rss
04/09/2020
EN   UA

Молодiжне Перехрестя (Тисність на обкладинку)

#370

Ваша точка зору

Чого, на Вашу думку, найбільше бракує Україні для перемоги?
Грошей
Зброї
Ядерної зброї
Міжнародної підтримки
Совісті найвищого керівництва
Ваш варіант відповіді
Українське Чикаго \ У Чикаго відзначили 75-і роковини депортації українців

У неділю, 8 грудня, в Українському Національному музеї українська громада відзначила трагічну дату – 75-і роковини початку депортацій українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Любачівщини, Західної Бойківщини та Південного Підляшшя.

Організатор заходу – Український Конгресовий Комітет Америки.

У рамках вшанування пам’яті відбулося відкриття виставки, яку в Чикаго привіз Український інститут національної пам’яті. Виставка, присвячена 75-м роковинам переселення, є спільним проєктом Українського інституту національної пам’яті, Інститутів народознавства та українознавства ім. Івана Крип’якевича Національної академії наук України, Інституту історії церкви Українського католицького університету, Історико-краєзнавчого музею м. Винники та Світової федерації українських лемківських організацій.

 

Кожен, хто відвідав захід, мав можливість ознайомитися зі справжніми скарбами – зображеннями унікальних ікон із церков, які назавжди залишилися покинутими.Title Частину ікон вдалося вивезти і зберегти для нащадків, інші «доживають» свого віку в самотніх храмах.

«Згадування в Чикаго про 75-і роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Західної Бойківщини, Любачівщини, Холмщини та південного Підляшшя… Велика вдячність усім, хто до цього долучився», – написав у Фейсбук правлячий архієреєй єпархії святого Миколая з осідком у Чикаго Венедикт Алексійчук.

Кожен бажаючий міг взяти участь у заході за символічну пожертву – $10.

У 1944-46 роках комуністичні режими СРСР і Польщі примусово, у насильницький спосіб, переселяли українців до УРСР з їхніх етнічних територій. Переселення відбувалося із застосуванням репресій, конфіскації майна, справжнього і необмеженого терору. Із суттєвим обмеженням політичних, соціально-економічних і культурних прав вимушених переселенців. У Польщі, зокрема, ліквідовувалося навчання в школах українською, було відмовлено у визнанні Української греко-католицької церкви, значно обмежувалася діяльність Польської автокефальної православної церкви. Таким чином польська комуністична влада підштовхувала українців до рішення покинути свою батьківську землю.

У 1945 році єпископ Перемишльський Й. Коциловський передав в американське і британське посольства інформацію про депортацію українців, зокрема, про те, які чинилися утиски й у який спосіб порушувалися права людини. 21 вересня 1945 року був уперше заарештований греко-католицький єпископ Перемишльський Йосафат Коциловський. Комуністичній владі так і не вдалося примусити його видати відозву, яка б закликала вірян і духовенство УГКЦ переїхати мешкати в Україну.

Title Title Title 

Розселяли українців у різні регіони УРСР. Тепер їхні нащадки проживають на території від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Сходу України.

Загалом тільки за 1944-1946 роки трагедія зачепила 482 109 осіб, а це – 122 454 українські родини! Всього, враховуючи операцію "Вісла" у 1947 році та останні хвилі переселень, було виселено понад 700 тисяч людей протягом 1944-1951 років.

Бісерна терапія Настасії Марусик

«Історія емігрантів» – благодійний мистецький вечір в Українському Інституті модерного мистецтва Чикаго

 

Реклама

© 2006-2011 "Час i Подiї". All Rights Reserved | Chicago Web Design - www.4everstudio.com