rss
03/28/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ На Луганщині цивільнаособа підірвалась на мінному полі

На Луганщині цивільнаособа підірвалась на мінному полі

Російсько-окупаційні війська продовжують мінувати території вздовж лінії розмежування.

Про це повідомили під час брифінгу в Міноборони з посиланням на інформацію Головного управління розвідки.

«Російські окупаційні війська продовжують удосконалювати інженерне обладнання своїх позицій вздовж лінії зіткнення та вглиб тимчасово окупованої території у Донецькій та Луганській областях. При цьому противник використовує протитанкові і протипіхотні міни, зокрема, заборонені міжнародними конвенціями, а також – саморобні вибухові пристрої. Зазначені дії окупантів погіршують безпекову ситуацію та посилюють загрозу життю цивільного населення», – повідомили в міністерстві.

Зокрема, 18 січня цивільна особа зазнала тяжких поранень внаслідок підриву на мінному полі.

Кримськотатарський ATR опинився на межі закриття

Через недофінансування довелося скоротити не лише кількість випусків новин, але й прямі ефіри з Криму. Про це в інтерв’ю «Детектор Медіа» заявив власник телеканалу Ленур Іслямов.

«Ми – на межі закриття. Адже впродовж останніх кількох місяців ми виходимо на цілковитому альтруїзмі», – зазначив він.

«Нам довелося відкликати чотирьох журналістів, які працювали в Криму. Зараз ми призупинили виробництво всіх програм, які робили з Криму. Ми просто не можемо цього собі дозволити», – зазначив власник телеканалу.

Крім того, на телеканалі згорнули національну патріотичну програму Tarih sedası. Торік також не вдалось провести дитячий патріотичний фестиваль для дітей із Криму, яких уперше привозили на материкову Україну. За словами власника медіа, довелося згорнути і проєкт «Голос Батьківщини».

«У наш холдинг входить кримськотатарський дитячий канал Lale. Вже місяць, як ми не дублюємо жоден проєкт. Ми зараз взагалі не можемо проводити дублювання кримськотатарською мовою», – зазначив Іслямов.

У зв’язку з такою ситуацією на каналі звільнили майже половину колективу.

Іслямов також додав, що торік телеканал недоотримав з державного бюджету 15 млн грн.: «Тепер нам знову обіцяють 50 млн, але ми їх ще не бачили і не знаємо, як вони виділятимуться».

ATR – перший кримськотатарський телеканал. 31 березня 2015 року припинив мовлення через невидачу ліцензії тимчасовою російською окупаційною владою. З вечора 17 червня 2015 року канал відновив мовлення з Києва.

Директору ДБР призначили першого заступника

Першим заступником директора Державного бюро розслідувань призначений Олександр Бабіков.

У біографії посадовця йдеться, що Бабіков народився 9 листопада 1975 року. У 2001 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «правознавство».

Працював у прокуратурі Кіровоградської області, прокуратурі Харківської області і у Генеральній прокуратурі.

У 2019 році здобув ступінь кандидата юридичних наук за спеціальністю «кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право».

Раніше організація «Родина Героїв Небесної Сотні» заявила, що призначення Бабікова, котрий працював у юридичній фірмі Aver Lex, яка захищала експрезидента Януковича, є конфліктом інтересів, оскільки відомство продовжуватиме слідство у «справах Майдану».

Водночас, в. о. директора ДБР Ірина Венедіктова зазначила, що особисто курує «справи Майдану».

Як повідомлялося, 16 січня завершився конкурс на посади першого заступника та заступників директора ДБР.

Після опрацювання документів до участі у конкурсі було допущено 5 кандидатів на посаду першого заступника директора ДБР та 6 кандидатів – на посади заступників.

Новий посол Сербії Йованович розпочав дипмісію в Україні

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар прийняв копії вірчих грамот від посла Сербії Аци Йовановича.

Про це повідомила пресслужба МЗС у Facebook.

«Заступник міністра висловив сподівання на пожвавлення українсько-сербського діалогу та більш активну позицію Сербії на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України», – йдеться у повідомленні.

Попередній посол Сербії в Україні Раде Булатович указом президента Сербії від 28 серпня 2019 року був відкликаний з посади.

На Житомирщині з початку року зафіксували 6 смертей від грипу

Про це повідомляє Житомирський обласний лабораторний центр.

«Протягом останніх 4-х тижнів в області обстежено 75 тяжких хворих, із них в 31 випадку лабораторно підтверджено грип – у мазках із зіву визначено вірус грипу А (H1N1) пандемічний. 6 хворих померли, зокрема, 5 у Житомирі та 1 – у Коростишівському районі», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що хворі звернулися до медиків у дуже тяжкому стані. Жоден із них не мав щеплення від грипу.

У розмові з кореспондентом Укрінформу завідувач відділу організації епідеміологічних досліджень обласного лабораторного центру Анатолій Головченко уточнив, що впродовж минулого тижня в області від грипу померли двоє мешканців Житомира віком 58 і 74 років. Смерть 50-річної жінки з Коростишева від цієї хвороби зафіксували у понеділок, 20 січня.

