rss
02/22/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Дорога в небеса

Цими зимовими лютневими днями на алею Героїв Небесної Сотні в Києві йдуть тисячі людей, щоби вшанувати пам’ять загиблих у найстрашнішу ніч з 18 на 19 лютого, яку довелося пережити Україні.

Саме та ніч і та зима 2014-го року змінила ментальність багатьох із нас. За нашу свободу заплачено велику і страшну ціну – життя найкращих, здебільшого, молодих і сильних, тих, хто тільки починав своє свідоме життя. Коли вони зробили перший крок новітньої боротьби за незалежність, їм судилося полинути у вічність.

У ці скорботні дні разом з нашими співвітчизниками на материку віддають шану Героям Небесної Сотні українці по всьому світі.

Title Title Title 

21 лютого 2020 року в Українському Національному музеї Чикаго відбувся вечір вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, воїнів-кіборгів, котрі впродовж 242 днів мужньо захищали Донецький аеропорт, а також усіх Героїв, котрі загинули впродовж шести років гібридної війни в Україні. Захід організовано Українським Конгресовим Комітетом Америки (відділ Іллінойс) та Українським Національним музеєм.

Під зоряним чиказьким небом біля музею зібралося багато представників української діаспори. Серед них – духовенство різних кон­фесій українського Чикаго, представники громадських організацій, Генерального консульства України в Чикаго та всі ті, кому не байдужа доля України. В руках кожного присутнього – запалена свічка пам’яті. Отець Сергій Ковальчук, отець Іван Лимар та отець Роман Бобесюк розпочали захід спільною молитвою.

Title Title Title 

Після молитви із вступним словом виступив голова УККА (відділ Іллінойс) Ігор Дячун: «Герої не вмирають!» Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і доньок, усіх, хто загинув за свою країну, за свій народ. І знову від нас пішли найкращі, ті, для кого «справедливість», «гідність», «свобода», «Україна» були не просто словами, а сенсом їхнього життя. Тих героїв об’єднала любов до української землі та велике бажання жити у вільній країні. Ні снайперські кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли зупинити людей. Вони гинули, та не здавались.

Слава і честь Героям Небесної Сотні!

Слава Україні!

Title  TitleTitle 

Продовження вечора-пам’яті відбулося в залі Українського Національного музею. Президент УНМ Ліда Ткачук привітала присутнього в залі активного учасника Революції гідності Олега Івахнюка, якому пощастило вижити на Інститутській, та не пощастило на Сході, в так званій зоні АТО. Після тяжкого поранення медики зробили Олегові десятки операцій в Україні, але, на жаль, не змогли поставити його на ноги. Наразі Олег перебуває на лікувальній реабілітації в Чикаго.

Також цього вечора до Чикаго прибув Геннадій Друзенко – український правник, публіцист та громадський активіст, активний учасник Революції гідності, запрошений дослідник у центрі конституційної демократії Індіанського університету.

Title Title Title 

На екрані нескінченною стрічкою миготять, змінюються кадри страшних лютневих подій 2014-го. В скорботній жалобі схилені голови присутніх. Перші акорди пісні «Пливе кача...» навертають сльози, а слайди повертають до трагічної зимової ночі. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, чиї молоді серця перестали битись, щоб вічно билось серце України.

Вечір пройшов у формі літературно-музичної програми, яку підготували молоді та дорослі волонтери. Серед них – Назар Карабінович та Назарій Михайленко (акапела), піаніст Мирослав Михайленко, юна скрипалька Юлія Перехожук, піаністка Євангеліна Бут, актор драматичного театру «Гомін» Йосип Міколяш, бандурист і співак Іван Шміло.

На завершення події присутні виконали Державний Гімн України.

Над програмою працювала Марія Климчак – куратор УНМ.

Слайди Марії Дзюми та Павла Табакова.

Звукорежисер – Анатолій Муштук.

Відео Олега Мелешка.

Члени комітету: Ліда Ткачук, Мотря Мельник, Марта Фаріон, Марія Дзюма, Марія Дмитрів, Світлана Поляк.

Світлини Володимира Голуба
та Марії Мельник

Україна має таланти! Український Інститут модерного мистецтва представляє молодих українських музикантів

Школа – це чарівне місце, де завжди живе дитинство!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers