rss
04/01/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ У Давос – гуртом. Виправдано?

Щорічний Всесвітній економічний форум (ВЕФ) у Давосі має високий імідж.
Не як організаційна форма для прийняття загальних для його учасників рішень, а як престижний майданчик обміну думок, місце встановлення корисних контактів, можливість неформально поспілкуватися з бізнесовими та політичними лідерами – з ким, звісно, вдасться.

А, крім того, це ще й спосіб похизуватися участю у віп-тусівці тим особам, хто планує розвиток своєї ділової чи політичної кар’єри. «Я брав участь у форумі в Давосі» – це фраза значної іміджевої ваги.

У 2020-му році форум стане ювілейним. Збереться у 50-й раз. Тож його ювілейність підвищила привабливість форуму і стала додатковим мотивом для участі в ньому.

Основна тема форуму: «Зацікавлені сторони за згуртований та стійкий світ». Тобто, головними питаннями будуть проблеми виконання Паризьких домовленостей із клімату та досягнення цілей сталого розвитку.

Засновник та виконавчий директор ВЕФ професор Клаус Шваб наголосив: «Люди повстають проти економічних еліт, які, на їхню думку, зрадили їх.

Наші зусилля з обмеження глобального потепління до 1,5°C небезпечно провалюються. Зважаючи на те, що світ перебуває у переламному моменті, цього року ми маємо розробити «Маніфест Давоса-2020», для того, аби переосмислити цілі та системи показників для компаній та урядів.

Це те, для чого Всесвітній економічний форум був створений 50 років тому. Це те, що ми хочемо реалізовувати протягом наступних 50 років», – заявив він.

Традиційно на ці форуми збирається світова політична і бізнес-еліта. Історично склалося так, що саме участь у форумі президента США надає цьому зібранню найвищої політико-економічної ваги.

21-го січня 2020 року президент США Дональд Трамп уже в Давосі – незважаючи на перипетії з імпічментом. До нього підтягуються інші лідери провідних країн світу. Правда, не всі. Ось президент Бразилії засумнівався – чи їхати. А прем’єр Великобританії не тільки заборонив своїм міністрам їхати до Давосу, але й сам не їде. Аргументує тим, що вдома багато роботи.

Звичайно, це заява популістська, з явним прицілом на підвищення рейтингу. За ті три дні, протягом яких проходить форум, нічого революційного прем’єр Британії вдома зробити не встигне. Але хоча б добере декілька рейтингових балів серед виборців.

Нашим високопосадовцям про вибори думати ще рано, вдома ними, напевно, все уже зроблено, як вони, можливо, вважають. Тож вони їдуть до Швейцарії гуртом.

Само собою, що летить туди президент Володимир Зеленський. Адже йому там обіцяють дати слово. Чи він його сам собі дасть під час прийому в Українському домі?

Крім того, оголошено, що він головуватиме на засіданні інвестиційної ради. Треба думати, оголошеної представниками України із запрошенням гостей.

Летить туди і прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. І також чомусь з повідомленням, що головуватиме на цьому ж засіданні.

Що, будуть 2 співголови? Щось мало віриться.

Крім того, до засніженого Давосу, який, насамперед, є знаменитим гірськолижним курортом, «нагострила лижі» ще ціла купа українців.

Летять туди двоє нардепів з порошенківської фракції «ЄС» – М. Іонова та всюдисущий одесит Олексій Гончаренко. Сам Петро Олексійович не летить, хоча, напевно, в душі коти шкребуть – адже за часів свого президентства він у Давосі був своєю людиною, постійним учасником.

Летять п’ятеро нардепів з вакарчуківської фракції «Голос», хоча лідер фракції ніби не летить.

А вже зеленські «Слуги народу» відірвуться по повній – аж 25 нардепів зібралися до Давосу. Для чого їх там стільки? – може запитати читач.

На це голова ВРУ Д. Разумков заспокійливо каже, що всі нардепи їдуть не за рахунок бюджетних грошей.

А за чий? Свій? Чи, можливо, за підтримки тих олігархів, котрі, як вишенька на торті, «прикрасять» українську делегацію?

А це, на хвилиночку, Рінат Ахметов, Вадим Новинський, Василь Хмельницький, Юрій Косюк. Репутація цих мультимільйонерів та мільярдерів, як добре знають читачі, настільки неоднозначна, що питання про сенс їхньої поїздки повисає у повітрі.

Особливо, якщо вони їдуть не окремо, а як члени делегації України.

Про результативність участі наших представників зможемо судити пізніше. А поки що маємо бадьорий аванс прем’єра О. Гончарука.

Форум ще не почався, він уже дзвінко рапортує в соцмережах: «22 та 23 січня з робочою поїздкою в Давосі. Планую низку важливих двосторонніх зустрічей з міжнародним бізнесом щодо об’єктів для інвестицій та умов, які створює наш уряд, аби забезпечити в Україні якісне бізнес-середовище...

І спойлер – з Давосу повернемося з хорошими новинами», – написав Олексій Гончарук.

Нагадаю читачам, що спойлером називається передчасно розкрита важлива інформація.

Чи не поспішає тут О. Гончарук?

І які новини будуть хорошими? Зустрічі? Так їх щороку в Давосі українські високопосадовці проводили чимало. А де інвестиції?

Як би цього року не повторилася подібна «метушня навколо дивана».

Бо в програмі зустрічей нашого прем’єра поки що анонсовані дві помітні – з прем’єр-міністром Фінляндії Санною Марін та президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті.

Не густо. І надмірного оптимізму тут я не поділяю.

Традиційно має бути великий Український сніданок в Українському домі в Давосі. Зазвичай, його організовує та фінансує українська сторона.

Часто (якщо не завжди) це робив ще один олігарх – Віктор Пінчук. Він і цього року буде в Давосі.

Попри стриманий оптимізм, побажаємо українцям максимально плідно провести робочий час на цьому Всесвітньому форумі і гідно представити Україну.

А по можливості привезти і цікаві інвестиційні проєкти, які конче потрібні нашій економіці.

Слідкуємо за перебігом та чекаємо конкретних результатів.

Коли Росія краде чужу історію: деякі думки з приводу Дня Соборності України

Зарплати, інтриги та мораль: кому потрібен психотерапевт?

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com