rss
06/13/2021
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Різдвяний фестиваль «Колядуймо разом» у Чикаго

Уже доброю давньою традицією в Чикаго на завершення різдвяних свят стало проведення щорічного різдвяного фестивалю «Колядуймо разом». Фестиваль відбувся 19 січня 2020 року в Українській греко-католицькій катедрі св. Миколая м. Чикаго.

Завдячуючи відмінній роботі комітету, очолюваному Христиною Мусій, та членів комітету, зокрема, Наталки Кокорудз, Юрія Матвіїшина та Анатолія Муштука, близько 14 хорових колективів і ансамблів Іллінойсу різних вікових категорій прийшли прославляти Бога, виконуючи чудові колядки та щедрівки.

Українські колядки насправді – це унікальні глибокі мистецькі твори. У заповненій парафіянами церкві панувала атмосфера Йорданського зимового дня. За цих декілька годин фестивальної програми громада м. Чикаго мала можливість отримати всю гаму емоцій: і душа сповнювалась радістю від цих світлих співів, і накочувались сльози та сум за тими, хто вже не з нами, і серце було з тими, хто захищає Україну на Сході. Усі пожертви від концерту призначались на лікування захисників і захисниць України у Фонд захисту героїв. Було зібрано 10 тис. 211 американських доларів. Присутні вшанували полеглих героїв хвилиною мовчання. На фестивалі був присутній один із захисників – Олег Івахнюк, який прилетів з України й очікує на складну операцію, що має відбутися вже найближчими днями. На жаль, не зміг приїхати ще один захисник – Олександр Місюра, який проживає в Чикаго.

Title Title  Title

Відкриваючи концертну програму фестивалю, Преосвященніший владика Венедикт Алексійчук підкреслив: «Коляда у виконанні хорів завжди лунатиме як свідчення єдності українців, збереження прадавніх традицій нашої культури і нашої віри. І тоді ми з вами здатні передати віру в Бога наступним поколінням. Тобто, робимо все те, щоб Господь Бог народився в душах наших дітей, нашої молоді, аби вони не тільки навчилися колядувати, а перейняли через ту колядку дар вічного життя. Колядка стає тією силою, з якою громади ідуть вперед і єднаються своєю вірою з іншими народами».

Title  TitleTitle 

Вкотре на фестивалі «Колядуймо разом» ведучими були Світлана Квет та Данило Мельник, які чудово впоралися зі своєю роллю. Відкрили фестиваль в’язанкою колядок і щедрівок юні бандуристи з трьох шкіл: школи гри на бандурі при організації Об’єднання Демократичної Української Молоді (ОДУМ) та школи «Дивосвіт», керівник Оксана Родак; школи гри на бандурі в Чикаго, керівник Мотря Пошиваник-Каудиль; школи співу та гри на бандурі «Кобзарик» при парафії Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці та осередку СУМ м. Палатайн, керівники – Іван Шміло, Леся Клімченко.

Title  Title Title

Зі щирими різдвяними віншуваннями виступали діти та дорослі: Леоніда Митничук, Лілія Семко, Роман Пачашинський та інші. Давні українські і нові сучасні колядки лунали від хору школи святого Миколая, керівник Ірина Дичій; дитячого церковного хору «Надія» парафії святого Йосифа Обручника, керівники – Любов Лукашевич та Ольга Допілко; хору «Благовість» собору св. Володимира і Ольги, диригент Олена Новик-Балабан; фольклорного колективу «Свашки», керівник Ольга Допілко; хору «Славута» Української католицької катедри св. о. Миколая, диригент Оксана Петрів; ансамблю бандуристок «Чар-зілля» у складі Мотрі Пошиваник-Каудиль, Лесі Клімченко, Христини Мусій і Вероніки Чаплій; хору ім. Богдана Плішки при парафії Непорочного зачаття Пречистої Богородиці, диригент Іван Шміло; дитячого хору «Водограй» школи українознавства «Рідна школа» при осередку СУМ м. Палатайн, диригент Марія Кириченко; дитячого хору «Водограй» школи українознавства «Рідна школа» при осередку СУМ м. Палатайн, диригент Марія Кириченко; чоловічого ансамблю хору ім. Богдана Плішки; гуртка хорового співу «Метаноя» при катедрі св. о. Миколая, керівник Наталія Ясінська; хору Православної катедри святого Володимира, диригент Володимир Попович; чоловічого хору «Ставрос» парафії святого Йосифа Обручника, керівник Роман Пачашинський; хору «Ірмос» парафії святого Йосифа Обручника, диригент Богдан Кулешко; хору Oсередку СУМ ім. М. Павлушкова в Чикаго, диригент Володимир Попович.

Title Title Title 

Хотілося б відзначити високий рівень підготовки та виконавської майстерності всіх учасників фестивалю. Серце радіє з того, що з кожним роком фестиваль набирає дедалі більших і більших обертів. Вітаємо нас усіх із таким величним святом Богоявлення Господнього. Цей день завершує новорічно-різдвяний цикл, а фестиваль має ще більше утвердити нашу віру в Бога, краще майбутнє, наші сили та нашу доброчинність. Те, що сьогодні роблять учасники й організатори фестивалю, буде входити в історію нашої громади, і таким чином ми передаватимемо наступним поколінням наші традиції.

 TitleTitle Title 

Організатори фестивалю «Колядуймо разом» щиро подякували всім хорам і колективам та їхнім керівникам, усім церковним спільнотам, духовенству та гостинним парафіянам катедри святого Миколая, всім гостям, жертводавцям, спонсорам та волонтерам за щедру підтримку і співпрацю.

Title Title 

Фотографії Максима Прокопіва

Відзначення Дня Соборності в Чикаго

Герой України Забродський: «Заяви української влади стають загрозою для європейської коаліції»

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com