rss
05/31/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Як Меган і Гаррі нагадали про історію дядька Єлизавети ІІ

Молода родина, схоже, втомилася від тягаря королівських обов’язків. Це, звісно, удар по іміджу монархії, зате спасіння для сім’ї.

Герцог і герцогиня Сассекські, тобто, принц Гаррі та Меган Маркл офіційно повідомили, що складуть основні обов’язки членів королівської сім’ї та будуть прагнути фінансової незалежності. Цією новиною вони поділилися на своїй сторінці в Інстаграм, і як виявилося, підписники це сприйняли неоднозначно. Одні писали, що дуже раді чути цю новину, але траплялося і чимало в’їдливих зауважень, мовляв, Меган намагається забрати Гаррі подалі від своєї сім’ї ще відтоді, коли вони почали зустрічатися, або ж запитання до Меган: «чи Гаррі, взагалі, знає про цей допис?» Але, як каже одна давня мудрість, не судіть про людину, поки не пройдете дві милі в її мокасинах...

Title 
 Уолліс Сімпсон та Едуард VIII

Тим часом у Букінгемському палаці заявили, що остаточне рішення з приводу планів молодої королівської сім’ї наразі не прийняте. «Переговори з герцогом і герцогинею Сассекськими перебувають на початковій стадії. Ми розуміємо їхнє бажання піти своїм шляхом, але це – складні питання, для розгляду яких потрібен час», – йдеться у повідомленні. Все ж, у стриманому повідомленні між рядків читається незадоволення королеви від такого рішення внука та його молодої дружини. Але тут не можна не пригадати, що саме завдяки подібній історії, коли у 1936-му році Едуард VІІІ відмовився від престолу заради… Уолліс Уорфілд-Сімпсон (теж американки і теж розлученої), королем тоді став його молодший брат Георг VІ, а його старша донька Єлизавета ІІ і стала у 1953-му королевою. Але про це – далі.

Цькування преси і другорядну роль у родині Меган не витримала

Рішення подружжя, за їхніми словами, не було спонтанним – цьому передувало кілька місяців роздумів та обговорень. У їхніх планах – жити на два континенти – у Британії та Північній Америці. «Цей географічний баланс дозволить нам виховати нашого сина з вдячністю за королівську традицію, в якій він народився, а також надасть нашій родині можливість зосередитися на наступній главі, зокрема, запустити нашу нову благодійну організацію», – написали герцог та герцогиня Сассекські. Але додали, що продовжуватимуть надавати підтримку королеві Єлизаветі ІІ.

Утім, за інформацією ВВС, Гаррі і Меган не порадилися з жодним членом королівської родини перед тим, як зробити таку заяву. Тож не дивно, що Букінгемський палац був приголомшений повідомленням, про що розповів кореспондент ВВС у справах королівської родини Джонні Даймонд.

Імовірно, що до цього рішення родину підштовхнуло переслідування преси, яке почалося ще відтоді, коли принц Гаррі оголосив про свої стосунки з Меган. «Мій найбільший страх у тому, що історія повторюється. Це вже відбувалося з моєю мамою, принцесою Діаною, і я її втратив. А тепер я бачу, як моя дружина стає жертвою тих самих могутніх сил», – казав раніше принц Гаррі.

Щоправда, на думку експертки з етикету та моделювання поведінки Анни Чаплигіної, яка з професійного інтересу спостерігає за британською королівської сім’єю, Меган Маркл не підійшла відведена їй нова роль.

