rss
10/31/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Відзначення 206-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у St. Nicholas Cathedral School

У неділю, 8 березня, під егідою Українського Конгресового Комітету Америки громада Чикаго зібралася у St. Nicholas Cathedral School для відзначення 206-ї річниці з дня народження великого українського поета, письменника, художника і, не побоюсь цього слова, пророка Т. Г. Шевченка.

Розпочали свято зі спільної молитви з о. Сергієм Ковальчуком. Отець Сергій також наголосив на актуальності творчості Шевченка і паралелях зі сьогоднішніми подіями в Україні.

Після молитви ведуча Ліля Семко продекламувала вірш «Пророк» і розпочала святкову програму.

Title Title Title 

Першим до привітального слова був запрошений ініціатор свята, голова УККА пан Ігор Дячун. Він акцентував увагу на важливості відзначення цього свята і збереженні пам’яті нашого народу для майбутніх поколінь.

Про велич і силу славетного Кобзаря можна говорити і говорити, але щораз більше і більше вражає талант Шевченка бачити майбутнє і давати нам настанови, які сьогодні, як ніколи, актуальні.

Title Title

Title 

Головним доповідачем на святі був директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України пан Андрій Когут, котрий був приємно вражений масштабністю свята в діаспорі.

Після доповіді пана Андрія розпочалася власне концертна програма, і на сцені одні за одними з’являлися вже відомі колективи українського Чикаго, які виконували з дитинства знайомі твори Кобзаря.

Title Title Title 

Першими виступили бандуристи Школи гри на бандурі при організації «Об’єднання демократичної української молоді» та школи «Дивосвіт» під керівництвом Оксани Родак. Згодом свято продовжили учні школи святого Миколая, керівник Ірина Дичій; хор «Надія» з парафії святого Йосифа Обручника, керівники Ольга Допілко і Любов Лукашевич; дует «Dreams» – Іванко Когут і Марія Гарматюк, які займаються у вокально-хореографічній студії «Елегія», керівники Віта і Світлана Поляк.

Потішили нас також дорослий і дитячий хори Спілки Української Молоді ім. Миколи Павлушкова, керівники Володимир і Андріана Поповичі. Жвавий дует сестричок Панчишин під керівництвом Ольги Допілко зворушив своєю піснею «Степ». Перехожук Юля, якій акомпанувала Оксана Підручна, чудово виконала «Інтермецо» І. М. Соневицького. Неповторний ансамбль «Краплинки» студії «Елегія» зачарував нас творами «Зацвіла в долині» і «Молитва». Продовжили свято учні дитячого хору «Водограй» школи українознавства й осередку СУМ ім. Дмитра Вітовського в м. Палатайн, керівник Марія Кириченко.

Title Title  Title

Галина Мазурик зачарувала всіх виконанням сучасної пісні «Човен» (з репертуару гурту «Один в каное»).

Грацією, спритністю рухів, костюмами і колосальною фізичною підготовкою у запальних українських танцях потішив усіх присутніх колектив «Вишиванка», керівники Павло і Оксана Федьків.

І на завершення свята всі учасники вийшли на сцену для спільної фотографії, а чоловічий ансамбль «Ставрос» під керівництвом Романа Пачошинського виконав славнозвісні твори «Заповіт» і «Боже великий, єдиний».

Title  TitleTitle 

Концерт пройшов на дуже високому рівні і дуже злагоджено, а це – неабияка заслуга організаторів свята, зокрема, п. Ігоря Дячуна, п. Світлани Поляк, п. Павла Бандрівського, п. Марти Фаріон, п. Лесі Багрій, п. Ірини Панчишин, п. Оксани Штибель, п. Оксани Мазурик.

Окрема подяка – звукорежисеру Сашкові Хрипливому, ведучій Лілі Семко та всій громаді українського Чикаго.

Свято завершилось, але нам, нащадкам Великого Кобзаря, яким було адресовано невмирущий «Заповіт», варто замислитися, чи виконали ми волю поета, який так прагнув не лише декларації незалежності, але й духу свободи в нашій країні, справедливості і щастя.

Фото Тетяни Дрожжиної

Живе й святе Шевченківське ім’я

«Правда, люди, правда, я – господиня файная?!!» – розмова з Маріанною Душар

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com