rss
08/13/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ В Оттаві відбувся круглий стіл з нагоди приїзду політв’язня Олега Сенцова

Депутат Іван Бейкер (округ Етобіко-Центр, Ліберальна партія) взяв участь у зустрічі на найвищому рівні прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, віцепрем’єр-міністра Христі Фріланд із визначним гостем Олегом Сенцовим, всесвітньовідомим українським журналістом, кінорежисером та правозахисником.

«Олег Сенцов – це символ мужності та боротьби проти тиранії у сфері прав людини, а також – самовідданого захисту українським народом своєї батьківщини під час триваючої агресії російського імперіалізму, – зазначив депутат Бейкер. – Прем’єр-міністр Трюдо високо оцінив надзвичайну мужність і сміливість пана Сенцова. Окремою темою розмови з паном Сенцовим була його боротьба за права переслідуваних і невинно ув’язнених. Прем’єр-міністр підтвердив непохитну підтримку Канадою суверенітету та територіальної цілісності України».

«Канада, очолювана чинним віцепрем’єр-міністром, опинилася в авангарді міжнародних зусиль за звільнення пана Сенцова та інших українських політичних в’язнів, які перебували у тюрмах Росії, – сказав депутат Бейкер. – Адвокатура канадців, зокрема, українсько-канадської громади, була важливою складовою міжнародної адвокатури на захист цих ув’язнених з метою їх звільнення».

У травні 2014 року Сенцов був заарештований за те, що постачав продукти харчування та все необхідне українським військовим, заблокованим у місцях їхньої дислокації.

Title 

Він був незаконно перевезений до Росії, де за сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі його засудили на показовому судовому процесі до 20 років ув’язнення з перебуванням у колонії суворого режиму на півночі Сибіру. У 2018 році пан Сенцов розпочав безстрокове голодування на підтримку всіх українських політв’язнів, які опинилися у в’язницях Росії. Його голодування закінчилося через 145 днів і лише під загрозою насильницького годування російськими тюремниками.

Декількома годинами раніше Іван Бейкер вітав пана Сенцова в Оттаві, де в парламенті Канади виступив з офіційною заявою:

«Пане спікере!

У 2014 році Росія вторглась в Україну.

Олег Сенцов, український кінорежисер, який сьогодні тут, з нами, був заарештований за фальсифікованим звинуваченням у тероризмі та засуджений до 20 років позбавлення волі в сибірській колонії суворого режиму.

У в’язниці на знак протесту він розпочав голодування, яке тривало 145 днів.

Канада, яка завдяки чинному віцепрем’єр-міністрові стояла на передовій міжнародних зусиль, вимагала його звільнення.

В останньому слові на судовому процесі пан Сенцов сказав наступне: «Я не знаю, чого варті твої переконання, якщо ти не готовий за них постраждати або померти» (ця цитата була виголошена спочатку українською, а відтак, англійською мовами).

На час виголошення цієї заяви багато українських політв’язнів страждають у тюрмах Росії. На час виголошення цієї заяви гинуть українські жінки та чоловіки на фронті, захищаючи свою Батьківщину від російської навали.

Title 

Ми, канадці, поділяємо їхні переконання.

Тож, я сподіваюся, що сьогодні ми почерпнемо відвагу від пана Сенцова. Я сподіваюся, що ми матимемо відвагу жити, згідно з нашими переконаннями».

Відбулася також офіційна зустріч міністра закордонних справ Франсуа-Філіппа Шампаня зі Сенцовим.

Дещо пізніше за участю пана Сенцова народний депутат Іван Бейкер проводив спеціальну зустріч за круглим столом для депутатів та сенаторів. На цій зустрічі було порушено питання українських політичних в’язнів, які незаконно утримуються в Росії, а також йшлося про боротьбу України за свій суверенітет.

«Для мене було великою честю очолити цей високого рівня круглий стіл, який за участю пана Сенцова відбувався на парламентському пагорбі», – зазначив депутат Бейкер.

«Було важливим те, що пан Сенцов і парламентарі Канади мали можливість зустрітися та обговорити підтримку Канадою українського народу, суверенітету України та її територіальної цілісності, а також – продовження тиску на Росію з метою звільнення українських політичних в’язнів. Бо досі незаконно ув’язнені громадяни України перебувають у тюрмах Росії, у в’язницях окупованого Донбасу та анексованого Криму. Отже, народ України може розраховувати на постійну і непохитну дружбу та підтримку Канади», – наголосив депутат Бейкер.

Організаторами круглого столу з паном Сенцовим були: депутат Іван Бейкер та його колега, депутати Джеймс Безан (Selkirk – Interlake – Eastman) і Гезер Макферсон (Edmonton Strathcona).

Matthew Samulewski,

Office of Yvan Baker, MP

Єрмак переміг Богдана і в Офісі, і в Києві. Історія війни

США засуджують блокування Угорщиною євроатлантичної інтеграції України, – посол

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com