rss
10/25/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Коронавірус – пройдемо тест на імунітет… А на людяність?

Cвіт занурюється в похмурі часи коронавірусу. Паніка, кепські новини – ще більш заразні, ніж сам вірус. Як далі жити – і як вижити?

Ми маємо рецепт, перевірений сторіччями: взаємопідтримка, підтримка спільної ідентичності – і креативність та підприємництво.

У страшний для України 2014 рік в країні з’явилися не тільки воїни та волонтери – а й нові бренди, почалося відродження малого і середнього бізнесу. Українське стало раптом не просто красивим і якісним – а й крутим та модним! Не тому, що раніше воно не було красивим і якісним. Було! (І, до слова, Юлія Савостіна своїм експериментом «прожити рік, купуючи лише українські товари» це довела ще у 2013 році). Але не було моди на нього – тобто не було розуміння, що взаємопідтримка є життєво важливою для всієї громади. Не було розуміння, що український клієнт, коли користується товарами й послугами українського виробника, допомагає не тільки українському виробнику, а й українському клієнту – тобто самому собі. Виробник зможе прогодувати свою родину, створити ще кращий і якісніший продукт для клієнта – і підтримати фінансово інших виробників, зокрема, і виробників культурно-інформаційного продукту. І серед усіх цих виробників може опинитися і його ж клієнт. Такий от колообіг підтримки в природі. J А всі разом вони зможуть ще якісніше допомогти фронту, котрий захищає і економічний, і культурний, і інформаційний національний продукт від безпосереднього поглинання аморальним конкурентом.

Особливо важливість взаємопідтримки стала зрозумілою тоді, коли свій бізнес почали відкривати перші ветерани. В той час в Україні сталися важливі психологічні тектонічні зрушення в позитивному сенсі цих слів. Клієнт побачив у продавцеві товарів та послуг людину (а не здирника чи спекулянта), свою людину, і навіть більше – свого захисника, котрого потрібно підтримати у новій для нього сфері.

От це і є та славнозвісна ідентичність – її економічний вимір, котрий насправді тісно пов’язаний з культурним виміром.

Культурну та політичну ідентичність усвідомити набагато легше, особливо після 2014 року. Ми вже побачили, як вона працює. Прапор, тризуб, «чий Крим?» – це ті маркери, які нам допомагають зрозуміти, хто свій, хто – чужий.

Title 

Але ідентичність має ще й економічний вимір, навіть якщо він і не настільки чітко відчувається і усвідомлюється, як вимір культурний чи політичний. Держава може боронити свою культурну та політичну ідентичність тільки тоді, якщо вона є сильною економічно. Якщо вона економічно слабка – відразу ж знайдуться вороги і загарбники. Економіка, культура і політика нерозривно пов’язані між собою.

Громада, яка не має потужних економічних зв’язків всередині, може підтримувати свою мовну та культурну ідентичність – але це тяжко даватиметься, окрім того, вона не буде сильною, не матиме потужного політичного впливу, не матиме змоги пропагувати свою культуру серед інших громад. І якщо мова йде про діаспору – слабка діаспора не матиме змоги підтримати Батьківщину у разі потреби.

Ми маємо згуртовану громаду – завдяки титанічній праці поколінь українських мігрантів. Шість років тому ми зрозуміли, наскільки це життєво необхідно і для нас, і для нашої Батьківщини. Тисячі життів українських воїнів було врятовано за ці шість років саме завдяки підтримці діаспори – і, зокрема, завдяки підтримці громади Чикаго.

І от час кидає нам новий виклик – не скасовуючи старого. Україна все ще воює із заклятим ворогом, і потребує підтримки – і економічної, і політичної, і культурно-інформаційної. Інформаційна війна теж нікуди не щезла, Росія не настільки переймається внутрішніми проблемами, щоб забути про загарбницькі інстинкти. Більше того – Росія завше використовувала світові кризи, аби завдати своїм жертвам якнайбільш болючого удару.

І, разом з тим, взаємопідтримка сьогодні життєво необхідна і нашій громаді. І культурно-інформаційна, і економічна.

Ми повинні підтримувати одне одного, і не тільки морально – але й гаманцем. :)

Адже світ не зупиняється! Ми й далі святкуємо дні народження, робимо маленькі сюрпризи найріднішим людям, ремонтуємо житло, відкладаємо «запас» на майбутнє, купуємо смаколики, читаємо книги й дивимося фільми.

І ми повинні пам’ятати, наскільки важливо підтримати своїх – свою церкву, свої музеї, свою громаду – і свою Україну. Підтримати не тільки в своїй культурній діяльності – а й у діяльності економічній.

Купуючи українські смаколики, Ви не тільки насолоджуєтеся смаком дитинства і мистецтвом кулінарів – а й даєте можливість цим митцям прогодувати свою родину, сплатити податки новій Батьківщині і допомогти Батьківщині найріднішій.

Приносячи свої заощадження в Кредитівку «Самопоміч», Ви не тільки зберігаєте гроші у надійному місці, примножуючи їх, а й долучаєтеся до тієї титанічної праці на підтримку українських традицій, історії, культури та ЗМІ, яку безперервно проводить Кредитівка.

Замовляючи послуги в рекламодавців «Часу і Подій» та Ukie Drive Radio, Ви допомагаєте нам поширювати і в українській громаді, і в Україні якісний патріотичний інтелектуальний інформаційний продукт. Адже нас читають і слухають і в Чикаго, і в Україні, і в багатьох куточках світу, куди доля позакидала українців. Ба більше – Ви допомагаєте нам підтримувати морально і матеріально українських письменників, твори яких Ви можете читати на сторінках нашої газети.

Ще більше – саме Ви, наші Читачі, своєю підтримкою наших Рекламодавців, підтримуєте ще й українську науку. Адже ми не просто віримо в те, що українська наука буде однією з найсильніших на планеті – ми ще й наближаємо цей час, як тільки можемо. З Вашою допомогою.

От так ніби й невеличка, на перший погляд, економічна діяльність – купівля солодощів чи прикрас, кредитна картка, похід до лікаря чи фінансова консультація – стають потужними коліщатками механізму життєво важливої взаємопідтримки і в нашій громаді, і в нашій новій Батьківщині, і в Батьківщині найріднішій.

І це – важливий наш з Вами вклад у нашу спільну українську справу.

Залишайтеся з нами, що б не сталося і які б виклики не кидала нам доля!

Ми змінюємо дизайн, дещо змінюємо формат – але не змінюємо високих стандартів якісного подання інтелектуальної інформації!

Тож не забувайте про підтримку своїх сусідів, колег, знайомих – і «Часу і Подій», Ukie Drive Radio та наших рекламодавців!

Разом – переможемо і ворога, і віруси! ;)

Юлія Савостіна про те, як зберегти бізнес в часи коронавірусу: «Замовляйте товари та послуги у друзів та знайомих»

Чия людина стала нардепкою?

На правничі теми#2021-41 (10/13/2021)

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com