rss
05/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Проблема \ Кримінал \ «Посади мене, якщо зможеш!» безхмарне життя експрокурора після гучного затримання на хабарі

Колишній районний прокурор Києва Сергій Нечипоренко, якого близько 4 років судять за хабар у 150 тисяч доларів, досі не отримав вирок та нині вільно подорожує світом, до того ж, вигадав, як вивести з-під арешту численне елітне рухоме та нерухоме майно в Україні. Переписав все на дружину, з якою розлучився через два тижні після затримання.

Журналісти також з’ясували, що його старший син здобував освіту в приватних школах Великої Британії, а в родини експрокурора з’явилась нова нерухомість – зокрема, в Болгарії, куди він регулярно літає. Про розкішне життя колишнього прокурора після затримання та резонансну справу, яка сходить нанівець без уваги громадськості, йдеться в розслідуванні програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проєкт Радіо «Свобода» та телеканалу «UA:Перший»).

Журналісти проаналізували справу щодо затриманого на хабарі колишнього прокурора Шевченківського та Подільського районів Києва Сергія Нечипоренка, яка вже протягом 4 років перебуває в судах, і виявили, що йому досі вдається уникати покарання: він вільно пересувається світом, йому повернули закордонний паспорт та зменшили заставу в 15 разів.

Title 
 Елітна нерухомість у Києві та області,
апартаменти на березі Чорного моря та у столиці
Болгарії, готель у Затоці, величезний автопарк
дорогих автівок, витрати на навчання у
престижних закладах освіти – чи можна було
уявити, наскільки розкішний стиль життя може
мати, здавалось би, звичайний районний прокурор?

При цьому, йдеться у розслідуванні, йому вдалося зняти або ж уникнути арешту більшої частини його земельних ділянок, автомобілів та нерухомого майна завдяки оформленню розлучення з дружиною Іриною Ореховою та укладенню договору про розподіл майна.

Водночас, «Схеми» помітили, як Нечипоренко користується автівкою Toyota Land Cruiser, якою, за даними джерел у поліції, володіє офіційно колишня дружина Ірина Орехова. З цієї машини, зокрема, суд зняв арешт – саме на підставі розлучення.

«Так вони насправді тепер «чужі люди», які дійсно поділили майно? Чи все ж розлучення було показовим та лише на папері – щоб убезпечити родинні статки від конфіскації?» – зазначають журналісти.

За період прокурорської служби і після неї родина Сергія Нечипоренка ставала власницею елітного майна в Україні та автопарку дорогих авто – проаналізували «Схеми».

Зокрема, коли Нечипоренко очолював прокуратуру Шевченківського району Києва, його родина придбала будинок площею 250 квадратних метрів у селі Хлепча, на Київщині, зі штучним озером, тенісним кортом та басейном. У той же період подружжя стало власником чотирикімнатної квартири у житловому комплексі «Петропавлівський» у передмісті Києва.

А ще – офісних приміщень у центрі столиці: на Великій Житомирській, Богдана Хмельницького та проспекті Перемоги.

Після відходу з держслужби в результаті люстрації, встановили «Схеми», Нечипоренко з дружиною продовжили купувати елітне майно. Наприклад, у 2015-му Ірина Орехова придбала у селі Лісники, Київської області, земельну ділянку під двоповерховою недобудовою.

Title 

Того ж року у власності Орехової, поки вона офіційно була дружиною Нечипоренка, опинився ще один будинок поблизу Києва, у Петропавлівській Борщагівці – майже на 300 квадратних метрів, з будинком охорони та басейном.

«Схеми» також проаналізували перельоти Нечипоренка після повернення йому судом закордонного паспорта – і виявили, що найчастіше він літав до Болгарії та Великої Британії. У передмісті Лондона у двох школах навчався його старший син. Журналісти отримали рахунок: лише один семестр у приватній школі-пансіонаті Hurtwood House коштував понад півмільйона гривень.

У Болгарію експрокурор, ймовірно, літав до офіційно колишньої дружини Орехової та дітей. У трьох містах, як з’ясували «Схеми», родина Нечипоренків має низку елітного майна. У Бургасі – це квартира та паркомісце, записані на тещу експрокурора Галину Орехову. У місті Светий Влас вона ж стала власницею ще двох апартаментів. А після затримання Нечипоренка за хабар його вже формально колишня дружина Ірина Орехова придбала квартиру у тому ж будинку, де й мати.

У столиці Болгарії, Софії, журналісти також розшукали нерухомість сім’ї експрокурора – квартиру та паркомісце, власницею яких теща прокурора Галина Орехова стала за місяць до резонансного затримання Нечипоренка. За це майно вона заплатила понад 5 мільйонів гривень.

 Title
 За усе це майно Галина Орехова заплатила
понад 5 мільйонів гривень. За 15 років, за
інформацією з податкової, Галина Орехова
заробила трохи більше ніж 600 тисяч гривень.
Можливо, їй допомогла грошима донька? Теж – ні.
Її офіційний дохід за 17 років, за даними джерел
«Схем» у податковій, склав близько
4 мільйонів гривень

За даними джерел «Схем» у податковій, офіційних доходів самого Нечипоренка, його тещі та дружини не вистачило би для придбання цієї нерухомості.

Отримати коментар Галини та Ірини Орехової «Схемам» не вдалося, на телефонні дзвінки та повідомлення в месенджері вони не відповіли. Сам Нечипоренко на більшість запитань журналістів після судового засідання відмовчувався: «Не хочу нічого пояснювати нікому».

«Ключову роль у «безхмарному» житті експрокурора відіграли два столичні суди: Печерський, який першим розпочав накладати арешти на майно, та Шевченківський, де справа що­до Нечипоренка слухається вже понад три роки», – підкреслюють журналісти.

У Печерському, де накладали та скасовували арешти з майна, систематично не викликались прокурори або навпаки – вони самі не приходили. Причини затягування слухання справи у Шевченківському суді аналогічні – хворіли судді та не приходили прокурори. Також там досі не допитали жодного свідка.

«Схеми» також звернули увагу на зв’язки Нечипоренка із суддею, яка головує у справі щодо одержання хабара Нечипоренком і яка зменшила заставу для нього з 3 мільйонів до 160 тисяч гривень. Чоловік судді Євген Голуб працював помічником Нечипоренка, коли той був прокурором Шевченківського району Києва.

Суддя Голуб у коментарі заявила, що не вбачає у цьому конфлікту інтересів.

«Це – показова історія, з якої можна зрозуміти, чи правоохоронна та судова системи Україна взагалі спроможні захистити закон, бодай, у таких резонансних справах? Чи відповідальність не настане? Що стане ще одним сигналом і іншим держслужбовцям – роби, що хочеш, і тобі за це нічого не буде», – зазначають у розслідуванні журналісти.

Джерело: Радіо «Свобода»
(
https://www.radiosvoboda.org/a/news-schemes-rozkishne-zhyttya-eksprokurora/30470874.html https://www.radiosvoboda.org/a/schemes/30469931.html)
«
Copyright © 2018 RFE/RL, Inc.
Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода»

Вертолітний майданчик та церква «Схеми» показали, як ексдепутат Рибаков облаштувався на березі Дунаю

Кіпр: острів українських скарбів Навіщо Зеленський, Порошенко та олігархи «прописують» там свій бізнес

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com