rss
03/28/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ Кабмін та ЄС підписали нову програму на €25 мільйонів

Кабмін та ЄС підписали нову програму на €25 мільйонів

Кабінет Міністрів України та Європейський Союз 11 лютого підписали нову Програму підтримки електронного урядування та цифрової економіки в Україні на 25 млн євро.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у Телеграмі.

«Діджиталізація – це, насамперед, перемога над корупцією», – зазначив він.

Гончарук підкреслив, що мета уряду – оцифрувати 100% державних послуг до 2024 року, а вже у 2020 році перевести в цифру 80% найпопулярніших державних послуг.

«Це – міжнародна технічна допомога, що надається Міністерству цифрової трансформації на підтримку проєктів з цифровізації. Україна прагне активно впроваджувати главу про електронні комунікації Угоди про асоціацію. Жодних чиновників і черг! Держава буде зручним сервісом для людей. Наша команда над цим працює», – додав прем’єр.

Онищенко просить політичного притулку в Німеччині

Про це повідомив DW адвокат українця Інґо Міноджіо.

«В Україні існує небезпека для життя і здоров’я мого підзахисного», – стверджує адвокат.

За словами Міноджіо, в Україні «катастрофічні умови утримання у слідчих ізоляторах». Також він заявив, що головний політичний опонент Онищенка – Петро Порошенко – «навіть після втрати влади залишається дуже впливовим», що, нібито, становить небезпеку для колишнього депутата.

У випадку, якщо Німеччина не надасть притулок Онищенку, але суд відхилить український запит на екстрадицію як «політично мотивований», він готовий виїхати до Росії, – зазначив адвокат. «В Олександра Онищенка є російський паспорт. А дозволу на проживання у Німеччині у нього немає. Тому ми повідомили суд, що в разі невидачі Україні йому є куди їхати – до Росії», – сказав Міноджіо.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро України звинувачує Олександра Онищенка у завданні шкоди державі на суму у близько трьох мільйонів гривень через незаконні операції при видобутку і продажі газу. Бізнесмен відкидає ці звинувачення. Онищенко, будучи депутатом Верховної Ради, у липні 2016 року виїхав за межі країни, побоюючись арешту. Відтоді він перебував в Іспанії, де також просив притулку, однак, минулої осені отримав відмову. Наприкінці листопада ексдепутата заарештували у Німеччині, де він відтоді перебуває під вартою.

Посилаючись на «політичні мотиви» своєї справи, Онищенко також оскаржує у німецькому суді екстрадицію до України.

Усім звільненим у грудні з полону українцям запропонували роботу та житло

Про це інформує пресслужба Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та ВПО.

«Ми індивідуально працювали з кожним, збираючи побажання, аналізуючи можливості. У нас немає жодної людини, якій не були запропоновані рішення по роботі та житлу», – цитує пресслужба начальника управління Мінветеранів Сергія Мокренюка.

Так, згідно з повідомленням, Мінветеранів разом з обласними державними адміністраціями надали більше тисячі пропозицій звільненим особам щодо місця проживання, зокрема у Дніпропетровській, Запорізькій, Волинській, Хмельницькій, Донецькій, Вінницькій областях.

«Зазвичай, це – гуртожитки сімейного типу. Також зі звільненими особами працювала Державна служба зайнятості, яка надала пропозиції стосовно вакансій відповідно до їхнього фаху, кваліфікації та побажань», – зазначили у відомстві.

Приблизно половина звільнених уже повернулася до звичного життя, вибравши або запропоновані варіанти, або знайшовши свої.

«Є звільнені особи, які наразі не можуть повернутись до повноцінного життя, оскільки ще не отримали відновлені документи або потребують специфічного лікування. Вони перебувають у київському гуртожитку, держава та громадські організації покривають їхні щоденні витрати», – зазначили у Мінветеранів.

Загалом, як наголосили у відомстві, наразі всім 64 цивільних особам, що були звільнені, надана повноцінна медична допомога, кожному з них забезпечено психологічну реабілітацію.

Крім того, 25 особам організували відновлення паспорта громадянина України, 12 осіб відновили водійське посвідчення, п’ятьом особам надали детальні консультації щодо можливості поновлення або вступу до закладів вищої освіти та одна особа проходить курси підтвердження кваліфікації лікаря, 43 особам надали пропозиції працевлаштування, 25 осіб отримали декілька пропозицій місць проживання.

Як повідомлялося, останній обмін утримуваними особами відбувся 29 грудня 2019 року на КПВВ «Майорське» у Донецькій області. Всього в рамках обміну Україні передали 76 осіб: 12 військових і 64 цивільних.

Біля Умані пікетувальники перекрили Одеську трасу

Про це повідомляє у Facebook заступник голови Черкаської облдержадміністрації Дмитро Ляшов.