«Відповідальність – колосальна, що вимагає самовідданості. І це – роль, де потрібно балансувати між традицією і сучасністю, правилами і «пустощами», бути завжди таким, яким тебе хочуть бачити, незважаючи на те, є у тебе настрій чи ні, хворієш ти чи ні, хочеш ти бачити інших людей чи ні – все це виявилося не під силу професійній актрисі», – вважає Анна Чаплигіна. Навіть більше – вона припускає, що голлівудській актрисі, яка звикла бути в центрі уваги, роль британської герцогині виявилася замалою. На підтвердження своїх слів експертка навела три яскраві приклади. По-перше, весільна церемонія подружжя багато в чому відійшла від традицій і протоколу. По-друге, про свою вагітність Меган повідомила під час весілля іншої принцеси, у такий спосіб перебравши всю увагу на себе. І по-третє, на відміну від Кейт Міддлтон, яка приховувала свою вагітність вільним одягом, Меган навпаки підкреслювала свій стан. «Привертати увагу, завжди будучи на других ролях, в тіні дружини майбутнього короля Кейт Міддлтон, схоже, нецікаво. І витівок жодних не можна – що добре актрисі, не добре герцогині», – підсумувала Анна Чаплигіна.

Title 
 Фото – з офіційної сторінки герцога
та герцогині Сассекських в Інстаграм

Новий удар по іміджу монархії

Але як би там не було, за таким рішенням молодої королівської родини можуть стояти далекосяжні наслідки. Досі королева Великої Британії всіляко намагалася зберігати традицію, і їй це вдавалося до цього часу. «Сучасна правляча династія Віндзорів незадоволена подібним розвитком подій, адже це руйнує імідж монархії серед британського суспільства», – вважає Єгор Брайлян, історик-британіст, редактор блогу Фундації Тойнбі. Але, водночас, додає, що, звісно, британську монархію уже давно сприймають, радше, як інститут із суто представницькими функціями, коли Єлизавета II лише те й робить, що нагороджує орденами, відкриває сесію парламенту чи вітає націю з Різдвом. «Але, разом з тим, британська монархія впродовж другої половини XX сторіччя була символом демократизації Британії та британського суспільства. І представники королівської родини зараз сприймаються як звичайні люди із своїми недоліками, захопленнями та емоціями, а не обрані Богом монархи», – говорить британіст. За його словами, після всіх формальних процедур подружжя буде займатися тим, чим і раніше, – благодійністю, подорожами, новими соціальними проєктами. Тільки різниця тепер полягає у тому, що за ними не буде цього шлейфу моральних авторитетів.

«Ситуація з Меган та Гаррі є аж ніяк не аномалією, просто раніше, коли монарх одружувався з розлученою жінкою та ще й іноземкою (як було з Едуардом VIII), то його змушували відректися престолу, і потім усе життя залишатися вигнанцем для своєї родини. Але так було 80 років тому, а зараз все по-іншому сприймається, і, виявляється, можна спочатку стати членом королівської родини, порушивши при цьому декілька традицій, а потім, зрозумівши, що звичного темпу життя не буде, якщо ти маєш королівський титул, тоді від цього можна просто відмовитися», – зазначає історик.

Історію наступника британського престолу Едуарда VIII, який зрікся корони заради кохання до американки Уолліс Сімпсон (яка була двічі розлученою, що викликало несхвалення у парламенту і церкви. – Ред.), пригадують і досі, проводячи паралелі з принцом Гаррі. Відмовляючись від корони, Едуард VIII виступив на радіо з промовою: «Для мене виявилося непросто нести тяжкий тягар відповідальності і виконувати обов’язки короля без допомоги і підтримки жінки, яку я кохаю». У результаті – королем став його молодший брат – Георг VI, батько Єлизавети ІІ. Звісно, тоді теж була хвиля чуток, а також обговорень місця та ролі монархії, якщо наступники корони так легко від неї відмовляються. Але, як бачимо, водночас залишаються ті, хто націлений цю традицію зберігати. І їх у Великі Британії – значно більше…

Автор: Юлія Горбань, Київ

Джерело: «Укрінформ» (https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2852452-ak-megan-i-garri-nagadali-pro-istoriu-dadka-elizaveti-ii.html)

 

Вбивство жінок: довга дорога до істини

«Різниця» як тема суспільної дискусії українців

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com