rss
10/25/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Should I Stay or Should I Go, або Чому звільняються українці та як їх можна втримати

Побутує думка, що зараз пошукачі значно легше змінюють місце роботи, ніж 20-30 років тому. Так, наприклад, дослідження hh.ua|grc (зроблене наприкінці 2017 року) показало, що 44% респондентів змінюють роботу раз на 2-4 роки, а кожен п’ятий – раз на рік чи частіше.

Експерти hh.ua|grc розповідають, які ж причини можуть змусити українських пошукачів піти від поточного працедавця, а які – здатні втримати від такого кроку.

Якщо у французів у будь-якій незрозумілій ситуації прийнято шукати жінку, то у питаннях зміни роботи варто шукати гроші. Так, у рамках дослідження «Рейтинг роботодавців України-2019» респонденти відповідали на запитання: що може змусити їх піти з роботи (або почати про це думати). І для 50% опитаних причиною цього стане низька заробітна плата. Майже стільки ж респондентів (45%) повідомили, що змінять працедавця, якщо відчують застій на поточному місці роботи. А от переманити цікавою пропозицією від іншої компанії можна 39% опитаних. Ще третина опитаних (33%) готові будуть змінити роботу, якщо їхня діяльність не приноситиме задоволення. Майже стільки ж (32%) не будуть миритись з некомфортною атмосферою всередині колективу. А от найменш популярні причини для звільнення – це завелике навантаження (8%), особисті проблеми (4%) та великі зміни у робочому процесі.

І хоча, як кажуть, незамінних людей не буває, часто роботодавцю вигідніше втримати співробітника, який задумався про звільнення, ніж шукати когось на його місце. Так, абсолютна більшість (57%) респондентів декларують свою готовність залишитись у компанії за умови підвищення зарплати. Нові проєкти та перспективи розвитку здатні втримати 44% респондентів, а підвищення – 35%. Ще 31% опитаних заявили, що можуть залишитись у компанії, якщо їхня заробітна плата буде регулярно переглядатись, а 28% – якщо можуть отримати певні бенефіти, а саме – компенсацію витрат на навчання, курси чи тренінги.

А от найменш дієвими способами запобігання звільненню виявились наявність трансферу (розвезення) від місця проживання до роботи та назад, проведення (або впровадження) корпоративів, спільних свят та інших заходів, а також можливість піти у відпустку після закінчення проєкту (по 3-4%).

Нагадаємо, що «Рейтинг роботодавців України» – щорічне дослідження hh.ua|grc. Під час двох хвиль опитування визначається, що найбільш важливо для пошукачів при працевлаштуванні, на що вони звертають увагу при виборі компанії та роботи, які галузі є привабливими на ринку праці й які ж компанії вибирають українські пошукачі. Результати «Рейтингу роботодавців України» будуть оголошені вже у лютому 2020 року.

Джерело: «HeadHunter Україна»
(http://www.hh.ua)

Коронавірус – пройдемо тест на імунітет… А на людяність?

Юлія Савостіна про те, як зберегти бізнес в часи коронавірусу: «Замовляйте товари та послуги у друзів та знайомих»

На правничі теми#2021-41 (10/13/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com