших у світі хедж-фондів, заявив у січні багатіям і лідерам бізнесу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі: «Кеш – це сміття. Виходьте з кешу. У ньому, як і раніше, лежить занадто багато коштів».

Через два місяці кеш панує на світових ринках і в економіці, а хедж-фонд Даліо Bridgewater Associates обвалився у 2020 році на 20%.

Бізнес та інвестори кинулися в кеш, коли кількість зареєстрованих у світі випадків Covid-19 перевалила за 140 тисяч, і Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила вірус пандемією.

На тлі падіння фондових ринків інвестори почали шукати притулку в кеші. На американські фінансові ринки з минулої середи надійшли 87,6 мільярда доларів, повідомляє аналітична компанія Lipper. За даними Bank of America, минулого тижня інвестори вклали у кеш 136,9 мільярда доларів.

Американська банківська система вступила у коронавірусну пандемію в хорошій формі і зараз – набагато стійкіша, ніж під час фінансової кризи. ФРС вирішила підтримати фінансову систему, запустивши програму кількісного пом’якшення на 700 мільярдів доларів.

Минулого четверга на тлі падіння акцій падало золото, і росла прибутковість американських казначейських облігацій. Впав Bitcoin, який його прихильники вважали надійною гаванню. Знервовані інвестори дружно захотіли піти у кеш. Це, зрозуміло, стосується не всіх валют.

Особливим попитом користуються американські долари: позичальники готові за них переплачувати.

Корпорації теж почали стежити за тим, щоб їм вистачало кешу. Компанія Boeing, яка вже постраждала через заборону на експлуатацію літака 737 Max, минулого тижня задіяла кредитну лінію на 13,8 мільярда доларів, отриману приблизно місяць тому. Інші компанії, такі, як Hilton, Wynn Restorts і Seaworld Entertainment, бізнес яких стрімко руйнується через Covid-19, також звернулися минулого тижня до кредитних ліній. За деякими даними, приватні інвестиційні фірми також підштовхують свої портфельні компанії до використання кредитних ліній.

Великі американські банки, що надають ці кредити, – такі як Citigroup, JPMorgan Chase і Wells Fargo, – також вирішили призупинити свої програми зворотного викупу акцій, щоб зберегти кеш.

Штати США, в свою чергу, задіють свої резервні фонди, щоб отримати кошти на боротьбу з Covid-19. До прикладу, штат Вашингтон вилучає 200 мільйонів доларів зі свого резервного фонду, в основному – на підтримку охорони здоров’я.

Ця втеча у кеш виявилася досить масштабною, щоб поширитися і на «фізичний кеш» – тобто, на готівку. На вихідних The New York Times повідомила, що у відділенні Bank of America на Манхеттені в якийсь момент скінчилися стодоларові купюри, оскільки клієнти одноразово вилучали десятки тисяч доларів. А за повідомленням Bloomberg News, відділення банку Chase у Хемптонсі отримало запит на видачу 30 тис. доларів готівкою, який працівникам банку довелося, відповідно до внутрішніх протоколів, відправити на перевірку.

Автор: Натан Варді (Nathan Vardi)

Джерело: Forbes (https://www.forbes.com/sites/nathanvardi/2020/03/16/cash-is-king-in-the-time-of-coronavirus/#3074e9273e44)

Якби й не було, то треба було б вигадати

IТ – в онлайн: як карантин вплинув на українських програмістів

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com