rss
08/14/2022
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Візит на Апенніни

Візит президента України на Апеннінський півострів мав три ключові локації – дві світські й одну надважливу – церковну. Світські складалися з двох відвідань: президентського палацу і резиденції глави уряду Італії.

З президентом Італії Серджіо Маттареллою глава Української держави мав достатньо традиційне спілкування – поговорили і на тому розійшлися. Звичайно, не все так просто. В міждержавних стосунках особисті зустрічі допомагають започаткувати і підтримати політичний діалог. І чим він є більш регулярним та глибоким, тим скоріше дві країни можуть досягнути порозуміння.

Тож цього разу, за повідомленням прес-служби президента України, глави держав обговорили широке коло питань двостороннього співробітництва, зокрема, розвиток політичного діалогу, перспективи торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, підтримку Італією процесу реформ в Україні та інтеграції нашої держави до євроатлантичних структур.

«Для України важлива розбудова відносин з Італією як впливовим членом ЄС і НАТО», – наголосив Володимир Зеленський.

Для скептиків повідомлю, що, за підсумками опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно зі соціологічною службою Центру Разумкова з 6 до 11 грудня 2019 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей, головним рушієм реформ громадяни однозначно вважають президента (60%), також до основних рушіїв зараховують уряд (37%), парламентську фракцію партії «Слуга народу» (30%)…

Тож розмова в Італії про реформи в Україні була наступним етапом президентського просування цього процесу.

Президент України зазначив, що нині відкриваються нові можливості для активізації співпраці між двома країнами. І це перегукувалося з його позицією у Давосі, де В. Зеленський якраз активно закликав інвесторів до співпраці.

Серджіо Маттарелла, як повідомлялося, позитивно оцінив роль української громади в Італії, яка робить важливий внесок у розвиток міжлюдських контактів між країнами. Знаючи, наскільки активна українська діаспора на Апеннінах, така оцінка президента С. Маттарелли сприйнялася як справедлива і заслужена.

Глава Української держави, як інформує ОПУ, ознайомив президента Італії із ситуацією на Донбасі та станом реалізації домовленостей паризького саміту в «нормандському форматі». Володимир Зеленський висловив сподівання, що Італія й надалі підтримуватиме солідарні міжнародні зусилля з відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Що ж, сподівання сподіваннями, а реальність політичної ситуації є значно більш жорсткою. Припускаю, що В. Зеленський це міг відчути під час зустрічі з прем’єр-міністром Італії Джузеппе Конте. На відміну від усміхненого і приязного С. Маттарелли, Дж. Конте виглядав під час спілкування з президентом України вельми стриманим.

Посмішки, як у С. Маттарелли, на обличчі Дж. Конте помітити не вдалося.

І хоча італійський прем’єр також сказав дипломатичну ритуальну фразу про підтримку Італією реформ в Україні, більш розгорнутої реакції на заклики В. Зеленського ми майже не почули.

А закликав президент України, за повідомленнями ОПУ, багато до чого.

Також під час перемовин погодили графік контактів на найвищому рівні на 2020 рік та обговорили підготовку візиту прем’єр-міністра Італії Джузеппе Конте в Україну.

Що важливо, президент В. Зеленський порушив ще 2 чутливі питання: «Я звернувся до прем’єр-міністра з тим, щоб були закриті незаконні офіси «ДНР» та «ЛНР», які відкрилися у кількох містах Італії», – сказав Глава держави у коментарі ЗМІ.

Також обговорили справу бійця Нацгвардії України Віталія Марківа, ув’язненого в Італії.

«Я розумію, що прем’єр-міністр не може впливати на італійський суд. Але я показав детально, що там відбулося, на якій відстані він був від місця вбивства. І що ми повинні забрати хлопця», – повідомив президент.

Матір Віталія Марківа подякувала Володимиру Зеленському за його зусилля для звільнення її сина: «Дуже вдячні за цей візит. Ми дуже раді. Для Віталія це дуже важливо. З такою підтримкою Віталій вірить, що все закінчиться добре. Він готовий і хоче повернутися в Україну», – сказала жінка.

Родзинкою італійських зустрічей став офіційний візит президента України Володимира Зеленського до Ватикану. У Ватикані, за інформацією ОПУ, відбулася аудієнція президента України Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської з Його Святістю Папою Франциском.

Глава держави наголосив на важливій ролі, яку Святий Престол міг би відіграти у встановленні миру на українській землі: «Головне, про що ми говорили, – це мир. Він навіть назвав мене «президентом миру» – ось такий у мене зараз імідж у Європі», – зауважив Володимир Зеленський після аудієнції.

За словами президента України, важливо, що зустріч із Папою Франциском відбулася за два місяці після паризького саміту в «нормандському форматі» й до запланованої зустрічі в Берліні: «Звернувся до Папи Франциска з проханням допомогти зі звільненням українців, утримуваних на Донбасі, у Криму та Росії», – сказав він.

Також глава Української держави та Його Святість обговорили гуманітарні ініціативи для допомоги дітям і захисту довкілля: «Безмежно вдячний Його Святості за ініціативу «Папа для України», що допомогла 900 тисячам українців, які постраждали на Донбасі», – наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави підкреслив, що українські церкви відіграють надзвичайно важливу роль у поширенні правди та розвитку суспільства. Президент зазначив, що Його Святість Папу Франциска дуже чекають в Україні, де він має надзвичайно велику підтримку та довіру.

«Я його запросив в Україну. Я впевнений, що він буде в Україні – не тільки в столиці. Я сказав, що для того, щоб до кінця зрозуміти, що у нас відбувається на сході, треба їхати на схід», – резюмував Володимир Зеленський. Після аудієнції у Папи Римського президент України Володимир Зеленський зустрівся з державним секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном, якого супроводжував Його високопреосвященство архієпископ Пол Річард Галлахер, секретар, відповідальний за стосунки з державами. На переговорах йшлося про гуманітарну ситуацію в зоні конфлікту та пошуки миру.

Наостанок повідомлю, що стриманий стиль і вишуканий зовнішній вигляд першої леді Олени Зеленської під час аудієнції викликали схвальні коментарі преси.

Мені здається, що світлини свідчать: це оцінив і Папа Франциск.

Візит до Апеннін був важливим. Чекаємо позитивних наслідків.

Ціннісна платформа й українці

Політичний ураган у ФРН Чому креатура Меркель йде з посади голови ХДС

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com