rss
04/25/2024
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Пам’ять \ Роковини розстрілів на Майдані: у Києві – Хода пам’яті та панахида

У Києві 18 лютого відбулася Хода пам’яті на честь Героїв Небесної Сотні. Люди пройшли від Михайлівського монастиря, де знаходили прихисток учасники Революції гідності, до вул. Інститутської.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Участь у Ході пам’яті взяли близько 300 осіб.

Серед учасників були, зокрема, родини Героїв Небесної Сотні, представники Національного музею Революції гідності та учасники Революції гідності.

У руках люди тримали плакат з написом «Пам’ятаймо! Небесна Сотня! Герої не вмирають!», квіти, лампадки та державний стяг. Вигукували «Слава Україні!» та «Герої не вмирають!»

Учасники Ходи виконали державний гімн і пройшли від Михайлівської площі до вулиці Інститутської на алею Героїв Небесної Сотні. Акцію завершили покладанням квітів і запаленням лампадок.

Для проведення заходу правоохоронці перекривали вулицю Трьохсвятительську, частину дороги на Європейській площі й частину вулиці Михайла Грушевського та Інститутської.

За порядком під час заходу слідкували близько 50 правоохоронців. Ходу пам’яті також супроводжували працівники загонів швидкого реагування Червоного Хреста України.

 Title
 Панахида за Небесною Сотнею
та борцями за незалежність
України / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

До початку Ходи у Михайлівському соборі відбулася панахида за загиблими Героями Небесної Сотні.

Як зазначили організатори пам’ятної ходи, у 2013-2014 роках Михайлівський собор став «прихистком мітингарів, а в найгарячіші дні Революції гідності перетворився на польовий госпіталь, і нині є знаковим місцем національного супротиву».

Панахида та Хода пам’яті – традиційні заходи, які організовують рідні Героїв Небесної Сотні та учасники Революції гідності у співпраці з іншими організаціями.

Нагадаємо, у період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, понад тисячу отримали поранення, а сотні – були заарештовані та зазнали тортур.

Для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед, обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство й використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.

Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та в Маріїнському парку загинули 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості.

У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. Проте, притягнення до відповідальності ймовірних організаторів та виконавців розгону Майдану – справа надзвичайно складна, адже значна частина з них втекла за кордон, зокрема, до Росії.

20 лютого 2019 року Генпрокуратура заявила, що фактично завершила розслідування розстрілу активістів у Києві. Комісія експертів на підставі 988 томів слідства дійшла висновку, що загибель та поранення учасників Євромайдану прямо пов’язані з рішеннями та діями експрезидента Віктора Януковича, ексголови СБУ Олександра Якименка та його підлеглих.

Однак, від 20 листопада 2019 року Генеральна прокуратура у зв’язку з реформами втратила повноваження розслідувати ці кримінальні провадження і почала передавати справи до ДБР. Бюро має отримати 50 справ Майдану, ще близько 40 справ Офіс генпрокурора передасть Національному антикорупційному бюро.

 

Спом’янімо героїв імена

У Вашингтоні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers