rss
03/28/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Новини \ Події в Україні \ У Держлісагентстві планують створити онлайн-карту рубок деревини за три місяці

У Держлісагентстві планують створити онлайн-карту рубок деревини за три місяці

Про це сказав голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на нараді з представниками територіальних органів відомства, що відбулася під головуванням прем’єр-міністра Олексія Гончарука, – повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми плануємо створити єдиний лісовий портал, де буде розміщуватися онлайн-карта рубок, і кожен громадянин матиме змогу перевірити, чи рубки є законними, чи ні. Плануємо протягом трьох місяців завершити цю роботу по всій території України. Таким чином онлайн-карта рубок буде поширена на всій території – від Карпат до сходу, від півночі до півдня», – заявив Заблоцький.

Він також наголосив, що в електронний формат буде переведена і видача всіх дозвільних документів.

11 січня прем’єр-міністр України Олексій Гончарук дав доручення забезпечити з 1 лютого в Україні повноцінне функціонування централізованого обліку деревини, а також доручив МВС, Держлісагентству та Держекоінспекції безперервно запобігати незаконним вирубкам лісів і викривати порушення.

Holtec побудував сховище ядерного палива і передав його в управління ЧАЕС

Компанія Holtec International завершила будівельно-монтажні роботи і передала сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2) в управління ДСП «Чорнобильська АЕС».

Про це повідомляє пресслужба держпідприємства.

Зазначається, що Holtec завершив усі будівельно-монтажні роботи, наразі на об’єкті триває перевірка Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) для отримання сертифіката про завершення будівництва СВЯП-2.

Крім того, перед початком «гарячих» випробувань сховища працівники ЧАЕС мають підтвердити свою кваліфікацію.

«Згідно з контрактною угодою, після завершення будівельно-монтажних робіт, окрім надання відповідного акта, підрядник повинен провести для персоналу Чорнобильської АЕС практичне навчання роботі на обладнанні. Це є обов’язковою умовою, оскільки протягом «холодних» випробувань об’єкта, які відбувалися влітку 2019 року, всі операції з обладнанням СВЯП-2 виконував персонал, залучений компанією Holtec International», – прокоментував заступника директора технічного з експлуатації Володимир Пєсков.

Під час «гарячих» випробувань, згідно з програмою, затвердженою Державною інспекцією ядерного регулювання, зі СВЯП-1 до СВЯП-2 буде переміщено 186 відпрацьованих тепловидільних збірок. Після виконання необхідних технологічних операцій збірки будуть розміщені в бетонних модулях зберігання на СВЯП-2. Окрему увагу під час «гарячих» випробувань СВЯП-2 буде приділено системі біологічного захисту об’єкта.

За інформацією ДСП ЧАЕС, початок «гарячих» випробувань заплановано на кінець лютого 2020 року.

Китайці купили 50% української фондової біржі

Китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange придбала пакет акцій АТ «Фондова біржа ПФТС» у розмірі 49,9% статутного капіталу.

Про це повідомляє Financial Club з посиланням на дані у системі розкриття інформації на фондовому ринку НКЦПФР.

«Китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange (BOCE, Гонконг) придбала пакет акцій АТ «Фондова біржа ПФТС» у розмірі 49,9% статутного капіталу», – йдеться у повідомленні.

При цьому компанії Primeview LTD (8,5%, Беліз), Dakal LTD (9,37%, Беліз), Crookston Limited (9,06%, Беліз) і Boline LTD (9,21%, Маршаллові острова), бенефіціари яких невідомі, вийшли зі складу власників біржі ПФТС.

Компанія Parvana LTD знизила свою частку з 8,9% до 0,11%. Водночас, ТОВ «Компанія з управління активами та адміністратор пенсійних фондів «Альтана Інвестмент Менеджмент» збільшила частку з 2,3% до 5,1%.

На початку грудня 2019 року BOCE повідомила про намір придбати 49,9% акцій української біржі ПФТС.

На момент подання повідомлення компанія BOCE (Hong Kong) Co. Ltd. та її афілійовані особи не володіли акціями ПФТС.

Як повідомлялося, у грудні 2018 року Антимонопольний комітет схвалив повторну заявку BOCE на придбання частки в ПФТС у розмірі понад 25%, оскільки травневу заявку він відхилив.

BOCE – найбільша спотова товарна біржа Китаю з річним обігом в $1 трлн. Компанія заснована в 2009 році за участю приватних китайських інвесторів, кількох державних компаній, а також – муніципалітету штату Тянцзині, КНР.

Bohai Commodity Exchange в 2017 році стала власником Українського банку реконструкції та розвитку.

Крім цього, наприкінці серпня 2018 року акціонери «Української біржі» запропонували BOCE стати акціонером з часткою 36% в результаті додаткової емісії, однак ця угода не відбулася.

Активи ПФТС за дев’ять місяців 2019 року зменшились на 21,3% – до 44,71 млн грн., а власний капітал – на 21,5%, до 43,39 млн грн.

За три квартали 2019 року обсяг торгів на ПФТС становив 77,7 млрд грн., або 37,8% обороту фондових бірж України, і за цим показником ПФТС відстає від біржі «Перспектива» з її часткою 60,8%, але випереджає «Українську біржу» з її 1,4%. В обсязі торгів ПФТС за вказаний період 94,2% припало на ОВДП.