Він уточнив, що першу смерть від пандемічного грипу в області зафіксували 3 січня – померла жінка 1964 року народження. Про ще двох померлих лабораторний центр повідомив у звіті 14 січня.

У лабцентрі наголошують, що впродовж минулого тижня кількість тих, хто звернувся по медичну допомогу через грип та ГРВІ, зросла на 30,6%.

Британці назвали український курорт одним із найкращих бюджетних спа-напрямків

Місто-курорт Трускавець, що на Львівщині, потрапило до переліку найкращих напрямків для оздоровчого відпочинку за лояльними цінами в Східній Європі, складеного The Guardian.

Про це йдеться на сайті британського видання.

«Переваги Трускавця вперше описав польський лікар у 1578 році (Войцех Очко – ред.). Трускавець – один із небагатьох курортів, який спонукає відвідувачів пити тамтешні води. Навіть сучасні спа-комплекси на кшталт Chale Graal пропонують такі стародавні методи лікування, як спелеотерапія (перебування в соляній печері) та гірудотерапія (лікування п’явками). Також тут пропонують сучасні методи лікування, як-от комп’ютерне витягування хребта», – зазначається в повідомленні.

Окрім Трускавця, до списку The Guardian увійшли курорти Цепліце (Польща), Карлова Студанка (Чехія), санаторій «Озерний» (Білорусь), Беїле Херкулане (Румунія), Бюкфюрдо (Угорщина), Баніште (Македонія), Дудінце (Словаччина), Істарске Топліце (Хорватія) та Атомска Баня (Сербія).

На Одещині майже вдвічі зросли доходи від туристичного збору

Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

«Доходи від туристичного збору на Одещині за 2019 рік становлять 21,4 млн грн. Це на 84,5% більше, якщо порівняти з показниками 2018 року», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що лідерами за обсягом туристичного збору серед міст обласного значення стали Одеса (11,6 млн грн.) і Білгород-Дністровський (4,7 млн грн.).

Також привабливими для гостей стали маршрути Ізмаїла. У 2019 році туристичний збір у місті становив 241,1 тис. грн., що вп’ятеро більше, ніж у 2018 році.

До топ-5 районів-лідерів за доходами від туристичного збору потрапили Овідіопольський (465,2 тис. грн.), Лиманський (288,9 тис. грн.), Білгород-Дністровський (184,8 тис. грн.), Кілійський (136,6 тис. грн.), Татарбунарський (117,6 тис. грн.).

«Окрім того, новостворені ОТГ стають своєрідними точками тяжіння. Там створюють турпродукти, які покращують туристичну привабливість. У 2019 році лідерами серед ОТГ стали Шабівська (1 млн грн.) та Дальницька (1,5 млн грн.)», – зазначають в ОДА.

Нагадаємо, з початку 2019 року в Україні почали діяти нові ставки туристичного збору. Раніше їх розмір встановлювався у відсотках до вартості номера, а з 1 січня 2019 року – у відсотках від мінімальної зарплати: до 0,5% – для українських туристів та до 5% – для іноземних. Конкретну ставку туристичного збору визначає кожна окрема сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаної територіальної громади для свого населеного пункту. У 2019 році туристичний збір не міг перевищувати 20,86 грн. за добу розміщення для українських туристів та 208,65 грн. (близько 6,5 євро) для іноземних туристів.

Лінія фронту: окупанти продовжують стріляти,
є загиблі й поранені

У вівторок, 21 січня, від початку доби до 18:00 російські окупаційні війська двічі обстріляли позиції Об’єднаних сил, втрат у лавах українських військових у вівторок не було.

Про це повідомляє пресцентр Об’єднаних сил.

«Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, а також станкового протитанкового гранатомета, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї», – йдеться у вечірньому зведенні.

Зокрема, окупанти обстріляли зі стрілецької зброї позиції ОС поблизу Красногорівки (це – район відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід»).

Другий обстріл зафіксовано у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання – поблизу Зайцевого. Тут позиції українських військових були обстріляні зі станкового протитанкового гранатомета, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Крім того, бойовики випустили 4 міни з мінометів калібру 82 мм.

20 січня збройні формування РФ 10 разів порушили режим припинення вогню, один боєць загинув, ще одного було поранено.

19 січня від кулі російських окупантів на Донбасі загинув молодший сержант 72-ї бригади Олександр Слободанюк.

Про це повідомила у Facebook 72 ОМБр ім. Чорних запорожців.

«Схиляємо голови у журбі за нашим бойовим побратимом, який 22 роки свого життя віддав справі захисту народу України!» – йдеться в повідомленні.

У Держлісагентстві планують створити онлайн-карту рубок деревини за три місяці

ЄС виділить €26 мільйонів на підтримку українських фермерів

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers