rss
06/02/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Поради фахівців \ В яких галузях найактивніше шукали співробітників у 2019 році?

Чи справді наразі сфера послуг домінує над виробництвом, і зараз у нас панує економіка споживання, центром якої є продаж товарів і послуги? Чи дійсно IT-сфера розростається з неймовірною швидкістю та посідає домінантні позиції? Ці питання, а також галузевий зріз активності роботодавців у 2019 році дослідили експерти hh.ua|grc.

Так, згідно з аналізом бази вакансій, розміщених на hh.ua, не тільки розробники та тестувальники ПЗ були найпопулярнішими спеціалістами минулого року, але й IT-компанії були найактивнішими роботодавцями.

Всього у 2019 році ними було розміщено 18% вакансій. Звісно, найчастіше вони шукали профільних фахівців. Проте, разом з цим, кожна десята вакансія від IT-компаній була розміщена для маркетологів, PR-ників та менеджерів по роботі з клієнтами. А динаміка пропозицій про роботу місяць до місяця свідчить про те, що найбільше зростання амплітуди вакансій у цій галузі відбулось у вересні – тоді кількість пропозицій про роботу збільшилась на 20% порівняно з попереднім місяцем.

Майже кожна десята вакансія у 2019 році була розміщена компаніями, які надають послуги для бізнесу (консалтингові, кадрові, юридичні тощо) або здійснюють роздрібну торгівлю. І перші, і другі найчастіше шукали менеджерів по роботі з клієнтами та продавців. При цьому сплески активності серед компаній, які надають послуги для бізнесу, спостерігались у березні, травні та жовтні. А от роботодавці, які займаються роздрібною реалізацією товарів, були більш активними у травні та липні.

По 6% пропозицій про роботу належало роботодавцям з фінансового сектора (передусім – банкам) та компаніям, які займаються організацією виставок, надають Event-, PR-, рекламні, дизайн-послуги. Перших найчастіше цікавили профільні спеціалісти, розробники ПЗ і бухгалтери. А роботодавці галузі «ЗМІ, маркетинг, реклама» розшукували менеджерів по роботі з клієнтами, Інтернет-маркетологів та PR-ників.

По п’ять вакансій зі ста розмістили будівельні компанії чи агенції з нерухомості та виробники нехарчових товарів народного вжитку. До ТОП-3 популярних профсфер у першій галузі ввійшли «Будівництво», «Продажі» та «Робітничий персонал», а у другій – знову ж таки «Продажі», «Маркетинг» і «Виробництво». В обох випадках найбільший сплеск активності роботодавців відбувався у вересні та частково – у травні.

Отже, як ми бачимо, потреба у кваліфікованих спеціалістах із продажів, IT-івцях та маркетологах актуальна практично для всіх роботодавців, незалежно від галузі.

Джерело: «HeadHunter Україна» (http://www.hh.ua)

 

Догодити всім: що хочуть від роботи різні категорії пошукачів?

Батьки та діти

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com