rss
04/09/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Поради фахівців \ Конкуренція-2019: у яких професіях найбільше суперників

Аналіз бази вакансій та резюме показує, що конкуренція на ринку праці невпинно зростає. І не завжди це свідчить про дефіцит робочих місць. Часто збільшення hh-індексу (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) показує, що пошукачі не повною мірою задоволені поточним місцем роботи й готові змінювати роботодавця.

Експерти hh.ua|grc дослідили, в яких професіях пошукачам доводилось мати справу з дуже високою конкуренцією.

Так, протягом 2019 року конкуренція на ринку праці перебувала на позначці 6-8 резюме на одну вакансію. Традиційно кількість претендентів на одну пропозицію про роботу збільшувалась в останні місяці року (8 резюме на одну вакансію), коли компанії менш активно відкривали вакансії. Та й ті робили це, зазвичай, лише для того, щоб замінити працівників, які звільнились.

А от найменшим співвідношення кількості резюме до кількості вакансій було у першій половині 2019-го (до травня включно) та становило 6. Часто саме на початку року в компаніях розпочинається реалізація нових проєктів, розширення бізнесу в різних напрямках.

При цьому були сфери, де показник hh-індексу був в чотири рази вищим, ніж середньоринковий, а були такі, де на одну вакансію припадало одне резюме.

Найбільш конкурентні сфери

  • Традиційно перелік найбільш конкурентних сфер очолив «ТОП-менеджмент». Якщо у 2018 році на одну відповідну вакансію припадало 21 резюме, то у 2019 році цей показник зріс до 31. А у пікові періоди (листопад і грудень), взагалі, сягав 44.
  • На другому місці (знову ж таки, традиційно) опинилась сфера початку кар’єри. Наразі найбільший інтерес для роботодавців становлять кандидати з досвідом від 1 до 3 років, тому часто пошукачі-новачки зіштовхуються з певними проблемами з працевлаштування. Так, з найменшою конкуренцією вони мали справу протягом травня та червня (10 резюме на 1 вакансію), а з найбільшою – у серпні (15 резюме на одну вакансію).
  • До п’ятірки висококонкурентних сфер 2019 року також увійшли такі сфери, як «Домашній персонал», «Видобуток сировини» та «Мистецтво, ЗМІ». Причому, перша з них раніше до переліку сфер з високим hh-індексом не входила.
  • Вперше, як мінімум, із 2014 року до ТОП-5 висококонкурентних сфер не ввійшла «Юриспруденція». Хоча, порівняно зі середньоринковими показниками hh-індекс у ній був досить високий: 8 резюме на одну вакансію, а у піковий період (жовтень-листопад) – 11.

Джерело: «HeadHunter Україна» (http://www.hh.ua)

Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшить кількість про-грам сприяння зайнятості

Великі гроші: ТОП-5 вакансій січня в Україні

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com