Торік українці частіше подорожували морем та повітрям

У 2019 році громадяни України частіше подорожували повітряним та морським транспортами, ніж рік до цього. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«Варто зазначити, що дедалі більше подорожувальників як в Україну, так і за межі нашої держави надають перевагу повітряному транспорту. Зокрема, минулого року літаками український кордон перетнули більш, ніж 20,6 млн осіб, що на 23% перевищує показник попереднього року (16,7 млн осіб). Частка українців серед мандрівників, які вибрали повітряні подорожі, зросла ще більше – на понад 30% (з 11,6 млн осіб у 2018 році до 15,1 млн осіб у 2019 році).

Морським транспортом український кордон у 2019 році перетнули майже 400 тисяч людей. Цей показник у загальному пасажиропотоці хоч і незначний, але порівняно з 2018 роком він зріс на 11,5%», – повідомили прикордонники.

Що стосується пунктів пропуску на сухопутних ділянках держкордону України, то пасажиропотік з Євросоюзом у 2019 році залишався на рівні 2018 року. Торік кордон України з країнами ЄС перетнули понад 36,7 млн осіб.

Зазначається, що майже на 10% зменшився пасажиропотік на українсько-російському кордоні. Якщо у 2018 році на цій ділянці прикордонники оформили понад 11 млн осіб, то в 2019 – менше, ніж 10 млн. При цьому кордон з Росією перетнуло на 800 тисяч українців менше (7 млн осіб).

У 2019 році також суттєво зменшилася кількість громадян, які перетнули кордон з Білоруссю (на 9 %) та Молдовою (на 6,1 %).

Викладачка Львівської політехніки виборола «золото» на Всесвітніх іграх майстрів

Про це повідомила пресслужба Львівської облдержадміністрації.

«Старша викладачка кафедри фізичного виховання НУ «Львівська політехніка» Оксана Заліско здобула «золото» на Всесвітніх іграх майстрів, що тривають цими днями в Інсбруку. 12 січня на дистанції 30 кілометрів у лижних перегонах у своїй віковій категорії спортсменка фінішувала першою, випередивши росіянку на 35 хвилин», – зазначено у повідомленні.

Загалом, до Інсбрука у січні цього року, щоб змагатись у дванадцяти олімпійських дисциплінах, з’їхались близько 3000 спортсменів з усього світу. Вірні девізам «спорт для всіх» та «спорт для життя», Всесвітні ігри майстрів заохочують людей будь-якого віку займатись спортом та залишатися активними.

Минулоріч Заліско стала переможницею Кубка світу з лижних перегонів серед ветеранів спорту. У 2017 році у Швейцарії на Чемпіонаті світу з лижних перегонів серед ветеранів спорту вона в складі збірної команди України виборола 3 місце у гонці на 15 км класичним стилем.

Фільм «Сторонній» отримав нагороду на кінофестивалі в Лос-Анджелесі

Стрічка Дмитра Томашпольського перемогла у номінації «Найкращий оригінальний сценарій» на Міжнародному кінофестивалі фільмів жахів Hollywood Blood Horror Festival у Лос-Анджелесі. Про це повідомляє пресслужба Держкіно.

«Це вже друга відзнака «Стороннього» за сценарій. Першу було здобуто в Колумбії, на Festival De Sci-Fi, Terror u Fantasia у Боготі. Загалом, стрічка має вже вісім нагород міжнародних кінофестивалів у Японії, Канаді, США та Колумбії. Світова подорож «Стороннього» триває», – йдеться у повідомленні.

Режисер та автор сценарію стрічки – Дмитро Томашпольський. Головні ролі виконали Анастасія Євтушенко та Дарина Трегубова. Стрічку створено «Кінокомпанією Гагарін Медіа» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсер – Олена Дем’яненко.

За сюжетом, команда синхронного плавання зникає під водою у басейні під час виступу, а пацієнтка водолікарні пропадає під час прийому хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці справи пов’язані між собою і до чого тут лялька з живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспекторці Глуховській, у кар’єрі якої немає жодної нерозкритої справи. А ще їй доведеться з’ясувати, хто вона насправді.

В українському кінопрокаті фільм «Сторонній» очікується у 2020 році.

Лінія фронту: окупанти вісім разів обстріляли позиції ЗСУ, поранено двох бійців

Станом на 18.00 вівторка, 14 січня, від початку доби російські окупаційні війська 8 разів обстріляли позиції Об’єднаних сил на Донбасі, з української сторони – двоє поранених.

Про це повідомляє пресцентр штабу ОС у Facebook.

«Противник обстріляв наші позиції із заборонених Мінськими домовленостями 122-мм артилерійських систем, мінометів калібру 120 мм та 82 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї», – зазначається у повідомленні.

Три обстріли були зафіксовані в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід», а саме: неподалік Новотроїцького та Мар’їнки – зі стрілецької зброї; поблизу населеного пункту Невельське – з великокаліберних кулеметів.

П’ять обстрілів противник здійснив у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», а саме: поруч з Луганським – зі станкових протитанкових гранатометів; тричі – в районі населеного пункту Оріхове – з артилерійських систем 122 калібру – 8 снарядів, з мінометів калібру 120 мм – 28 мін, з 82-мм міномету – 8 мін, а також застосував автоматичні гранатомети; поблизу Кримського – з міномета калібру 82 мм – 8 мін, а також – з великокаліберних кулеметів.

Внаслідок ворожих обстрілів два військовослужбовці Об’єд­на­них сил отримали поранення.

В уряді розповіли, як працюватиме єдиний номер виклику екстреної допомоги «112»

На Луганщині цивільнаособа підірвалась на мінному полі

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers