rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ Діяльність «Просвіти» Луганщини

Голова обласної «Просвіти» Луганщини – з переселенців, підтримує тісний контакт із представниками неокупованих частин області, відвідує їх і допомагає в їхній праці. Він повідомляє, що просвітяни міського об’єднання у Сіверськодонецьку намагаються створити бібліотеки української книжки (дитячу і дорослу) у Сіверськодонецьку та в усіх містах і районних центрах неокупованої Луганщини. Вони отримують допомогу з багатьох областей України та з-за кордону.

31-го січня просвітяни в Старобільську разом з українським духовенством вшанували пам’ять своїх членів «Просвіти», котрі відійшли у вічність. «День пам’яті луганських просвітян» також відбувся цього дня у Києві.

18-го лютого в залі Київської державної адміністрації відбувся урочистий вечір, присвячений Міжнародному дню рідної мови «З Україною в серці». Аналогічні заходи проводяться на теренах Луганської області в усіх навчальних закладах. Зокрема, у підрозділах Шевченківського університету в Старобільську та Лисичанську. Член правління обласного об’єднання Катерина Глуховицька проводить традиційну студентську конференцію «Слобожанська бесіда». У Далівському університеті з молоддю працює Ольга Кряжич.

25-го лютого спільно з іншими громадськими організаціями буде проведено заходи, присвячені Лесі Українці.

Луганський просвітянин О. Добровольський завершив і видав книгу «ОУН на Донеччині». Заплановані презентації книжки в Донецькій, Луганській, Вінницькій областях та в місті Київ. Цей рік був оголошений просвітянським роком Миколи Руденка, і велика частина заходів на Луганщині і в Києві будуть присвячені йому.

Член правління обласного об’єднання «Просвіта» Ігор Саєнко видав дві книжки про історію українського козацтва на Луганщині, а голова Володимир Семистяга підготував до друку наукову розвідку «Луганський період життя і діяльності Сергія Грушевського (1925-1931 рр.)». Це про племінника голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського, який був професором і проректором Інституту народної освіти в Луганську.

У Вишгороді відповідальний секретар обласної «Просвіти» Дора Тимошевська вже п’ятий рік проводить курси української мови для російськомовних, котрі мають бажання вивчити українську.

Просвітяни, які опинилися «у вигнанні», продовжують невтомно працювати для добра свого народу!

Класичний концерт «Manhattan Piano Trio»

Війна, творчість і незалежна Україна: концерт у Вашингтоні поєднав історичні паралелі

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com