rss
09/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ Наталя Яковенко і Віра Андрушків отримають звання почесних докторів УКУ

За рішенням Вченої Ради УКУ, звання почесних докторів отримають дві видатні українські науковиці та давні приятельки УКУ – історикиня, професорка Києво-Могилянської академії, докторка історичних наук Наталя Яковенко та громадська діячка, віцепрезидентка із зовнішніх зв’язків Фундації «Україна – США» Віра Андрушків. Нагородження відбудеться під час Літніх випускних урочистостей 2020.

Звання «Doctor honoris causa Українського католицького університету» є найвищою відзнакою, яку університет встановив з метою пошанування осіб за їхні заслуги в галузі науки, культури та мистецтва й за служіння в ім’я слави Божої, спільного блага й людської гідності. Це звання надають особам, постава та діяльність яких відображають цінності, якими живе Університет та поширення яких вважає своєю місією.

Своєю позицією й поставою професорка Наталя Яковенко впродовж усього життя, іноді в умовах жорсткого ідеологічного пресингу торувала шлях до академічної свободи, сповідуючи найвищі академічні чесноти, захищаючи принципи правди й гідності людини. Її життєві принципи співзвучні з ідентичністю й місією УКУ, тож природно, що в університету склалися з нею приязні стосунки. За словами Мирослава Мариновича, Наталя Яковенко належить до грона тих істориків, які багато працювали, щоб осучаснити українську історичну методологію й тим врятувати її честь і, врешті-решт, привнести в неї свободу.

Увійшовши до першого складу Сенату УКУ (2002-2005), Наталя Миколаївна відіграла почесну роль в інавгурації Університету в червні 2002 р. і в одночасному народженні тут історичної програми. У рамках інавгураційних урочистостей вона поділилася своїми міркуваннями про «дві історії»: незалежну, академічну й популярну, дидактичну, а відтак, про необхідність їх чіткого розмежування.

Title 
 Наталя Яковенко і Віра Андрушків

Згодом пані Наталя кілька разів приїжджала для участі у важливих для університету й, зокрема, для гуманітарного факультету, дискусіях – про медієвістику в українських університетах (із приводу запуску в УКУ міждисциплінарної програми середньовічних студій, 17 листопада 2006); про університетський науковий часопис (з нагоди виходу в світ першого числа Історичної серії «Наукових записок УКУ», 23 лютого 2011).

Впродовж останніх років Наталя Яковенко плідно співпрацює з науково-дослідною програмою УКУ «Київське християнство», взявши участь у кількох авторитетних наукових конференціях у Києві – про еклезіальну традицію Київської церкви (вересень 2008), про поняття, символи і практики релігійної культури домодерної України (травень 2017 р.), про 1768 рік в історії України (вересень 2018 р.), до 1030-річчя хрещення Русі (жовтень 2018 ). Кілька років поспіль брала участь у зустрічах-дискусіях зі студентами УКУ під час історико-пізнавальних експедицій студентів гуманітарного факультету до Києва.

Віра Андрушків – громадська діячка, педагог, активна учасниця Союзу Українок Америки, в 1972-1976 роках очолювала в Детройті Комітет в Обороні переслідуваних в Україні, з 1997 до 1999 років була директоркою літніх курсів українознавства Гарвардського університету, в 1985-1999 роках викладала в Університеті Вейна (Детройт) та Університеті Мічигану (Енн-Арбор); з 1999 є директоркою програми «Партнерство громад» при Фундації Україна – США у Вашингтоні.

Громадська діячка також активно долучається до збереження пам’яті про Голодомор у США. Цього року вона брала участь у соціологічній конференції в Мічигані, де ознайомила учасників конференції з темою Голодомору-геноциду 1932-1933 років, а також запропонувала навчальні матеріали‚ які вчителі можуть використовувати для викладання теми про геноциди в школах США.

Після проголошення незалежності України пані Віра активно долучилась до розвитку бізнес-освіти в Україні, зокрема, впродовж багатьох років допомагала організувати стажування для студентів новоствореного Львівського інституту менеджменту в бізнес-школі Вейнського університету. До того ж, Віра Андрушків отримала грант від американського уряду для обміну викладачів Львівського університету імені І. Франка, Національного університету «Львівська політехніка» та ЛІМу, завдяки чому викладачі мали нагоду працювати над новими курсами, матеріалами та перекладами економічних підручників.

Пізніше пані Віра очолювала Детройтську округу Союзу Українок Америки (СУА). З початком війни на сході України Союз Українок Америки з активним залученням пані Віри Андрушків почав допомагати нашим добровольцям, надсилав продовольство й одяг як для бійців, так і для переселенців. Завдяки фінансуванню Союзу Українок Америки в Українському католицькому університеті відкрили Центр психологічного консультування УКУ «Простір надії», в якому всі, котрі постраждали від війни, можуть отримати безкоштовно фахову психологічну/психотерапевтичну допомогу за чинними міжнародними протоколами.

Від початків діяльності Української католицької освітньої фундації в Детройті Пані Віра Андрушків долучилася до активної підтримки УКУ, очоливши комітет приятелів у Детройті, а до розвитку Львівської бізнес-школи – порадами та контактами.

Катерина Глущенко, пресслужба УКУ

 

10 цілей для якісного розвитку: в УКУ презентували стратегію-2025

Де шукати великі ідеї? Три поради студентам УКУ від Адріана Сливоцького

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com