rss
09/28/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Наука \ Освіта \ 10 цілей для якісного розвитку: в УКУ презентували стратегію-2025

Наприкінці минулого року перед спільнотою УКУ презентували стратегію УКУ-2025 «Університет, який служить». Тлом для проголошення нової стратегії розвитку університету була рефлексія над окремими висновками та уроками від виконання стратегії-2020 «Нове покоління для нової України».

Більшість цілей цієї стратегії реалізовано сповна, а деякі результати перевищили очікувані показники. Звісно, були й ті цілі, яких досягти по максимуму не вдалося. Та важливо, що за останніх п’ять років університет виріс й у розумінні того, як планувати свій розвиток та розставляти пріоритети, щоб максимально наблизитися до очікуваного результату. Відтак, якщо попередня стратегія містила 38 стратегічних цілей, то у стратегії-2025 – їх 10.

Як досягти ще вищої якості викладання і навчання, як плекати науку, яка матиме потугу впливати на навколишнє середовище, як розвивати жертовне соціальне служіння, синергію у співпраці УГКЦ та УКУ, вводити постать і спадщину митрополита Андрея Шептицького у сучасні дискурси, а також, як будувати підприємливий та інноваційний університет – це неповний перелік найважливіших питань, над якими УКУ працюватиме впродовж наступних 5 років.

Презентація стратегії-2025 перед спільнотою УКУ розпочалась з молитви та вступного слова отця-ректора Богдана Праха: «Сьогодні ми ще почуємо детальніше про нову стратегію, та я хочу зауважити, що вона є результатом роботи великої частини нашої спільноти. Понад 250 осіб в різний спосіб і різних форматах були залучені до її розробки протягом півтора року».

«У резонанс з тим, що діється в нашій країні чи світі ми, хочеш не хочеш, потрапляємо часто: нашими думками, слабкостями чи бажаннями. Мріяти про майбутнє і його відповідально планувати – це вдячна справа, яка має бути міцно закорінена в місію нашого університету. Тому і з новою стратегією ми продовжуємо ходу нашим давнім шляхом – служіння, – сказав отець-ректор. – Мотто стратегії-2025 «Університет, який служить» означає, що ми прагнемо перетворити наше служіння на рух, участь у якому братиме вся спільнота університету», – додав о. Богдан Прах.

Детальніше про успіхи та уроки попередньої стратегії розповів проректор УКУ з адміністративних і фінансових питань Любомир Тарновський: «Попередня стратегія була стратегією росту: ми були маленьким університетом, який мав амбіцію вирости. Отже, ми говорили про масштабування та ставили, здебільшого, кількісні цілі: наростити кількість студентів, розширити кількість програм, збільшити кількість квадратних метрів інфраструктури. Більшість показників – кількісних і якісних – ми досягли, а деякі, серед яких залучення до навчання в УКУ найкращих випускників шкіл у країні – навіть перевиконали. До розробки нової стратегії ми підходили по-іншому, адже вирішили зосередитися на 10 основних цілях, а успіх їх реалізації вимірювати не тільки кількісними змінами всередині УКУ, а впливом виконання стратегії як на нашу спільноту, так і зовнішнє середовище, в якому і для якого діє університет. Нам ще доведеться навчитися оцінювати нашу діяльність мовою впливу на ширше середовище, визначитися з відповідними метриками і збирати найбільш промовисті дані для такої оцінки».

Згідно з візією 2025, УКУ планує стати університетом:

  • l орієнтованим на цілісний розвиток та успіх студентів і викладачів у партнерстві з випускниками, працедавцями та жертводавцями;
  • l чия християнська позиція є, водночас, пропозицією у дії, служінні і свідченні всієї спільноти Університету;
  • l який є прикладом католицької освіти на рівні бакалаврату в Європі;
  • l який є інноваційним, ефективним і підприємливим закладом вищої освіти у всіх аспектах університетського життя;
  • l що здійснює свій внесок у творення нової України та Європи через широку мережу міжнародних і національних партнерств.
Title 
 Ректор УКУ Богдан Прах

Детальніше про 10 головних цілей, які випливають з цієї візії для вишу до 2025 року, та показники, за якими вимірюватиметься ефективність та успіх нової стратегії, розповів перший проректор Тарас Добко.

Він розпочав свій виступ із порівняння УКУ з жонглером, який має балансувати між різними завданнями та інтересами, а отже – володіти вмінням поєднувати різні завдання та завдяки цьому синтезу – йти вперед. «Думати про майбутнє – дуже відповідально. Тим більше, коли перед нами стоять запитання: як бути релевантними для сучасності і перетворювати нашу християнську позицію у життєдайну, цікаву і зрозумілу пропозицію, як найкраще відповідати на суспільний запит та виклики, які стоять перед українським суспільством та сучасним світом, як бути невеликим університетом з великим впливом, як залишатися підприємливими та інновативними, але, водночас, – структурованими».

