rss
03/31/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
У фокусі – Америка \ Чикаго за тиждень

Уповноваженого округу Cook підозрюють у хабарництві

Jeff Tobolski, члену Ради уповноважених округу Cook, за неофіційною інформацією, було висунуто звинувачення у хабарництві. Йдеться про хабар, який мав бути сплачений в обмін на прийняття рішення про встановлення відеокамер в Oak Lawn. Про це повідомляє Sun Times.

64-річного Patrick Doherty з Palos Heights звинувачують у спробі дати хабар за трьома фактами. Офіційне звинувачення в суді йому наразі не висунуто. За кожним фактом спроби підкупу йому загрожує до п’яти років ув’язнення.

Згідно з обвинувальним протоколом, Doherty працював агентом із продажу в компанії, яка торгує відеокамерами. Саме ця компанія у 2014 році укладала контракт із владою Oak Lawn на постачання камер.

Doherty та двоє інших осіб, нібито, протягом кількох тижнів разом виплатили родичеві уповноваженого від цього містечка приблизно $4000, щоб таким чином простимулювати ухвалення рішення про встановлення більшої кількості відеокамер, – заявили прокурори. Щоб приховати мету платежів, Doherty здійснив платежі від імені окремої компанії, – йдеться в обвинувальному протоколі.

Doherty також, нібито, як заявляють автори обвинувального протоколу, розповів іншому агенту з продажів у 2017 році, що заплатить родичеві уповноваженого, «якщо він нам допоможе». «Я просто заплачу за це, – нібито, сказав підозрюваний. – Просто переконайтеся, що ми отримаємо контракт».

В окрузі Kankakee за рахунок мешканців хочуть укріпити береги річки

В окрузі Kankakee проведуть референдум, на якому мешканців запитають, чи готові вони сплачувати ще один податок, надходження від якого будуть скеровані на укріплення берегів річки Kankakee.

Небайдужі активісти намагаються за допомогою референдуму досягти схвалення нового податку. Відтак, власникові будинку вартістю $100 тис. це коштувало б додаткових $24 на рік. Первинне голосування відбудеться 17 березня.

Із 66 060 зареєстрованих виборців округу Kankakee 24 009 проживають у межах району, на який поширюватиметься дія податку, – зазначили чиновники округу. У зоні річки Kankakee розташовано приблизно 15 тис. будинків.

Податкові кошти планується скерувати на зміцнення берегів, кіс річки, а також – на заходи для усунення причин, що впливають на осідання берегів, та попередження випадків затоплення вздовж берегів річок Kankakee та Iroquois.

Дострокове голосування, на якому вирішувалося питання проведення первинного голосування 17 березня, розпочалося 13 лютого.

Під час референдуму мешканців округу попросять відповісти «так» або «ні» на наступне запитання: «Ви голосуєте ЗА приєднання до Kankakee River Conservancy District та прийняття пропорційної частки зобов’язання за облігаційною позикою чи ПРОТИ приєднання до Kankakee River Conservancy District та прийняття пропорційної частки зобов’язання за облігаційною позикою?»

Якщо новий податок таки затвердять, то надходження, як очікується, принесуть округу приблизно $450 тис. на рік. У податку не передбачено положення про обмеження терміну дії нового податку.

Останніми роками вздовж річок Kankakee та Iroquois у межах округу Kankakee дедалі частіше спостерігаються повені. Так звані 100-річні повені, які раніше траплялися раз на сто років, тепер фіксують в окрузі значно частіше. Якщо не укріпити береги річок, повені і далі затоплюватимуть територію округу.

Momence Conservancy District, утворений у 1952 році, охоплює 8 миль від кордону штату Індіана до меж міста Momence. Планується зміцнити берег річки від кордону Індіани до межі округу Will, і таким чином створити Kankakee River Conservancy District. Район охоплюватиме приблизно 45 миль.

Kankakee River Conservancy District та Kankakee River Basin Commission у штаті Іллінойс отримали дозвіл на проведення референдуму від Thomas Cunnington, судді окружного суду округу Kankakee.

Якщо район буде затверджено, він міститиме всі або значні частини Momence, Sun River Terrace, Aroma Park, Sammons Point, Kankakee, Bradley, Limestone, а також Bourbonnais, і сягатиме до межі округів Kankakee та Will у Wilmington.

Щоб референдум було проведено, потрібно 300 підписів. Активістам вдалося зібрати 571 голос.

«Усі можуть побачити, що відбувається з нашою річкою, – каже Les Burton, президент ради директорів заповідника. – У нас випадає дуже багато дощів, як ніколи досі, і почастішали повені».

Протягом останніх 10 років у цьому районі чотири рази було зафіксовано потужні повені, а будинки, розташовані біля річки, підтоплюються майже щороку.

За словами Burton, депутати штату Індіана виділяють природоохоронній організації близько $2 млн щорічно, щоб запобігти вимиванню піску з річки та зміцнити берег. Він стверджує, що Іллінойс не виділив жодних коштів округу Kankakee, аби укріпити береги річки.

«Ми повинні допомогти собі самі. Тому люди, які люблять річку і живуть біля річки, повинні взяти під контроль те, що ми можемо контролювати, – заявив Burton. – Ми не можемо вирішити це питання за допомогою $10 тис. на рік».

