rss
05/29/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Аналітика \ Прощання з 2019 роком

Якщо згадати східний календар, то ми з вами, шановні читачі, проводжаючи 2019 рік, прощаємося з роком Жовтої Свині.

Відповідно до свого символу, 2019 рік приніс людству, Україні і багатьом з нас чимало свинства.

Як нам підказує Академічний тлумачний словник української мови, свинство – це бруд, неохайність; відсутність культурних навиків, невігластво; або ж це ще й непорядний, низький вчинок; нечесна, підступна поведінка; неподобство.

А тепер пригадаймо – чи дав нам можливість рік Жовтої Свині підставити під кожне вищенаведене визначення якусь подію, чийсь вчинок чи вислів?

Та скільки завгодно. Ось вам приклади:

  1. Бруд. Пригадаймо, скільки бруду було вилито одне на одного під час потужних виборчих кампаній цього року – президентської та парламентської! Як тільки не обзивали своїх конкурентів майже всі претенденти, їхні штаби та пригодовані журналісти зі псевдопіарниками! Які кліпи на межі цинізму та далеко поза цією межею ми отримали невеселу нагоду тоді побачити!

Вибори пройшли, але хвилі та хвильки того бруду періодично вкидаються в інформпростір країни. Напевно, не весь той бруд тоді вилився. На жаль.

  1. Відсутність культурних навиків – це одна з причин використання того та іншого бруду. Прикро, але доводилося у році Свині констатувати в низці випадків недостатньо високу, а то й плачевно низьку, політичну, корпоративну і міжособистісну культуру діяльності та спілкування. А йдемо ж до європейських правил, процедур, норм, зразків, стандартів. Хіба вони це передбачають?
  2. Неохайність. Це – одна з болючих проблем, яка давно вже переросла побутовий рівень. Неприбрані під’їзди, занедбані двори і вулиці зі скверами, варварські сміттєзвалища – від купки сміття у гаю чи в лісочку після шашликів до глобальних диких «еверестів» побутових відходів, подібних до Грибовицького сміттєзвалища у Львові – вкрили зелене тіло квітучої України. Нашій країні давно пора прибратися, як добрій господині перед Великоднем!
  3. Невігластво. На наше нещастя, ця риса є однією з помітних у тому середовищі нових і, здебільшого, молодих політиків, які бурхливою і не завжди прозорою рікою затопили зали, кабінети і коридори чинної новообраної влади.

Міністр освіти, яка пише з помилками і не має досвіду керування жодним освітнім закладом – це лише один із прикладів того явища, яке ми легко знайдемо не тільки в міністерських, але й урядових та парламентських кабінетах, в Офісі президента України.

  1. Неподобство. І цього, на жаль, вистачає. А як інакше назвати поведінку, скажімо, голови парламентського комітету зі закордонних справ Богдана Яременка, котрого журналісти підловили за «діловою» перепискою з повією прямо під час пленарного засідання.

Це кричуще неподобство потягнуло за собою інше, коли пан Яременко спочатку викручувався, брехав, а потім з парламентської трибуни погрожував журналістам.

Визнають, що пан Яременко найбільш кваліфікований дипломат серед «слуг народу», бо працював, принаймні, генконсулом у Стамбулі, а інші й того не мають.

Проте, його поведінка в даному секс-скандалі – це ж неподобство, причому, кричуще, чи не так, шановні читачі? Можна пригадати, що свого часу Михайло Коцюбинський, сумно зітхнувши, констатував наявність подібного серед чиновництва: «Звісно, свинства в управі багато, мабуть, його скрізь немало».

Про всі ці проблеми, недоліки і свинства ми чесно і відверто, з принципових патріотичних позицій, писали в нашій з вами газеті протягом усього року і болісно переживали все це разом з вами. Писали і про наші українські успіхи – великі та маленькі – і у кожному випадку українських перемог тішилися ними разом з вами.

А наступний рік Щура (чи Пацюка) несе нам багато цікавого і різного. Оскільки в Україні ми знаємо одного розумного та гострого на язик журналіста – Майкла Щура (Романа Івановича Вінтоніва), котрий проводить тут свої телепрограми, то будемо говорити про рік Пацюка.

А Пацюк той має бути білим і металевим.

Тож його білизна вимагатиме від нас чистоти помислів та дій, справедливості в усьому.

А його метал має нас надійно захистити, передусім, на фронті, а також від зовнішніх та внутрішніх ворогів, що підступно намагаються множити серед нас усі ті вищеперераховані свинства.

Тож обіцяємо нашим читачам, усій нашій громаді, в наступному 2020-му році – як би ми його жартома чи всерйоз не називали, – продовжувати працювати з вами і для вас, захищати українські цінності та національні інтереси України, інформувати вас про все важливе і цікаве, викорінювати разом з вами всі залишки свинства у нашому житті.

І працювати для подальшого становлення, розвитку та зміцнення української Нації, щоб ніхто з нас не почувався і не був хохлом, а всі ми були б і почувалися українцями – представниками мудрого, працелюбного та побожного народу!

Саме про це напередодні Нового року сказав третій президент України Віктор Ющенко, вітаючи нашу кафедру піару та журналістики КНУКіМ з настанням 2029-го!

Тож прощавай, рік 2019!

Вітаємо рік 20210!!!

З Новим роком!

Події й особи 2019 року очима українців

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers