rss
03/30/2023
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Полiтика \ Економіка \ Україна розпочала експорт лохини в ОАЕ та Сінгапур

Аналітики проекту EastFruit оцінюють обсяги експорту свіжої лохини з України 2019 року приблизно в 3 тисячі тонн.

«Головною відмінністю експортного сезону 2019 року від усіх попередніх років став початок масових експортних відвантажень лохини авіатранспортом у напрямку ОАЕ та Сінгапуру», – розповідає економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«Авіаперевезення ягід з України здійснювалося пасажирськими літаками, що було найбільшим недоліком, позаяк часто у вантажному відсіку не знаходилося місця для лохини, та й кожна партія була дуже маленькою за обсягом. У результаті – експортер був змушений зберігати свій товар у холодильнику аеропорту в очікуванні наступного рейсу, де місце також гарантувалося, адже не завжди можна передбачити обсяг завантаження літака багажем пасажирів. Проте, цей рік дозволив багатьом побачити, що українські ягоди можуть, навіть з урахуванням вартості і проблем постачання авіатранспортом, конкурувати за ціною та якістю на таких вимогливих ринках, як Емірати й Сінгапур: наприклад, у серпні в Сінгапурі Україна була п’ятим найбільшим постачальником лохини, поступаючись тільки США, Канаді, Перу і ПАР», – зазначає експерт.

Втім, порівняно невеликий обсяг експорту ягоди через ліміти за обсягом кожної партії не був головним недоліком авіалогістіки. Значно більшою проблемою були високі витрати на перевезення в розрахунку на кожен кілограм.

На думку Тараса Баштанника, директора компанії «Українська ягода» (бренд Uberry), переваги більш високої закупівельної ціни на лохину на ринках Сінгапуру та ОАЕ нівелювалися вартістю перевезення.

«Я вважаю, що чиста ціна виробника при постачанні свіжої лохини в Євросоюз автотранспортом була порівнянною з ціною при експорті на Близький Схід і в Сінгапур авіатранспортом. Однак, зазначений напрямок, безсумнівно, є перспективним, позаяк конкуренція на ринку ЄС у майбутньому лише зростатиме, що може негативно позначитися на цінах», – каже Баштанник.

Про перспективність ринку ОАЕ для української лохини заявляє й Євген Харлан з компанії «Нікардія» (бренд iBerry). Нещодавно ця компанія уклала угоду на експорт фіксованих обсягів лохини протягом усього наступного сезону в ОАЕ з одним із найбільших імпортерів цієї країни Farzana Trading. Щоб гарантувати виконання даного контракту, «Нікардія» уклала також ексклюзивний договір з Міжнародними авіалініями України (МАУ) з гарантією блоку вантажних місць на рейсах до Дубая, що зробило iBerry своєрідним монополістом авіаперевезень.

Детальніше про ці практики ринку ягід розказували у ягідному блоці найбільшої плодоовочевої конференції країни «Овочі та фрукти України-2019. Експортний прорив», яка відбулася уже вшістнадцяте в Києві 3-5 грудня 2019 року.

Однак, конкуренція і на ринку ягід ОАЕ продовжує посилюватися. Уже зараз українські компанії розробляють варіанти постачання лохини морським транспортом контейнерними партіями, що надасть можливість не лише багаторазово знизити витрати, а й збільшити обсяги експорту і частку ринку, яку здобула українська лохина в цьому регіоні.

Термін постачання залишається головною проблемою, адже щоб лохина успішно перенесла настільки тривале транспортування, вона повинна мати можливості для поліпшення якості, а виробник – сучасну інфраструктуру для охолодження, сортування і пакування. Поки що цим можуть похвалитися лише поодинокі компанії.

Автор: Алла Дубровик-Рохова

Джерело: «День»
(https://day.kyiv.ua/uk/article/ekonomika/yagody-na-litaku)

Антирекорди українського АПК

Польська нафтогазова компанія розпочала розвідку на Західній Україні

 

Свіжий Номер
(Тисніть на обкладинку)

#2022-08
22.02.2022 Московська армія вже в Україні. Що далі?
Office of Cook County Board President Toni Preckwinkle Округ Кук і CEDA оголошують програму допомоги з водопостачання для малозабезпечених домогосподарств
Небесна сотня, «справи Майдану» 8 років розслідування, які результати?
«Визнання ЛНР/ДНР»: перемога чи програш Путіна і що це означає для України? Рішення господаря Кремля дає Зеленському шанс поховати «Мінськ»
Міжнародна фінансова допомога Україні: хто, скільки і навіщо. Подушка безпеки для України
Путінська казарма: які перспективи має окупований Донбас Чому після визнання Росією «народні республіки» приречені на жалюгідне існування
«План знищення України»: звіт британського інституту оборонних досліджень
Християнське ставлення до війни Розвиток доктрини від перших віків християнства до Середньовіччя
Не стало Івана Дзюби – літературознавця, дисидента, Героя України
Чи бояться росіяни війни? Як російське суспільство реагує на військові ігри Кремля біля кордонів України

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - Dropshipping suppliers