«Пост «Умань», 210 км. Траса М-05, зібралось близько 100 мітингувальників, які організували мирну акцію з вимогою внесення змін до законодавства щодо габаритно-зважувального контролю. Наразі переходять дорогу через пішохідний перехід. Працівники патрульної поліції провели з мітингувальниками розмову щодо періодичного пропуску автомобілів та гарантують безпеку заходу», – повідомив Ляшов.

Він оприлюднив копію офіційного сповіщення про проведення акції. У документі вказано, що акція триватиме з 11.00 до 18.00 11 лютого, а за рішенням зборів може бути оголошена безстроковою.

Вимоги мітингувальників: встановити законність у сфері контролю та дотримання норм вантажних перевезень, встановити стаціонарні сертифіковані ваги для цілодобового габаритно-вагового контролю, забезпечити відеофіксацію їх роботи та можливих фактів перешкоджання зважуванню, прийняти закон про тристоронню відповідальність за порушення норм (з боку відправника вантажу, перевізника й отримувача).

Заступник голови ОДА зазначив, що тримає ситуацію на особистому контролі.

Карпати засипає снігом – намело майже метр

Про це повідомляє Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

«Станом на 08:00 11.02.2020 на г. Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість обмежена до 20 м. Падає дрібний сніг, хуртовина. Вітер південно-західний 12-13 м/с. Температура повітря -7°С», – повідомляє Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

За інформацією Івано-Франківського обласного Центру з гідрометеорології, середній сніговий покрив у Карпатах сягає 90 см, на станції Пожижевській – 38 см.

Пожижевська – одна з вершин Українських Карпат. Висота – 1822 м. На пологішому схилі у північно-східному напрямку за назвою Пожижевська полонина на висоті 1550 м розташована сніголавинна метеостанція.

Напередодні рятувальники просили туристів обмежити прогулянки в горах.

Сто років історії українського кіно зібрали у довідник

У Києві відбулася презентація серії науково-довідкових видань Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Пшеничного «Кінолітопис: Анотований каталог кіножурналів, документальних фільмів, кіно- і телесюжетів (1896-1995)».

Презентація видань відбулася під час пресконференції в Укрінформі.

«Ми маємо сьогодні позитивну новину. Це виходить довідкове видання одного з наших центральних архівів, унікальних архівів, які зберігають документи кінофотофоноархіву, документи, які найбільш популярні для масового глядача та слухача. І коли ми говоримо в контексті проблем доступу до архівів, то ми чомусь завжди акцентуємо увагу на фізичній можливості отримати цей безпосередній доступ. Взяти документи в руки, ознайомитись з ними, самостійно копіювати їх чи не копіювати. Але насправді доступ до архівів розпочинається з довідкового видання, тому що поки ти не будеш знати, що тобі потрібно знайти в архіві, то фізична можливість зайти і отримати доступ до документів нічого не важить», - зазначив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

Він підкреслив, що саме видання є дуже важливим для розвитку архівної справи. За його словами, ця книга буде корисна не лише для вузького кола архівістів або постійних відвідувачів архіву, але й для широкого загалу.

Директор ЦДКФФА України ім. Пшеничного Владислав Берковський зазначив, що цей том фактично завершує серію науково-довідкових видань, що презентують кінодокументи найбільшого спеціалізованого архівосховища документального кіно в Україні за період з 1896 до 1995 рр.

«Фактично з кінця 90-х років наш архів підійшов до планомірної роботи з описування саме кінодокументів. Видано 7 томів… До цих видань ввійшло 6302 документальних кіно- та телефільмів, а також – 6051 збірник кіно- та телесюжетів», – сказав він.

Берковський додав, що наразі всі кінолітописи вже є онлайн, і це дає можливість з будь-якого куточка планети мати доступ до цих архівів.

Лінія фронту: окупанти обстріляли українські позиції з мінометів 120 калібру

Станом на 18.00 вівторка, 11 лютого, від початку доби російські окупаційні війська тричі обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі. Втрат серед українських військових немає. Про це у Facebook повідомляє пресцентр штабу ОС.

«Противник вів вогонь по наших позиціях із забороненого Мінськими домовленостями міномета калібру 120 мм, а також з гранатометів різних систем», – зазначається у повідомленні.

Так, один ворожий обстріл з автоматичних станкових гранатометів було зафіксовано поруч з Пісками, що у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід».

Окрім цього, у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ» противник двічі обстріляв наші позиції неподалік населеного пункту Оріхове, де випустив 4 міни зі 120-мм міномета та здійснив 7 пострілів зі станкового протитанкового гранатомета.

Внаслідок ворожих обстрілів втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил немає.

Зазначимо, 9 лютого, внаслідок ворожих обстрілів один український захисник отримав поранення. В той день окупанти дев’ять разів порушили «тишу», під Оріховим працювали міномети та артилерія.

Кривонос виступає за приватні військові компанії в Україні

Політв’язень Семена виїхав із Криму

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers