rss
07/10/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Культура \ Наша духовність \ Гуцульський храм біля лінії фронту

В селищі Карлівка Донецької області, що за 20 кілометрів від фронту, з допомогою волонтерів-стоматологів проекту «Тризуб Дентал», було побудовано храм ПЦУ, який назвали в честь святої Анни.

Все розпочалося у 2015 році. Кілька волонтерів із Запоріжжя приїхали в зону бойових дій, щоб надавати безкоштовну стоматологічну допомогу нашим захисникам. Вони знайшли в селищі один із покинутих будинків, обладнали його під свої вимоги і почали приймати в ньому бійців.

Через деякий час на цій базі, вони створили радіо, яке назвали «Тризуб ФМ». Частина населення Донецької області і наші воїни, які перебувають в тридцятикілометровій зоні навколо Карлівки, (саме таку територію охоплює радіопередавач), мають тепер можливість насолоджуватися якісним музичним контентом.

На цьому волонтери не зупинилися. Вони задумали створити «соціальний прихисток», куди приходитимуть бійці, щоб побути наодинці з собою, відпочити морально, помолитися. Адже такого місця дуже не вистачає на фронті.

Title 

«До нас кожного дня приїжджають десятки українських бійців, волонтерів, громадських активістів. Хтось з них чекає своєї черги до лікаря, інші просто, щоб випити чаю, кави, погрітися, скористатися інтернетом. Всі вони такі різні, але одночасно звичайні українці, яким не вистачає уваги. Тому Мироном Угриним - керівником Національної спілки стоматологів України, було запропоновано створити «соціальний прихисток», де наші захисники зможуть побути наодинці з собою, відпочити душевно, розглянути художні експозиції, помолитися і просто поспілкуватися один з одним» – говорить керівник проекту «Тризуб Дентал» Ігор Ященко.

Ідею почали втілювати у життя. Неподалік стоматологічного центру підібрали місце і почалася робота. Саму церкву будували хлопці з Верховини, справжні гуцули. Будівля була зроблена в автентичному українському стилі, без жодного цвяха і їй не має аналогів на Донбасі.

Title 

Після того, як будівництво закінчилося, храм почав приймати перших вірян. Військовий капелан отець Олександр повінчав Тимура і Марію, закоханих добровольців, котрі вирішили стати чоловіком та дружиною. Вони познайомилися на війні і свої долі теж вирішили поєднати на Донбасі. Для цього обрали храм святої Анни.

Тетяна Кіріян, стоматолог-волонтер, яка в 2015 році була першовідкривачем проекту, в цьому храмі похрестила свого сина. Таїнство хрещення відвідали десятки бійців ЗСУ, волонтерів, добровольців.

В цей день, коли відбулися хрестини, померла мама Мирона Угрина. Він був хресним батьком сина Тетяни. Символічно, що матір пана Мирона звали Анною. Також Анною назвали дочку Василя Мезенцева, одного із основних волонтерів проекту «Тризуб Дентал», який теж був присутній на церемонії відкриття разом з своєю дитиною.

Title 

Після цього до храму прихали священики, військові капелани з Православної Церкви України. Дехто з них з 2014 року перебуває на фронті і допомагає нашим бійцям, як волонтер та духівник.

Один з священиків – Дмитро Поворотній, у 2015 році він свідомо поїхав забирати тіла наших вбитих воїнів, які утримували російські окупанти. Він не побоявся, що з ним теж можуть розправитися, як це було з тими, хто не підтримував московського напрямку.

З початком 2020 року у храмі почались служити літургії. Під час Різдвяних свят в церкву приходили колядники, які приїхали відвідати українських солдатів, що воюють на Донбасі.

Автор: Михайло Ухман

Джерело: «Український Тиждень» (https://tyzhden.ua/Society/239717)

Дорогою очищення і покаяння

Чорногорський набат

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com