rss
08/13/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ Многая літа, «Благовісте»!

12 січня хор «Благовість» українського греко-католицького собору св. Володимира і Ольги у Чикаго відсвяткував 20-річчя від дня заснування.

«Благовість» – один із небагатьох українських хорів у діаспорі, який народився з приходом нової хвилі іммігрантів.

Title 

«Ми пишаємося нашими хористами, є свідками того, що саме Пісня об’єднала нас, допомогла повірити у себе. Коли повертаюся думками в 90-і, то з впевненістю можу сказати: літургії у нашому храмі – це симфонія соборності, вражаюче співзвуччя хорового багатоголосся!» – написала на своїй сторінці у фейсбук (https://www.facebook.com/maria.klimchak/posts/2829627323760911) куратор Українського національного музею у Чикаго Марія Климчак. І додала: «Хочу з радістю привітати всіх хористів, що повернулися в Україну, і подякувати Богданові Косопуду (баритон) – заслуженому діячеві мистецтв України, доценту кафедри сольного співу Львівської національної музичної академії ім. Миколи Лисенка, Василеві Матвіїву – солісту Львівської філармонії, артистові хору Львівського оперного театру, солістці Аллі Курильців, музиканту Андрієві Мадичу, диригентові Богдану Гирявенку та багатьом іншим... Усім вам, хто залишилися і хто продовжує плекати хорове мистецтво в діаспорі. І, звичайно, подяка належиться о. архімандриту Іванові Кротцю та о. Ярославові Мендюку за ідею та підтримку організувати ще один хор, щоб усі Служби Божі були наповнені співом, першій диригентці Лесі Коник і чинній – Олені Новик-Балабан, першій голові та архіварові хору – Ірині Туршин, котра спонукала мене до перегляду короткої, але вкрай важливої історії з життя нашої громади, яка поєднала голоси українців різних хвиль еміграції та тих, котрі народжені в США...»

Title 

Незаперечним є той факт, підкреслила Марія Климчак, що хор «Благовість» переймав досвід від «Прометея», створеного в 1968 році, та його керівника, музиканта оркестру чиказької опери св. пам’яті Романа Андрушка...

«Хтось повернувся в Україну, хтось назавжди приєднався до хору янголів. Серед них – актор і музикант св. пам. Ярослав Загайський, хорист львівського «Дударика» св. пам. Роман Хитрий та неперевершений св. пам. Богдан Глібчук, – згадує Марія Климчак. – «Благовість» – це зустріч і свято! Зі святом Вас, Громадо в Чикаго! Многая літа, «Благовісте!»

 

Фото Максима Прокопіва

 

У Нью-Йорку лунали рідкісні українські колядки та щедрівки

Українська громада Чикаго дякує Ларисі Герасько!

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com