rss
06/16/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Многая і благая літа, Преосвященний владико Bенедикте!

25 січня 2020 року в теплій домашній атмосфері громада з парафій Іллінойсу відзначила день народження Преосвященного владики Венедикта та спільну єпархіальну Просфору.

Найцінніший дар, який ми отримуємо від Бога, є дар життя. Разом з цим даром Творець дає кожній людині місію, сповнення якої є шляхом до Царства Божого. Оглядаючись на пройдені роки життя владики Венедикта, видно, що Господь дарував йому найбільшу і найважливішу місію, яку тільки міг дати людині, – служіння Богові. Ваше прагнення гідно виконати своє покликання привело Вас до семінарії, священства та монастиря. Ваше ревне служіння надихнуло Церкву покликати Вас до єпископства, та віддати у Ваші руки важливі церковні завдання, єпархію святого Миколая УГКЦ з осідком в Чикаго.

Шановний владико! Як би не складалися обставини, з якими би труднощами Вам не довелось зіштовхнутися на своєму душпастирському шляху, які би історичні, політичні та особистісні перипетії не перегороджували Ваш шлях, Ви сміливо крокуєте до нашої спільної найвищої мети – святості. А з Вами наближаємося до неї і ми – всі, кому Господь дарував нагоду зустрітися з Вами і користати з Ваших духовних скарбів. Усе те добро, яке Ви зробили, ми, люди, інколи забуваємо, але ми певні, що Господь пам’ятає.

Title Title Title 

Завдячуємо організаторам свята: Сергієві Михайлюку, отцям, а також їмостям: о. Сергію та Наталі Ковальчук, о. Володимиру та Оксані Кушнір, о. Миколі та Оксані Бурядник, о. Роману та Олександрі Бобесюк, о. Богдану та Лілії Налисник, о. Ярославу та Ользі Мендюк, о. Михайлу та Оксані Кузьмі, о. Юрію та Марії Саквук, о. Олегу та Людмилі Кривокульській, волонтерам: Наталії Асеведо, Лідії та Юрію Матвишиним, Марії Кокор, Несторові Поповичу, Ярці Абрамюк, Інні Стойко, ведучим: Сергієві Михайлюку та Мар’яні Балаш.

Title Title Title 

Шість місцевих парафій приготували смачні страви, якими частували гостей. Це, зокрема, парафії: св. Йосафата з Манстеру, штат Індіана; Різдва Пресвятої Богородиці, Пейлос-Парк; Непорочного Зачаття, Палатайн, св. Йосифа Обручника, Чикаго; св. Володимира і Ольги, Чикаго, а також – катедра св. отця Миколая, Чикаго. Також частували смачними стравами з кафе «Шоколад» (п. Галина Федусь) та Українського культурного осередку (п. Ярка Абрамюк).

Приємним подарунком були пісні та колядки від гурту «Тріода». Показати свої таланти змогли і всі гості заходу, які поділилися на три групи і мали конкурс колядок. Всі три групи отримали запрошення від владики співати в хорі під час святих літургій. Всі присутні мали можливість переглянути фільм про єпархію і владику. Владика Венедикт розповів, які проєкти вдалося реалізувати за підтримки Фонду «Солідарність»:

  1. Місійний інститут єпархії святого Миколая, який працює за напрямками: навчання і формація священників, постійне вдосконалення та оновлення здобутих знань у семінарії та Школа євангелізації, яку почали влітку в Барабу і продовжують щоп’ятниці в катедрі св. Миколая.
  2. Капеланське служіння у госпіталі міста Дніпро. Сестра Симеона Довганюк, єдина монахиня-капелан, координує духовну опіку та служіння священників-капеланів у цьому найбільшому та найважливішому госпіталі, куди потрапляють дуже важкі поранені з передової на війні.
  3. Місійне служіння в центральній і східній Україні. Допомога монахам розбудовувати парафіяльну церкву та монастир у м. Обухів, Київської області.
  4. Переклад українською мовою книги «AA» для лікування і реабілітації залежних. Основним джерелом, що узагальнює досвід АА, є книга «Анонімні алкоголіки», яку ще називають Великою або Сильною книгою. В ній міститься все необхідне для отримання духовного досвіду одужання. Книга також допомагає священникам зрозуміти, як допомагати алкозалежним людям.
  5. Придбання цифрової камери для Патріаршого собору Воскресіння Христового. За допомогою цієї камери можна дивитися прямі трансляції з Патріаршого собору в усьому світі через «живе телебачення».
  6. Організація 2019 року Просфори з владикою в Українському культурному осередку. Зустріч із громадою Чикаго.
  7. Навчання семінаристів єпархії святого Миколая. Частина семінаристів навчаються в Америці, частина – в Україні. Семінаристи з України мають можливість душпастирської діяльності у храмі св. Йосифа Обручника, м. Чикаго.
Title Title Title 

Один із найприємніших подарунків був від дітей, які старанно малювали вітальні листівки для владики під проводом відомого художника-портретиста пана Володимира Монастирецького, який має свою художню школу у Чикаго і виховав не одне покоління талановитих молодих художників. Діти співали «Многая літа» та подарували торт і щирі дитячі посмішки…

Title Title Title 

Ведучий заходу Сергій Михайлюк зазначив: «Сьогодні ми спробували відкрити свої серця одні одним, і виявилося, що це не так уже й складно. Потрібно лише бажати і йти разом до спільної мети. А наша мета – зробити нашу велику християнську українську громаду процвітаючою на славу Божу і майбутні покоління».

Title 

На завершення владика щиро подякував усім, хто прийшов на святкування, всім волонтерам, жертводавцям та спонсорам: катедральній школі св. Миколая, Кредитній спілці «Самопоміч», Українській католицькій освітній фундації, Володимиру Долинці, Ніку Стасевичу, Звук, Стар Балунс, Тріоді, собіВіжин, Володимиру Монастирецькому.

Ласкаво запрошуємо долучитися до пожертв на катедру святого отця Миколая та на славу Божу.

Фото Стаса Магоні

 

Герой України Забродський: «Заяви української влади стають загрозою для європейської коаліції»

UWB – хвиля єдності

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com