rss
11/27/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Діаспора \ У світлі Різдвяної зорі

Різдвяна зірка або по-давньому «звізда» – це яскравий символ Різдва. Веселі гучні колядницькі ватаги йшли від хати до хати, несучи людям радісну новину про народження Христа. Їхнім обов’язковим атрибутом була Різдвяна звізда.

Title Title  Title
 «Рідна школа» колядує Учитель класу народознавства зі своїми учнями Семикласники Д. Дармограй
та Ю. Олекшин захоплені

Ми всі добре знаємо, що саме зоря сповістила пастухам і царям про народження Ісуса, привела їх до яскині, де прийшов на світ маленький Спаситель. Та, мабуть, не всі знають інше, значно давніше значення Різдвяної звізди. Традиційно вона обов’язково восьмикутна, обертаючись під час руху вона утворює коло. Саме це коло пояснює давнє значення Різдвяної звізди – вона є символом сонця. Більше того, саме з колом-сонцем пов’язана також назва «коляда», «колядувати». Традиція коляди налічує багато тисяч років і походить з часів, коли наші предки поклонялися Сонцю як божественному джерелу життя.

Ви запитаєте: «До чого тут Різдво? І наші колядки?» Відповідь проста – саме в час Різдва відбувається переломний момент: зимове сонцестояння, час, коли сонце «починає рости». Тобто, до цього часу впродовж цілої осені тривалість світлового дня зменшується, а ночі – збільшується. І лише починаючи з кінця грудня це змінюється. Настає найкоротший у році день, після якого тривалість ночі поступово починає зменшуватися, а дня – поступово зростати. Саме це «народження нового сонця» святкували наші предки-язичники в цей час. Вони називали його Коляда (спільний корінь зі словом «коло»). Отже, святкування народження Ісуса співпадає із святкуванням «народження нового сонця», тобто, початку збільшення світлового дня. Тут ми бачимо ще один аргумент на користь того, коли саме варто святкувати Різдво (25 грудня чи 7 січня).

Title  TitleTitle 
 Учениці 6 класу:
А. Дереш, В. Мудра, С. Скікун, В. Рибченко
 Різдвяні зірки. Народознавство Учні 7 класу з результатами своїх старань

Унікальність нашого українського християнства в тому, що давні дохристиянські традиції не заперечувалися з приходом християнства, а міцно переплелися з ним в одне ціле, збагативши наші теперішні звичаї Святою вечерею, кутею, колядками, дідухом, тарілкою «для душ померлих» та, звісно, Різдвяною звіздою.

І так само, як колись, люди раділи сонцю, яке несло їм усім надію на життя, так само тепер ми, християни, радіємо народженню Ісуса, який несе нам надію на спасіння. Провісником Його народження є саме Різдвяна зоря.

Title 
 Пластунка Аня Кіна в гостях
на занятті з народознавства

Шануючи та вивчаючи наші давні традиції, учні 6 і 7 класів «Рідної школи» в передріздвяний час майстрували традиційні Різдвяні звізди на заняттях народознавства. До нас завітали гості з молодіжної скаутської організації «Пласт» Аня Кіна та Іна Шамрай. Аня розповіла учням 6-го класу, чому ми робимо звізди, показала фотографії різних традиційних зірок. Разом з гостями та з учителькою народознавства Оксаною Заваденко учні 6-го і 7-го класів виготовили 6 нових звізд. Дякуємо також п. Русланові Заваденку, що допоміг їх прилаштувати на палиці, щоб вони могли обертатися та дзвеніти.

Звізди вийшли чудовими, барвистими, яскравими. Тепер колядників «Рідної школи» буде видно здалеку! Запрошуйте їх та всіх колядників до себе, бо доки лунає наша українська коляда з дитячих вуст, доти є надія на життя нашої нації як в Україні, так і по всіх куточках нашої землі, де живуть українці.

Христос Рождається! Славімо Його!

Українська коляда у Коннектикуті

Класичний концерт «Manhattan Piano Trio»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com