Серед головних цілей на це п’яти­річчя перший проректор виокремив:

Андрей Шептицький у свідомості світу

Немає кращого способу зберегти й поглибити християнську ідентичність УКУ, ніж увійти в спілкування з митрополитом Андреєм. Постать і спадщина Андрея Шептицького має стати камертоном і мовою, якою спільнота УКУ прагне говорити про Бога, людину і світ.

Програма цілісного розвитку особистості

Шляхом впровадження унікальної програми світоглядного ядра, спрямованої на цілісний розвиток молодої людини, відбуватиметься творче поєднання професіоналізму та зрілої етичної постави, самозарадності та вміння будувати своє життя на християнських цінностях.

 Title
  Презентація стратегії-2025 перед спільнотою УКУ

Найкращі викладачі для найкращих студентів

Викладання має значення! Добре викладання та максимальна увага до навчального досвіду студента і його покращення мають стати стратегічною перевагою УКУ не тільки в Україні, а й в Європі.

Ми будемо заохочувати більше експериментів у діючих програмах, пропонувати міждисциплінарні траєкторії через вибіркові курси й сертифікатні програми, творити більше нагод для індивідуальних траєкторій навчання, сприяти інтеграції студентів різних спеціальностей, будувати солідарність між факультетами, творити екосистему підвищення, промоції і винагороди викладацької майстерності.

Наука для навчання, співпраці, впливу і зміни

Як головний засіб реалізації в УКУ моделі «навчання через дослідження» в Університеті відбуватиметься формування кількох наукових шкіл навколо «професорів-дослідників УКУ» – там, де можлива найвища додана вартість на міжнародному рівні. Пріоритетом стануть ті дослідження, які об’єднують через науковий пошук ученого і студента в спільному служінні правді про людину, світ і Бога.

Лабораторія соціального волонтерства

В УКУ формуватиметься волонтерський рух, який охопить цілу спільноту – студентів, викладачів, працівників, ректорат, сенаторів, випускників, жертводавців, приятелів і партнерів.

Title 
 Перший проректор Тарас Добко

УКУ для УГКЦ та УГКЦ для УКУ: синергія в служінні

Університет має стати «культурною лабораторією, де Церква здійснює дійове переосмислення реальності» у світлі Христового Євангелія. УГКЦ, як глобальна Церква, й УКУ, як глобальний університет, підтримуватимуть і підсилюватимуть одне одного, служитимуть одне одному.

Директор Інституту родини та подружнього життя УКУ Олеся Кука ділиться своїми враженнями від стратегії УКУ-2025: «У ній мене приємно вразили два моменти. Перший – це ідея УКУ як спільноти служіння. Для українського освітнього середовища це – феномен. Ми не маємо попередників, тому будемо змушені прокладати власну дорогу. Але я рада, що ми відважилися на це. Цим нова стратегія УКУ є наближена до місії й діяльності Інституту родини та подружнього життя, який я очолюю. В основі чи не всіх проєктів Інституту – ідея служіння, тому ми чітко вбачаємо свою роль у реалізації цієї стратегії», – виснувала очільниця Інституту родини та подружнього життя.

«Другий момент – богословський контекст УКУ, який проникає в усі сфери діяльності університету й інтегрує їх, – продовжила вона. – Він передбачає співпрацю УКУ з провідними католицькими університетами світу та Церквою, введення богословського погляду в наукові дискусії, наголошує на важливості впровадження суспільного вчення Церкви. Саме він і є джерелом ідеї служіння і вимагатиме жертовності», – додала Олеся Кука.

Новопризначений декан Філософсько-богословського факультету УКУ о. Юрій Щурко стверджує, що нова стратегія, на його думку, – це «намагання, з огляду на нові очікування та виклики сьогодення, дати найкращі відповіді в традиції УКУ».

«Ми виходимо з усвідомлення, що академічна досконалість була і залишається одним із наших засадничих принципів. Проте, УКУ не має права бути вежею зі слонової кості. Університет має впливати на суспільство, співпрацювати з ним та відповідати на його потреби. Стратегія-2025 – дорожня карта, яка веде нас до реалізації нашої візії та стверджує нашу місію», – підсумував Тарас Добко.

Фото Лесика Урбана

Назад до школи: як змінюються підходи до педагогічної освіти

Наталя Яковенко і Віра Андрушків отримають звання почесних докторів УКУ

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com