rss
08/13/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ У Нью-Йорку лунали рідкісні українські колядки та щедрівки

У суботу на Мангеттені хор «Українські сільські голоси» (Ukrainian village voices) щедрував та колядував.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, учасники хору в національних українських костюмах щедрували в осередках української громади та в помешканнях нью-йоркців, які заздалегідь попросили про це.

«Ми збираємо і виконуємо рідкісні українські пісні, – пояснила керівниця і співзасновниця хору Лариса Чебіняк після імпровізованого виступу щедрівників у кафе Streecha. – Сьогодні співаємо щедрівки, які несуть людям благословення і радість».

За її словами, влітку частина учасників хору здійснила експедицію в Україну, «по селах – від Сумщини до Рівненщини, де записували бабусь, які співали рідкісні українські пісні».

Половина з 22 учасників хору не мають українського коріння, але цікавляться народною пісенною спадщиною України, сказав американець Езра Геллек, який уже вісім років займається хоровим співом. За його словами, ще один співзасновник хору музикант Браян Долфін – також американець.

«Наша місія – вдихнути життя в невідомі або забуті українські пісні, – сказала полька Джоанна Мелешко, професійна співачка, яка народилася в Польщі, але все життя мешкає у США. – Наша експедиція в Україну показала, що таких пісень – тисячі».

Як відомо, в центральній частині Нью-Йорка, на Мангеттені, розташований Український музей, Український народний дім, Наукове товариство імені Шевченка у США, Український інститут Америки, кілька храмів Української греко-католицької та Української православної церков.

Фото Володимира Ільченка

Джерело: «Укрінформ» (https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/2854079-u-subotu-na-mangetteni-lunali-ridkisni-ukrainski-koladki.html)

Многая літа, «Благовісте»!

Українська громада Чикаго дякує Ларисі Герасько!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com