Мешканці, які живуть біля річки, вимушені платити більше за страхування від повеней. Значні кошти вони витрачають і на усунення наслідків затоплення.

«Важливо усвідомити, що ми живемо біля річки. Затоплення зачепило більшість із нас. Не потрібно чекати, поки хтось зробить за нас те, що ми повинні зробити самі», – зауважив Ken Munjoy, прессекретар Kankakee River Basin District.

«Ця подія в нашому окрузі має історичне значення. Люди, які житимуть через 50 і 100 років, поглянуть у минуле, на цей момент, знаючи, що саме ми розпочали процес «загоєння» нашої річки. Ми ніколи не матимемо більше шансів вплинути на наш найбільший скарб».

Andy Wheeler, голова ради округу Kankakee, протягом декількох років закликає профінансувати заходи з боротьби з повенями в окрузі. Він також нагадав, що Індіана зміцнює свій бік річки, щоб із нього не вимивався пісок.

«Вони зайшли настільки далеко, що додали мене до своєї новоствореної River Commission та затвердили курс, який базується на тезі «Не нашкодь!». Але, на відміну від Індіани, ми не маємо жодних перспектив, щоб фінансувати це питання», – зазначив Andy Wheeler.

Metra просить пасажирів оцінити новий розклад потягів

Компанія Metra оприлюднила зміни до розкладу Metra Electric Line. У компанії просять пасажирів оцінити запропоновані зміни.

Зміни, якщо їх буде затверджено, здебільшого, стосуватимуться потягів, які прибувають або вирушають зі станції Millennium у години пік – із 7 до 9 год. та з 16 до 18 год. – у будні, – йдеться у повідомленні Metra.

Заплановано також поділ приміської частини розкладу в години пік на потяги, що обслуговують дві групи станцій замість трьох. У Metra повідомили, що кількість вагонів у потягах буде коригуватися з урахуванням додаткових пасажирів. Передбачено також покращення переміщення між платформами та з потягів-експресів на гілці Blue Island у пікові періоди та на гілці South Chicago – у неробочий час.

Щоб ознайомитися із запропонованим розкладом руху потягів та оцінити його, візьміть участь в онлайн-опитуванні (https://metrarail.com/electric2020), яке триватиме до 1 березня. В Metra заявили, що можуть переглянути розклад, зважаючи на відповіді пасажирів. Новий розклад планують запровадити пізніше цієї весни.

Новий графік містить зміни, внесені завдяки запровадженню нової системи безпеки Positive Train Control (PTC).

PTC – федеральна система безпеки, яка автоматично зупиняє поїзд, якщо машиніст не виконує сигнал або перевищує обмеження швидкості. Система об’єднує GPS, датчики, встановлені на залізничних шляхах, апарати зв’язку та бортові комп’ютери з централізованою системою диспетчерського управління рухом потягів Metra.

Мешканці Чикаго, яким діагностували коронавірус, уже одужали

Двоє мешканців Чикаго, яким діагностували COVID-19, захворювання, що виникає під дією нової форми коронавірусу, вже цілком здорові. Про це повідомив департамент охорони здоров’я Чиказької міськради.

Двоє пацієнтів, чоловік і дружина, були переведені з AMITA Health St. Alexius Medical Center, розташованого у Hoffman Estates, у їхню домівку приблизно тижнем раніше. Їм було заборонено покидати оселю до повного одужання.

«Кілька тестів на наявність вірусу в пацієнтів показали негативний результат, тож вони, з клінічної точки зору, почуваються добре, – розповіла доктор Allison Arwady з департаменту охорони здоров’я. – Їм уже не потрібно одягати маски. Вони одужали».

Жінка була другою людиною, якій діагностували небезпечну пнев­монію. Про це представники департаменту охорони здоров’я заявили 24 січня. Вона повернулася з м. Ухань (Китай), епіцентру спалаху хвороби, 13 січня. Згодом її було госпіталізовано. Про це стало відомо зі слів епідеміолога департаменту охорони здоров’я Іллінойсу.

Згодом стало відомо, що чоловік госпіталізованої – також хворий. Це був перший задокументований випадок поширення коронавірусу на території США від людини, яка повернулася з Китаю.

Тим часом у китайському кварталі Чикаго впродовж останніх тижнів помітно зменшилася кількість відвідувачів у ресторанах та інших розважальних закладах. Така ситуація склалася через те, що мешканці міста бояться захворіти на COVID-19.

Водночас, працівники департаменту охорони здоров’я міста намагалися заспокоїти мешканців. Вони заявили, що люди не повинні боятися, оскільки ризик заразитися небезпечним вірусом для населення – досить низький.

На думку Allison Arwady, мешканцям міста немає потреби змінювати свою поведінку.

«Не потрібно одягати маски в громадських місцях, – каже Arwady. – Не потрібно скасовувати заплановані події. І, звичайно ж, не потрібно уникати відвідин китайського кварталу. Будь ласка, не дозволяйте стереотипам, ксенофобії чи страху брати верх над вашими рішеннями».

«Китайський квартал і все Чикаго – відкриті для бізнесу», – додала вона.

Білий дім: Внаслідок епідемії коронавірусу може знизитись ВВП США

Скарбник округу Кук Марія Паппас пропонує новий закон, щоб продовжити час на оплату протермінованих податків на нерухомість

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com