rss
03/31/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Спорт \ Олександр Митько: «У сучасному футболі вимоги до воротарів однакові, незважаючи на стать»

Футбол

Тренер воротарів національних жіночих збірних команд України Олександр Митько розповів про навчально-тренувальні збори голкіперів, що на початку лютого проходили у Славутичі (Київська обл.), відкрив деякі секрети занять та оцінив перспективи своїх підопічних.

– Олександре Михайловичу, нещодавно завершилися зимові збори воротарів жіночих команд. Поділіться своїми враженнями. Як проходила підготовка, над чим працювали цього разу?

– Зимовий збір воротарів традиційно відбувався в місті Славутич, що на Київщині, де є першокласна спортивна інфраструктура, зал акробатики, футбольний манеж та готель. Усі спортивні об’єкти розташовані недалеко один від одного, до них іти три-п’ять хвилин, що теж дуже комфортно з точки зору логістики.

Ранкові заняття проходили в акробатичному залі, де воротарі відпрацьовували спритність, координацію рухів і техніку ловлі м’яча в падінні. Вечірні заняття ми присвячували техніко-тактичній підготовці та різним ігровим ситуаціям. Кожен день закривали теоретичним заняттям, де розглядали елементи гри воротаря, а також аналізували дії голкіперів під час матчів останнього чемпіонату світу. Зі свого боку хотів би подякувати Українській асоціації футболу та, зокрема, відділу жіночого футболу за створення гарних умов для проведення такого плідного навчально-тренувального збору.

– Кого вдалося викликати на збір, чи всі команди без проблем відпустили своїх гравців, беручи до уваги зимове міжсезоння? Як оцінюєте підготовку молодих воротарів, котрі брали участь у зборі?

Title 
 

– Труднощів із викликом у нас не було. Не змогла приїхати голкіпер національної жіночої збірної Ірина Саніна – вона проходила курс реабілітації через проблеми зі спиною. Окрім того, два воротарі напередодні перехворіли на грип, тому довелося робити заміни з резервного списку. За 10 днів було розіслано план підготовки до збору, і ті, у кого ще не розпочалися тренування у своїх клубах, могли ним скористатися. Протягом збору ніхто з обойми не випав, усі чудово допрацювали до кінця НТЗ.

– На зборах велика увага приділялася акробатиці. Хто допомагав у відпрацюванні акробатичних вправ? Як акробатична підготовка впливає на гру голкіпера в матчах?

– У залі акробатики 16 воротарів розподілялися на дві підгрупи (WU-15, WU-17, WU-19 та національна збірна). Тренер з акробатики Володимир Савельєв зміг вдало урізноманітнити тренувальний процес – перекиди, групування під час падіння, стрибки, вправи на координацію рухів, стрибки на батуті. На борцівському татамі відпрацьовували техніку ловлі м’яча. Акробатика дуже корисна для воротаря, вона допомагає розвивати координацію рухів, спритність, уміння групуватися. Також під час тренувального процесу нам допомагав тренер одеської ДЮСШ № 11 Андрій Чернишов.

– Чи кардинально відрізняється підготовка воротарів у жіночому та чоловічому футболі? Якщо так, то чим саме?

– Вимоги до воротаря абсолютно однакові, незважаючи на стать. Єдина відмінність, на мій погляд, – це дозування навантажень, менша кількість повторень або хронометраж вправ.

– Коли заплановано наступний подібний збір? Чи отримали воротарі індивідуальні програми підготовки, і наскільки це розповсюджена практика?

– Наступний збір відбудеться влітку. Цього разу дворазові тренування проходитимуть на футбольному полі, спрямованість занять – різні ігрові ситуації. Це – найскладніше завдання для молодих воротарів, ми рекомендували їм якомога більше грати, і навіть якщо вони помиляються, то аналізувати свої помилки, виправляти їх на тренуванні – і знову до гри. Будь-яку вправу вони можуть завчити, зазубрити, а от прийняти правильне рішення у грі за частку секунди – це зовсім інше. Більшість із дівчат займаються з тренером воротарів із хлопчиками у своїх містах, що однозначно сприяє зростанню їхньої майстерності. Після закінчення збору були проведені індивідуальні розмови, а також на USB-накопичувачах був розданий теоретичний матеріал.

– Кого ви як тренер воротарів могли б відзначити з молодих гравців? Хто в майбутньому зможе замінити основних голкіперів національної жіночої збірної – Самсон та Саніну?

– Минулий рік конкуренцію Катерині та Ірині в національній збірній створювала Дарина Бондарчук. Дарина багато працює, покращуючи свою гру. Є хороша перспективна молодь у командах WU-17, WU-19, у них є конкуренція, сподіваємося, що буде й якість. Дівчатам потрібно ще багато працювати, щоб отримати виклик до національної збірної.

Фото прес-служби УАФ

Джерело: сайт Української
асоціації футболу
(https://ffu.ua/article/38734)

 

Олег Шайтанов: «Докладемо всіх зусиль для того, аби знову потрапити до фінальної частини чемпіонату Європи»

Боротьба

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com